fbpx
środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaKrajWojna już odbija się na polskich przedsiębiorcach

Wojna już odbija się na polskich przedsiębiorcach

-

Interesy w Ukrainie lub w Rosji prowadzi 43 proc. przepytanych przez BCC przedsiębiorców i już 45 proc. z nich odczuwa problemy transportowe lub logistyczne, a 35 proc. skarży się na problemy z pracownikami. Taka sytuacja jest wywołana m.in. przez fakt, że wielu Ukraińców zdecydowało się wrócić do ojczyzny, aby pomóc swoim najbliższym lub walczyć z najeźdźcą. Mowa tutaj szczególnie o pracownikach sektora logistycznego i transportowego.

„Jeżeli taki stan będzie się utrzymywał, może to zachwiać w przyszłości łańcuchem dostaw oraz sytuacją finansową firm transportowych. Przełoży się to na rosnące ceny transportu, co jest niepokojące przy obecnej dynamice inflacji w Polsce” – ocenił BCC cytowany przez Radio ZET.

Jednocześnie BCC dowiedział się, że aż 78 proc. firm już odczuło finansowe skutki wojny, bo kontrahenci wstrzymują interesy, co uderza w płynność finansową polskich przedsiębiorstw. Analitycy ostrzegają, że wszystko to może prowadzić do wzrostu cen w naszym kraju.

Źródło: Radio ZET

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

Najnowsze