fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaŚwiatWielki bank zwolni niezaszczepionych!

Wielki bank zwolni niezaszczepionych!

Bank Citigroup poinformował, że zwolni z pracy wszystkich niezaszczepionych pracowników.

Według agencji Reutersa do 14 stycznia niezaszczepieni pracownicy Citi zostaną wysłani na bezpłatne urlopy, a do końca stycznia ich kontrakty zostaną rozwiązane. To realizacja ogłoszonej już w październiku 2021 r. surowej polityki szczepień dla pracowników banku. Citigroup jest pierwszą dużą instytucją z Wall Street, która decyduje się na tak surowe kroki związane ze szczepieniami. Pozostali gracze na rynku, jak Goldman Sachs & Co, Morgan Stanley lub JPMorgan Chase & Co wysłali swoich pracowników do pracy zdalnej i póki co żaden z tych banków nie ogłosił planów zwalniania kadr. Inne amerykańskie korporacje, jak np. Google lub United Airlines również wprowadziły politykę „no-jab, no-job” (nie ma szczepionki, nie ma pracy), ale nie idą one tak daleko, jak strategia wdrożona przez Citi.

Póki co, na zaszczepienie zdecydowało się ponad 90 proc. pracowników Citigroup. Sam bank natomiast zapowiedział, że osoby, które teraz zostaną zwolnione, będą mogły zostać zatrudnione ponownie, jeśli tylko zdecydują się na szczepienie.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Unia Europejska buduje flotę samolotów strażackich

Przed tegorocznym sezonem pożarów lasów Komisja Europejska podjęła decyzję o budowie – w ciągu najbliższych kilku lat – własnej floty samolotów przeciwpożarowych. Miałaby ona być finansowana z unijnego budżetu.
2 MIN CZYTANIA

Uniokraci chcieliby wiedzieć o nas wszystko

Redakcja Wired (portalu o nowoczesnych technologiach) weszła w posiadanie dokumentu Rady Europejskiej – sondy skierowanej do państw członkowskich UE, czy chciałyby petryfikować prawo do odtajnienia prywatnych wiadomości w sieci. Celem ma być jakoby walka z pedofilią.
3 MIN CZYTANIA

Chiny rozwijają stację kosmiczną. Na pokładzie pierwszy cywilny astronauta

Chiny wysłały w kosmos trzech astronautów (tajkonautów) na swoją działającą już w pełni stację. W skład załogi po raz pierwszy wszedł cywilny astronauta – Gui Haichao, ekspert w dziedzinie ładunków.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Aptekarze zdecydowanie przeciwni planom rządu

Przedstawiciele sieci aptecznych sprzeciwiają się rządowym planom „doregulowania” ustawy zwanej potocznie „apteką dla aptekarza” i wystosowali już stosowny apel.
2 MIN CZYTANIA

Polacy nadal pesymistyczni. Co zrobi rząd?

Najnowsze badanie Ipsos wykazało, że większość Polaków z pesymizmem patrzy na kondycję polskiej gospodarki w najbliższym roku.
2 MIN CZYTANIA

Węgiel czy zielone inwestycje – co wolą polskie firmy?

Zróżnicowane źródła zielonej energii są według najmniejszych polskich przedsiębiorstw przyszłością polskiego bezpieczeństwa energetycznego.
2 MIN CZYTANIA