fbpx
środa, 29 maja, 2024
Strona głównaŚwiatWielki bank zwolni niezaszczepionych!

Wielki bank zwolni niezaszczepionych!

Bank Citigroup poinformował, że zwolni z pracy wszystkich niezaszczepionych pracowników.

Według agencji Reutersa do 14 stycznia niezaszczepieni pracownicy Citi zostaną wysłani na bezpłatne urlopy, a do końca stycznia ich kontrakty zostaną rozwiązane. To realizacja ogłoszonej już w październiku 2021 r. surowej polityki szczepień dla pracowników banku. Citigroup jest pierwszą dużą instytucją z Wall Street, która decyduje się na tak surowe kroki związane ze szczepieniami. Pozostali gracze na rynku, jak Goldman Sachs & Co, Morgan Stanley lub JPMorgan Chase & Co wysłali swoich pracowników do pracy zdalnej i póki co żaden z tych banków nie ogłosił planów zwalniania kadr. Inne amerykańskie korporacje, jak np. Google lub United Airlines również wprowadziły politykę „no-jab, no-job” (nie ma szczepionki, nie ma pracy), ale nie idą one tak daleko, jak strategia wdrożona przez Citi.

Póki co, na zaszczepienie zdecydowało się ponad 90 proc. pracowników Citigroup. Sam bank natomiast zapowiedział, że osoby, które teraz zostaną zwolnione, będą mogły zostać zatrudnione ponownie, jeśli tylko zdecydują się na szczepienie.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA