fbpx
środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaFinanseWarto posłuchać ministra Abramowicza!

Warto posłuchać ministra Abramowicza!

Adam Abramowicz postawił na formułę dyskusji, stanowiska w Radzie Przedsiębiorców wypracowywane są na konferencjach odbywających się poprzez internet. Minister organizuje także spotkania on-line z ważnymi urzędnikami i osobistościami odpowiedzialnymi za wdrażanie kolejnych etapów tarczy antykryzysowej. Właśnie dzięki jego wysiłkom odbywać się może poważna debata na temat ekonomicznych skutków pandemii koronawirusa.

To ewidentna przeciwwaga dla ulicznych burd, z jakimi mieliśmy do czynienia przed kilkoma dniami. Tzw. protest w obronie przedsiębiorców, którego organizatorem był kandydat na prezydenta Paweł Tanajno, zakończył się gorszącymi scenami, by wymienić tu choćby szarpanie się z policją. Jak zaś zauważył Michał Rachoń, znaczna część manifestantów z przedsiębiorczością nie ma nic wspólnego.

Tymczasem Biuro Rzecznika MŚP konsultuje swoje postulaty z tymi, którzy faktycznie prowadzą działalność gospodarczą i obecnie mierzą się z wyzwaniem, jakim jest dla nich lockdown. To merytoryczne propozycje, w które warto się wsłuchać i wziąć pod uwagę. Nie ma tam politycznego zacietrzewienia ani bicia piany dla bicia piany. Są za to konkrety.

Jestem przekonany, że rola ministra Abramowicza w konsultacjach dotyczących odmrażania gospodarki będzie rosła, a jego głos będzie brany pod uwagę. To przy rzeczniku MŚP jest forum, na którym prawdziwi przedsiębiorcy mogą wyrazić swoje zdanie. Dobrze, że jest taka przestrzeń.

INNE Z TEJ KATEGORII

Nowe środki na wsparcie małych i średnich firm

Na razie pieniądze z Unii przeznaczone będą na cyfryzację, tak zwaną zieloną transformację oraz zrównoważony rozwój. Ogromna popularność jednego z programów wsparcia firm MŚP pokazuje, że na granty czekają także rolnicy indywidualni.
3 MIN CZYTANIA

Polacy zauważają zagrożenie oszustwami finansowymi

Zdecydowana większość dorosłych Polaków zauważa, że w ostatnich latach nastąpił wzrost zagrożenia ze strony oszustów finansowych.
2 MIN CZYTANIA

Europejczycy wydają i oszczędzają coraz więcej

W 2022 roku wzrosły wydatki na towary i usługi oraz oszczędności gospodarstw domowych w Unii Europejskiej.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

RAPORT: Banki centralne wobec podwyższonej inflacji

Patrząc na wskaźnik inflacji, można odnieść wrażenie, że jakaś maszyna przeniosła nas o kilka dekad do tyłu. Polski odczyt dynamiki cen jest najwyższy od 20 lat, inflacja konsumencka w Stanach Zjednoczonych osiągnęła poziom niewidziany tam od ponad trzech dekad. Podobnie jest w strefie euro. Niemcy mają inflację porównywalną z tą z początku lat 90. Dziennikarze pytają ekonomistów i polityków, kiedy ceny wyhamują i wszystko wróci do normy.
11 MIN CZYTANIA

DEBATA WIDEO: Skąd ta inflacja? Odpowiadają Kluza, Liberadzki, Sokal

Nie wiesz, skąd ta inflacja? Obejrzyj naszą debatę z udziałem wybitnych ekspertów. Wiele pytań i równie dużo trafnych odpowiedzi!

Prof. Dariusz Gątarek: „Przyczyn inflacji szukałbym poza Polską” [WYWIAD]

O bieżącej sytuacji gospodarczej w Polsce rozmawiamy z prof. Dariuszem Gątarkiem, światowej renomy ekonomistą zajmującym się tematyką zarządzania ryzykiem i wyceną pochodnych instrumentów finansowych. Byłym doradcą prezesa NBP Sławomira Skrzypka.
5 MIN CZYTANIA