fbpx
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaKrajWażny wyrok w sprawie napadu na Żabkę

Ważny wyrok w sprawie napadu na Żabkę

Warszawski sąd nie ukarał właściciela Żabki, który w trakcie napadu na sklep ugodził śmiertelnie nożem jednego z dwóch napastników.

Siedem lat bezwzględnego więzienia oraz 20 tysięcy złotych nawiązki na rzecz pokrzywdzonego właściciela sklepu – taki wyrok usłyszał będący recydywistą 22-latek, który na początku 2023 roku razem z drugim mężczyzną napadł na sklep Żabka przy stacji PKP Kobyłka. W trakcie napaści zginął drugi z napastników.

Portal Wyborcza.pl przypomniał, że na skutek ugodzenia nożem przez właściciela sklepu zginął 25-letni napastnik. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga nie pociągnął przedsiębiorcy do odpowiedzialności, bo uznano, że działał on w samoobronie. Według prokuratury rejonowej z Wołomina była to obrona konieczna, w trakcie której odpierał on bezpośredni i bezprawny zamach.

Sąd uznał również, że zamiar dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia został udowodniony, gdyż jeden z przestępców posiadał replikę pistoletu, a drugi miał metalową rurkę i obaj byli zamaskowani. W trakcie napadu mężczyźni grozili pracownicy bronią oraz domagali się przekazania im pieniędzy z kasy. W tym czasie właściciel pozostawał na zapleczu sklepu.

Odpierając atak na sklep właściciel bronił się rękami, a napastnicy, mimo otrzymania ciosów pięścią, nie zrezygnowali z rozboju. Dopiero w trakcie dalszej szarpaniny 25-letni napastnik został ugodzony nożem, po czym próbował zbiec z miejsca zdarzenia, jednak zmarł po przebiegnięciu około 100 metrów. Drugi napastnik uciekł, ale został zatrzymany przez policję następnego dnia.

Źródlo: Wyborcza
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Należy odblokować tereny pod zabudowę

Nie dalej jak do końca grudnia 2025 roku każda gmina powinna mieć uchwalony plan ogólny, który określi, co i gdzie można budować. Czy reforma planowania przestrzennego wyznaczy wreszcie jasne reguły dla inwestorów chcących budować, zabezpieczając zarazem interesy mieszkańców?
3 MIN CZYTANIA

Rynek magazynowy w Polsce kwitnie

Polski rynek magazynowy należy do najszybciej rozwijających się w Europie, a wielkość powierzchni magazynowej przekracza już 30 milionów metrów kwadratowych.
2 MIN CZYTANIA

„Nie” dla cyfrowego euro

Politycy Konfederacji wyrazili jednoznaczny sprzeciw wobec planów ewentualnego wprowadzenia cyfrowego euro w Polsce.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unijny wymóg dobije fabryki i warsztaty w Polsce?

Już za dekadę wszystkie nowe auta sprzedawane w Unii Europejskiej będą musiały być zeroemisyjne. To oznacza problemy dla branży motoryzacyjnej w Polsce.
2 MIN CZYTANIA

Robotyzacja szansą dla polskiego rolnictwa?

Polskie gospodarstwa rolne borykają się z brakiem rąk do pracy, a jedną z szans na rozwiązanie tego problemu mogą być większe inwestycje w robotyzację.
2 MIN CZYTANIA

Opłata recyklingowa powinna być wyższa?

System kaucyjny ma ruszyć w Polsce za rok, ale już teraz pojawiają się pierwsze głosy, że proponowana stawka kaucji na poziomie 50 groszy będzie za niska.
2 MIN CZYTANIA