fbpx
czwartek, 8 czerwca, 2023
Strona głównaEkologiaWielka Brytania będzie zdziczała przyrodę

Wielka Brytania będzie zdziczała przyrodę

Władze w Londynie uruchomią działania, których celem jest przywrócenie środowisku naturalnemu jego pierwotnego kształtu.

W ramach pilotażowych programów rolnicy mają otrzymać rządowe dotacje. Zostaną one przeznaczone na ochronę zagrożonych gatunków zwierząt i ich siedlisk czy oczyszczenie strumieni i rzek.

W pierwszych dwóch latach ma zostać zrealizowane zdziczenie 10 do 15 obszarów o powierzchni między 500 a 5000 hektarów. Rząd chce przeznaczyć na te działania nawet 800 milionów funtów rocznie do 2028 r. Do 2042 planowane jest objęcie podobnymi projektami 300 tysięcy hektarów w całym kraju.

Dodatkowo również po 800 milionów funtów rocznie Londyn zamierza przekazać rolnikom na realizacje (w ramach ich gospodarstw) innego segmentu działań, w którym mieści się zalesienie, rekultywacja torfowisk i bagien czy przywrócenie przestrzeni dla dzikiej przyrody.

Sekretarz ds. środowiska, żywności i spraw wiejskich George Eustice podkreśla, iż celem rządu jest doprowadzenie do sytuacji, w której ochrona środowiska będzie naturalnym elementem funkcjonowania i prowadzenia działalności rolniczej.

theguardian.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polscy przedsiębiorcy pozytywnie o systemie kaucyjnym

Federacja Przedsiębiorców Polskich przedstawia pozytywy płynące z wprowadzenia systemu kaucyjnego oraz systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP).
3 MIN CZYTANIA

Przedsiębiorcy (niektórzy) skorzystają na zielonej transformacji

Na zielonej transformacji zarobią przedsiębiorcy instalujący wentylację i klimatyzację, produkujący magazyny energii i ciepła oraz firmy z branży termomodernizacyjnej i fotowoltaicznej.
2 MIN CZYTANIA

Węgiel czy zielone inwestycje – co wolą polskie firmy?

Zróżnicowane źródła zielonej energii są według najmniejszych polskich przedsiębiorstw przyszłością polskiego bezpieczeństwa energetycznego.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polska niewystarczająco chroni interesy finansowe Unii Europejskiej?

Komisja Europejska wezwała kilka krajów do przestrzegania przepisów dotyczących zwalczania, za pośrednictwem prawa karnego, nadużyć na szkodę interesów finansowych Unii.
2 MIN CZYTANIA

Potężny wzrost bezrobocia wśród chińskiej młodzieży

Bezrobocie wśród młodych mieszkańców największych chińskich miast jest czterokrotnie wyższe niż wśród wszystkich obywateli zdolnych do podjęcia pracy.
< 1 MIN CZYTANIA

Unia Europejska kupi setki milionów szczepionek na COVID-19

Mimo renegocjacji kontraktu z 2021 roku na dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech, Komisja Europejska i tak kupi setki milionów preparatów.
< 1 MIN CZYTANIA