fbpx
niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaTransportWarszawa wybudowała parking za 11 milionów, na którym… nie ma kto parkować

Warszawa wybudowała parking za 11 milionów, na którym… nie ma kto parkować

Na parkingu Park and Ride Warszawa Żerań jest zajmowanych średnio 7,5 procent miejsc dla samochodów i 0,9 procent miejsc przeznaczonych dla rowerów.

Parking przy stacji kolejowej Warszawa Żerań na Białołęce został oddany do użytku w lutym 2022 roku, półtora roku po pierwotnie planowanym terminie rozpoczęcia jego eksploatacji. Inwestycja pochłonęła 11 milionów złotych, z czego 3,6 miliona pochodziło z dofinansowania z unijnych funduszy. Jest na nim dostępnych 235 miejsc parkingowych dla samochodów (w tym 9 dla osób niepełnosprawnych) oraz 140 miejsc pod wiatami dla rowerów.

Miejsca czekają na kierowców

Od początku działania parkingu do marca obecnego roku zajętych było na nim maksymalnie 34 miejsc dla aut. W samym marcu było to maksymalnie 30 miejsc czyli prawie 13 procent z dostępnych pozycji, a średnia dla tego miesiąca wyniosła 7,5 procent zapełnienia dla samochodów i 0,9 procent dla rowerów.

Nieopodal parking przydałby się bardziej

Tymczasem przy stacji Płudy, oddalonej zaledwie 2,5 kilometra od stacji na Żeraniu, są notoryczne problemy z parkowaniem. Regularnie kierowcy zostawiają tam ok. 200 pojazdów dziennie na prowizorycznych miejscach, nierzadko w błocie. Od 2016 roku trwają rozmowy mające na celu przejęcie znajdujących się tam gruntów przez warszawski samorząd od PKP.

tustolica.pl, pap.pl, ztm.waw.pl

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ryanair sprzeciwia się marnowaniu pieniędzy podatników

Sąd w Luksemburgu poparł sprzeciw irlandzkiej linii lotniczej Ryanair wobec pomocy włoskiego państwa, zatwierdzonej przez Unię Europejską, dla linii lotniczych dotkniętych pandemią COVID-19.
2 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska pomyliła się o rząd wielkości

Nowe regulacje Unii Europejskiej wywołają znacznie większy wzrost kosztów produkcji samochodów osobowych i ciężarowych niż pokazały początkowe szacunki Komisji Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Elektryki są i będą drogie oraz nieekologiczne

Represjonowanie właścicieli aut spalinowych, a z drugiej strony subwencje i agresywny marketing aut elektrycznych zdewastują rynek motoryzacyjny. Coś, co jest wmuszane, a przy tym objęte ogromną kuratelą państwa, niczym sensownym nie zaowocuje.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Rosja masowo kradnie i wywozi zboże z Ukrainy

Od rozpoczęcia inwazji w lutym ubiegłego roku, Rosja ukradła i wywiozła z terytorium Ukrainy 4 miliony ton zboża. Ukraina monitoruje, do jakich odbiorców jej zboże trafia.
< 1 MIN CZYTANIA

Niemcy będą zarabiać na naprawie ukraińskich czołgów

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall założył spółkę na Ukrainie, która będzie miała za zadanie naprawę już służących w tamtejszym wojsku czołgów oraz budowę nowych.
< 1 MIN CZYTANIA

Władywostok będzie chińskim oknem na świat

Rosja i Chiny zawarły porozumienie, na mocy którego Państwo Środka uzyska możliwość wysyłania towarów z portu we Władywostoku.
< 1 MIN CZYTANIA