fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaEnergetyka„Uruchomienia Nord Stream 2 nie można mieszać z prawami człowieka w Rosji”

„Uruchomienia Nord Stream 2 nie można mieszać z prawami człowieka w Rosji”

Kevin Kuehnert, sekretarz generalny Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) oznajmił, że kwestia włączenia przesyłu gazu przez Nord Stream 2 nie powinna być uzależniana od sporów politycznych, w tym działań Rosji w pobliżu granicy z Ukrainą i kwestii przestrzegania przez Moskwę praw człowieka.

Nord Stream 2 został ukończony we wrześniu ubiegłego roku. Na uruchomienie przesyłu gazu niezbędne jest jeszcze wydanie zgody przez niemieckie i unijne urzędy.

SPD wchodzi obecnie w skład koalicji rządzącej Niemcami, a jej lider Olaf Scholz jest kanclerzem. Kevin Kuehnert jest 32-letnim politykiem, który kilka tygodni temu objął stanowisko sekretarza generalnego – jedno z najważniejszych w partii.

Gerhard Schröder, były kanclerz Niemiec również wywodzący się z SPD, podjął w 2005 roku decyzję o budowie gazociągu Nord Stream 1 w ostatnich tygodniach swojego urzędowania. Po opuszczeniu stanowiska szefa rządu wszedł do rady nadzorczej spółki, która zajmowała się budową gazociągu.

reuters.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Orlen chce budować globalną markę i zmienia nazwę

Polski Koncern Naftowy Orlen Spółka Akcyjna oficjalnie zmieni nazwę na krótszą. Może to nastąpić już za miesiąc.
2 MIN CZYTANIA

Polskie firmy chcą rozwijać morską energetykę wiatrową

Polskie przedsiębiorstwa są zainteresowane wspieraniem budowy farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Niektóre z naszych firm już w tym uczestniczą.
2 MIN CZYTANIA

TAURON przekaże fortunę na sieci elektroenergetyczne

TAURON przeznaczy w tym roku ponad 2 mld złotych na inwestycje w sieci elektroenergetyczne i będzie to największy strumień finansowy na dystrybucję w ostatnich latach.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska kupi setki milionów szczepionek na COVID-19

Mimo renegocjacji kontraktu z 2021 roku na dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech, Komisja Europejska i tak kupi setki milionów preparatów.
< 1 MIN CZYTANIA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosja masowo kradnie i wywozi zboże z Ukrainy

Od rozpoczęcia inwazji w lutym ubiegłego roku, Rosja ukradła i wywiozła z terytorium Ukrainy 4 miliony ton zboża. Ukraina monitoruje, do jakich odbiorców jej zboże trafia.
< 1 MIN CZYTANIA