Południowokoreański koncern zainwestuje w fabryki produkujące pralki i lodówki we Wronkach – poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Pixabay.com

Zgodnie z planem Samsung Electronics Poland Manufacturing zbuduje we Wronkach nową fabrykę i rozbuduje już istniejącą, zwiększając moc produkcyjną z 4 mln do 5,2 mln sztuk pralek i lodówek rocznie. Dzięki temu we Wronkach pojawi się 60 nowych miejsc pracy. Prace konstrukcyjne mają się rozpocząć w połowie 2022 r., a zakończyć jesienią 2023 r.

– Decyzja o wsparciu inwestycji we Wronkach jest jedną z siedmiuset trzynastu, jakie w całym – rekordowym pod tym względem – 2021 r. otrzymali przedsiębiorcy, którzy działają w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. To również dowód na to, że nasz kraj pozostaje jednym z najatrakcyjniejszych na świecie miejsc do prowadzenia biznesu — powiedział Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii i Pełnomocnik Rządu ds. Inwestycji Zagranicznych.

Całość nakładów inwestycyjnych, jakie Samsung zamierza ponieść w związku z realizacją kilkuetapowego projektu, który obejmuje budowę nowej i rozbudowę działającej fabryki, ma wynieść w sumie ok. 900 mln zł.

MRiT wyjaśniło, że południowokoreańska spółka otrzymała na powyższą inwestycję pomoc publiczną w wysokości 86 mln zł, z czego 23,5 mln zł pozyskała z programu grantowego. Pozostałą część stanowi zwolnienie z podatku CIT w ramach działalności na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poprzedni artykułPodsumowanie branży leasingu w 2021 roku w Polsce
Następny artykułKolejne zmiany w Polskim Ładzie