fbpx
piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaKrajWarunki dla biznesu coraz gorsze

Warunki dla biznesu coraz gorsze

Większość polskich firm uważa, że w ostatnich miesiącach pogorszyły się warunki do prowadzenia biznesu – wynika z badania opublikowanego przez Konfederację Lewiatan.

Aż 65 proc. przedsiębiorców twierdzi, że przez ostatnich sześć miesięcy warunki dla biznesu w Polsce uległy pogorszeniu. Takie odczucia są silniejsze wśród małych firm, gdzie pogorszenie warunków zauważyło 69 proc. ankietowanych, podczas gdy u średnich było to 60 proc. przedsiębiorstw, a pośród dużych – 42 proc. Aż 52 proc. dużych firm przez ostatnie pół roku nie zauważyło większych zmian.

Co więcej, badanie Lewiatana wykazało, że obecnie 53 proc. firm ma negatywne nastawienie do prowadzenia biznesu i ponownie przodują tutaj małe przedsiębiorstwa (55 proc.), kolejne są średnie (54 proc.), a następnie duże (34 proc.). Pozytywnie nastawionych jest zaledwie 40 proc. biznesów.

Polscy przedsiębiorcy obawiają się też zmian prawnych w 2022 r. i działań administracji. Tego typu obawy wyraża 62 proc. ankietowanych, a zaledwie 25 proc. ma pozytywne nastawienie.

Źródło: Konfederacja Lewiatan

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

„Nie” dla cyfrowego euro

Politycy Konfederacji wyrazili jednoznaczny sprzeciw wobec planów ewentualnego wprowadzenia cyfrowego euro w Polsce.
< 1 MIN CZYTANIA

Jak Polacy wspierają potrzebujących w święta

W 2022 r. aż 85 proc. Polaków planowało wspierać potrzebujących w okresie bożonarodzeniowym i noworocznym. Z każdym rokiem rośnie nie tylko liczba akcji świątecznych, ale również skala niesionej pomocy.
2 MIN CZYTANIA

Polska zaskarżyła Niemcy w TSUE

Polska złożyła skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na Niemcy w sprawie niedopełnienia przez ten kraj obowiązków wynikających z prawa Unii Europejskiej.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy zauważają zagrożenie oszustwami finansowymi

Zdecydowana większość dorosłych Polaków zauważa, że w ostatnich latach nastąpił wzrost zagrożenia ze strony oszustów finansowych.
2 MIN CZYTANIA

Polska zaskarżyła Niemcy w TSUE

Polska złożyła skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na Niemcy w sprawie niedopełnienia przez ten kraj obowiązków wynikających z prawa Unii Europejskiej.
< 1 MIN CZYTANIA

Rząd rozmawia z protestującymi rolnikami

We wtorek wieczorem w Medyce przy granicy z Ukrainą doszło do spotkania strony rządowej z protestującymi rolnikami, którzy mają trzy główne postulaty.
2 MIN CZYTANIA