fbpx
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaŚwiatWiemy, kto stoi za rewolucyjnymi zmianami w Unii Europejskiej

Wiemy, kto stoi za rewolucyjnymi zmianami w Unii Europejskiej

Z ustaleń „Gazety Polskiej” wynika, że wśród pięciorga eurodeputowanych, którzy przygotowali rewolucyjne zmiany w traktatach Unii Europejskiej, aż czworo to Niemcy, z których na dodatek wszyscy należą do organizacji Europa-Union Deutschland.

Kilka dni temu Parlament Europejski przegłosował propozycje wprowadzenia rewolucyjnych zmian w traktatach Unii Europejskiej, których celem jest centralizacja Unii Europejskiej, o czym pisałem w tekście Parlament Europejski poparł propozycje zmian w unijnych traktatach. Są to zmiany, które niekorzystnie wpłyną na Polskę i Polaków (ZPP: Zmiany traktatów uderzą w polską gospodarkę).

Europa-Union Deutschland

Teraz wychodzi na jaw, kto stoi za propozycjami zmian unijnych traktatów. Jak wynika z ustaleń „Gazety Polskiej” jest to niemiecka organizacja Europa-Union Deutschland, która postuluje utworzenie europejskiego superpaństwa pod przywództwem Niemiec i Francji. Okazuje się, że treść poprawek proponowanych do unijnych traktatów w 100 proc. pokrywa się z tym, do czego od lat wzywa Europa-Union Deutschland.

Wśród pięciorga eurodeputowanych, którzy przygotowali zmiany w traktatach Unii Europejskiej, jest jeden Belg – antypolski szkodnik Guy Vehofstadt oraz aż czworo członków organizacji Europa-Union Deutschland: Gabrielle Bischoff, Daniel Freund, Helmut Scholz i Sven Simon. Do organizacji należy też cały szereg innych wpływowych niemieckich polityków, jak Manfred Weber z CSU – polityczny mentor Donalda Tuska.

Co jest celem?

Jak informuje „Gazeta Polska”, celem Europa-Union Deutschland jest europejskie państwo federalne z lewicową ideologią, które ma mieć odpowiednio wyposażony budżet i własne dochody podatkowe. Ma ono także prowadzić własną politykę zagraniczną, bezpieczeństwa i obronną. Co istotne, organizacja podkreśla, że prawo Unii Europejskiej musi być nadrzędne nad systemami prawnymi krajów członkowskich. Co więcej, w jednym z dokumentów napisano wprost, że odpowiedzialność za europejskie państwo mają wziąć Niemcy (wraz z Francją) jako największa europejska gospodarka i najbardziej zaludniony kraj Unii Europejskiej.

Źródło: Gazeta Polska
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA