fbpx
piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumWłoska mafia wyłudza unijne pieniądze

Włoska mafia wyłudza unijne pieniądze

W latach 2010–2017 sycylijskie rodziny mafijne otrzymały ponad 10 milionów euro z Unii Europejskiej w formie dotacji przeznaczonych na gospodarstwa rolne w prowincji Mesyna. W związku z masowymi oszustwami policja aresztowała 94 osoby i zamknęła 151 farm w jednej z największych operacji przeciwko klanom sycylijskiej mafii zwanej Cosa Nostra .

Jak podaje włoski dziennik La Repubblica, dwa sycylijskie klany mafijne połączyły swoje siły i razem spiskują, aby wyłudzać pieniądze z Europejskiego Funduszu Rolniczego (EFRG) i Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW).

Wyłudzenia w większości mają charakter przymusowy. „Często, obawiając się samego imienia gangstera, rolnik porzuca swoją ziemię, nie próbując nawet się buntować, z obawy przed odwetem” – powiedział Sergio Mastroeni, lokalny sędzia komentując doniesienia The Guardian.

Wśród 94 aresztowanych był 39-letni burmistrz Tortorici, Emanuele Galati Sardo, ponadto szefowie dwóch rodzin przestępczych oraz lokalni urzędnicy, którzy pomagali w procesie wyłudzania unijnych pieniędzy. Rodziny przestępcze zaangażowane w oszustwa groziły lokalnym rolnikom, którzy odmówili przystąpienia do udziału w spisku, niszcząc ich ziemię, zabijając zwierzęta, a nawet paląc domy. Działania mafijne polegają na zastraszaniu. „Chcą przejąć nasze ziemie, ich celem jest doprowadzenie farmera do bankructwa poprzez zniszczenie jego plonów lub spalenie jego ziem. W ten sposób będą mogli kupić ziemię za bardzo małe pieniądze i korzystać z unijnych dotacji rolnych”, powiedział lokalny rolnik Emanuele Feltri.

Działania mafijne we Włoszech obejmują wiele aspektów. W 2018 r. Breitbart News poinformował, że włoskie grupy mafijne rozszerzyły także swoją działalność na monetyzację nielegalnej imigracji do tego kraju. Odkryto, że mafia brata się z zagranicznymi gangami i koordynuje masową nielegalną migrację do Włoch, co czyni ją „jednym z głównych i najbardziej dochodowych przedsiębiorstw”.

DL/Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA