W Polsce pojawił się pomysł wydłużenia wakacji, aby te trwały do połowy września.

Stowarzyszenie Gmin Górskich RP już w listopadzie 2022 r. zaproponowało, aby terminy wakacji letnich rozkładały się w poszczególnych województwach podobnie, jak ma to miejsce w przypadku ferii zimowych. Teraz Ministerstwo Sportu i Turystyki popiera taki pomysł.

Zgodnie z propozycją SGG wakacje letnie miałyby trwać od 15 czerwca do 15 września, ale ich początek i koniec różniłby się w czasie dla poszczególnych województw. Minister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy na antenie RMF24 stwierdził, że to dobry pomysł, który pomógłby polskiej branży turystycznej.

– Ministerstwo Sportu i Turystyki popiera ten pomysł. Z punktu widzenia branży turystycznej na pewno byłoby to korzystne. Trzeba rozpatrzeć wszystkie za i przeciw. Tutaj chodzi o system edukacji, rok szkolny w kilku regionach rozpoczynałby się dwa tygodnie później – powiedział Gut-Mostowy.

Polityk dodał, że jego resort wystosował pismo do Ministerstwa Edukacji i Nauki, aby przeanalizować takie rozwiązanie z punktu widzenia systemu edukacji i wyraził przekonanie o konieczności zorganizowania w tej kwestii konsultacji społecznych.

Pomysł SGG byłby korzystny dla regionów i miejscowości turystycznych, handlowców i restauratorów. Wydłużenie sezonu rozłożyłoby wizyty na dłuższy okres i mogłoby zwiększyć liczbę turystów odwiedzających wakacyjne miejsca, a co za tym idzie zwiększyć obroty przedsiębiorców działających w regionie.

RMF24

Poprzedni artykułFirmy rzadko przekwalifikowują pracowników
Następny artykułStany Zjednoczone rozwijają partnerstwo technologiczne z Indiami