fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaArchiwumWielka Brytania otwiera się na azjatyckie rynki. Teraz czas na Malezję

Wielka Brytania otwiera się na azjatyckie rynki. Teraz czas na Malezję

Jak przyznaje brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab, Wielka Brytania postrzega Malezję jako kluczowego partnera w stowarzyszeniu Narodów Azji Południowo-Wschodniej. W rozmowach ze swoim malezyjskim odpowiednikiem Saifuddinem Abdullahem wyjaśnił, że po kontrowersyjnym rozstaniu z UE „globalna Wielka Brytania jest otwarta na biznes”.

Saifuddin przyznaje, że według rządu Malezji, Brexit nie jest przeszkodą, ale szansą dla obu krajów na odkrycie nowych obszarów współpracy.

Brytyjska ambasada poinformowała, że producenci urządzeń medycznych Smith i Nephew wkroczą w tym miesiącu do pierwszego zakładu produkcyjnego w Azji Południowo-Wschodniej, a dokładniej w północnym stanie Penang. Zakład ma stworzyć do 800 nowych miejsc pracy w ciągu pięciu lat w celu pobudzenia handlu dwustronnego. Raab obiecał także wsparcie Malezji w oczyszczeniu oceanów poprzez ograniczenie zużycia plastiku i odpadów morskich oraz współpracę nad powstrzymaniem nielegalnego transportu odpadów z tworzyw sztucznych pochodzących z Wielkiej Brytanii. W zeszłym miesiącu Malezja poinformowała, że odesłała 150 pojemników na odpady z tworzyw sztucznych do 13 krajów, w tym 42 pojemniki do Wielkiej Brytanii. Malezja nie chce być światowym składowiskiem odpadów. Rząd buntuje się przeciwko polityce wysyłania śmieci z bogatych krajów Europy Zachodniej do biedniejszych krajów Azji. Malezja nie chce stać się ,,światowym koszem na śmieci” . W tamtejszych portach znajduje się jeszcze 110 kontenerów, w tym dziewięć należących do Wielkiej Brytanii.

DL/ Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA