fbpx
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaTransportWiększe dopłaty do leasingu aut elektrycznych

Większe dopłaty do leasingu aut elektrycznych

Bank Ochrony Środowiska dostał zgodę na zwiększenie puli w części leasingowej programu „Mój elektryk”.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zaakceptował wniosek Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) o zwiększenie budżetu na dopłaty do leasingu pojazdów zeroemisyjnych. W efekcie kwota całkowita programu Mój elektryk wzrośnie o kolejne 150 mln zł.

„Mój elektryk” pomaga przedsiębiorcom

Dzięki decyzji NFOŚiGW pula środków w programie wyniesie 400 mln zł. Jak dotąd do NFOŚiGW wpłynęło przeszło 7900 wniosków o wsparcie leasingu, a w ramach programu zaakceptowano 7,3 tys. wniosków na sumaryczną kwotę ponad 244 mln zł. Wśród wszystkich wniosków przeszło 5,5 tys. dotyczyło samochodów osobowych (suma dopłat ok. 146 mln zł), a około 1,7 tys. pojazdów dostawczych (98 mln zł).

„Mój elektryk” to wzorcowy program publiczny pozwalający realizować istotne cele polityki środowiskowej oraz stymulować rozwój gospodarczy. Skutecznie zwiększa on liczbę samochodów zeroemisyjnych na polskich drogach, a ścieżka leasingowa wspiera realizację zielonych ambicji przedsiębiorców. Utrzymujące się wysokie zainteresowanie programem jest potwierdzeniem, że spełnia on swoje zadanie

– powiedział w komunikacie p.o. prezes BOŚ Emil Ślązak.

NFOŚiGW liczy, że dzięki programowi na polskich drogach pojawi się więcej aut elektrycznych, czego efektem będzie poprawa jakości powietrza w kraju.

Składanie wniosków w ramach programu z założenia ma być bardzo proste i odbywać się w jednym miejscu. Oznacza to, że wszystkie formalności związane z leasingiem i dopłatą klient załatwi w wybranej firmie leasingowej współpracującej z BOŚ.

Realizując program „Mój elektryk” BOŚ nawiązał współpracę z 28 firmami leasingowymi.

Źródło: ISBnews
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Czas na XXI wiek w kolejowym bezpieczeństwie

W Polsce około 40 proc. linii kolejowych ma zostać wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS). Jest on potocznie nazywany sygnalizacją kabinową i gwarantuje między innymi to, że pociąg nie przejedzie „czerwonego światła”.
8 MIN CZYTANIA

Ile oszczędzasz, dojeżdżając do pracy autem? Samochód wciąż jest konkurencyjny

Auta są passé? Takie można odnieść wrażenie, obserwując przyjmowane polityki, jak np. planowany podatek samochodowy, zakaz sprzedaży aut spalinowych, czy strefy czystego transportu. Z drugiej strony liczba nowo rejestrowanych aut w Polsce rośnie. Warsaw Enterprise Institute przeanalizował korzyści, które z posiadania aut odnoszą obywatele, a które umykają urzędnikom.
3 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA