fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumWielka Brytania otwiera się na azjatyckie rynki. Teraz czas na Malezję

Wielka Brytania otwiera się na azjatyckie rynki. Teraz czas na Malezję

Jak przyznaje brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab, Wielka Brytania postrzega Malezję jako kluczowego partnera w stowarzyszeniu Narodów Azji Południowo-Wschodniej. W rozmowach ze swoim malezyjskim odpowiednikiem Saifuddinem Abdullahem wyjaśnił, że po kontrowersyjnym rozstaniu z UE „globalna Wielka Brytania jest otwarta na biznes”.

Saifuddin przyznaje, że według rządu Malezji, Brexit nie jest przeszkodą, ale szansą dla obu krajów na odkrycie nowych obszarów współpracy.

Brytyjska ambasada poinformowała, że producenci urządzeń medycznych Smith i Nephew wkroczą w tym miesiącu do pierwszego zakładu produkcyjnego w Azji Południowo-Wschodniej, a dokładniej w północnym stanie Penang. Zakład ma stworzyć do 800 nowych miejsc pracy w ciągu pięciu lat w celu pobudzenia handlu dwustronnego. Raab obiecał także wsparcie Malezji w oczyszczeniu oceanów poprzez ograniczenie zużycia plastiku i odpadów morskich oraz współpracę nad powstrzymaniem nielegalnego transportu odpadów z tworzyw sztucznych pochodzących z Wielkiej Brytanii. W zeszłym miesiącu Malezja poinformowała, że odesłała 150 pojemników na odpady z tworzyw sztucznych do 13 krajów, w tym 42 pojemniki do Wielkiej Brytanii. Malezja nie chce być światowym składowiskiem odpadów. Rząd buntuje się przeciwko polityce wysyłania śmieci z bogatych krajów Europy Zachodniej do biedniejszych krajów Azji. Malezja nie chce stać się ,,światowym koszem na śmieci” . W tamtejszych portach znajduje się jeszcze 110 kontenerów, w tym dziewięć należących do Wielkiej Brytanii.

DL/ Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA