fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaKrajWłaściciele klubów fitness zaczną pozywać państwo za straty? Pierwszy już jest!

Właściciele klubów fitness zaczną pozywać państwo za straty? Pierwszy już jest!

– 15 marca decyzją rządu nasza działalność została zatrzymana, przychody spadły do zera. Pomimo tarczy antykryzysowej, która jest skuteczna dla innych branż, w naszym przypadku się nie sprawdza przez niefortunne zapisy – stwierdził Radosław Jarmuła, właściciel TUF Fitness i franczyzobiorca Orangetheory Fitness.

Ile domagać się będzie odszkodowania? – Chcemy ok. pół miliona złotych odszkodowania. Tak wyliczyliśmy straty związane z brakiem przychodów i kosztami stałymi. Inne firmy z branży pójdą naszym śladem – dodał.

18 maja br. rząd rozpoczyna trzeci etap odmrażania gospodarki. Tym razem otwiera branżę beauty – usługi kosmetyczne, fryzjerskie oraz branżę gastronomiczną. Ministerstwo Rozwoju, w porozumieniu z Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz przedstawicielami branż i ekspertami, przygotowało wytyczne, które określają, w jaki sposób będzie można bezpiecznie świadczyć te usługi oraz z nich korzystać w okresie epidemii koronawirusa w Polsce. O otwarciu klubów fitness nie ma na razie mowy… 

Źródło: sportowefakty.wp.pl

INNE Z TEJ KATEGORII

Żywność z owadami będzie specjalnie oznakowana?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zastanawia się nad wprowadzeniem specjalnego oznaczenia produktów żywnościowych, które zawierają owady.
< 1 MIN CZYTANIA

Nowy stadion za 130 milionów wypełniany w 22 procentach

Tak marnuje się pieniądze podatników. Wybudowany za olbrzymią sumę piłkarski stadion wypełniany jest przez kibiców w zaledwie 22 proc. A bywało jeszcze gorzej.
2 MIN CZYTANIA

Dlaczego Polki nie decydują się na macierzyństwo?

Brak stabilności finansowej jest główną przyczyną, dla której Polki niechętnie decydują się na zajście w ciążę lub w ogóle rezygnują z macierzyństwa.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Pułapki podatkowe w nowej ustawie o fundacjach rodzinnych [KOMENTARZ]

Ustawa o fundacji rodzinnej wejdzie w życie 22 maja br. Jednak już dokonano jej nowelizacji. Zmiany zasad opodatkowania w większości są korzystne. Ale jedna z koncepcji może poważnie skomplikować prowadzenie fundacji. Publikujemy komenatrz ekspercki na ten temat, którego autorem jest doradca podatkowy Ewa Flor.
7 MIN CZYTANIA

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.