fbpx
czwartek, 28 marca, 2024
Strona głównaArchiwumWyjątkowi laureaci Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego

Wyjątkowi laureaci Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego

Tradycyjnie już podczas Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi odbyła się uroczysta Gala, podczas której liderzy regionu zostali wyróżnieni Nagrodą Gospodarczą Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”. Ta najbardziej prestiżowa nagroda, po którą mogą sięgnąć lokalne firmy, jest formą docenienia i podziękowania za dotychczasową pracę i wkład w rozwój regionu.

Tegoroczną uroczystość poprowadzili: Miss Polonia 2019 Karolina Bielawska oraz Krzysztof Ibisz. Rozpoczął ją natomiast pokaz mody MMC Studio, duetu projektantów Ilony Majer i Rafała Michalaka, którzy będą reprezentować województwo łódzkie podczas światowej wystawy EXPO 2020 w Dubaju.

Ciepłe słowa od premiera

Zanim nastąpiło uroczyste rozdanie nagród, do uczestników wydarzenia oraz wszystkich mieszkańców Łódzkiego słowa powitania skierował premier Mateusz Morawiecki, który podkreślił, że obecne trudne czasy wymagają od nas wszystkich zdwojonego wysiłku, by Polska powróciła na ścieżkę wzrostu gospodarczego, na którą wkroczyła trzy-cztery lata temu. Natomiast Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska odczytała list od marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Złoty finisz

Jeszcze przed wręczeniem nagród nastąpiło bardzo miłe wyróżnienie. Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska wręczyli stypendium i pogratulowali osiągnięć Kajetanowi Duszyńskiemu, mistrzowi olimpijskiemu z Tokio w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów. Kapitan złotej sztafety otrzymał tytuł Sportowego Ambasadora Województwa Łódzkiego oraz symboliczny czek na stypendium sportowe w wysokości 15 tys. zł.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

– Cieszę się, że mogę wręczyć dziś tę pierwszą nagrodę. Chyba nie ma na sali osoby, która by nie widziała fantastycznego finiszu pana Kajetana w Tokio. Jako województwo łódzkie też chcielibyśmy przeganiać wszystkich i wygrywać – mówił marszałek Grzegorz Schreiber.

Komplet laureatów

Wracając do konkursu „Biznes na PLUS”, jego główną ideą jest uhonorowanie firm konsekwentnie promujących pozytywny wizerunek łódzkiej przedsiębiorczości na arenie krajowej i międzynarodowej, przyczyniających się do rozwoju gospodarczego regionu i stanowiących wzór funkcjonowania dla innych. W tym roku Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego została przyznana w następujących kategoriach:

  • Świadomi w biznesie – Nagroda Publiczności
  • Debiut Roku
  • Projekt Przyszłości
  • Eksportowy Produkt Roku
  • Lider innowacji
  • Biznes na PLUS – Nagroda Zarządu Województwa Łódzkiego

Nagrodę „Świadomi w biznesie” otrzymał Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie. Jak przyznano w uzasadnieniu: „za to, że potrafi osiągnąć balans pomiędzy biznesową skutecznością, a społeczną odpowiedzialnością, a także w pozytywny sposób oddziałuje na jakość życia w województwie łódzkim, konsekwentnie realizując działania wspierające rodzinę oraz umożliwiające pracownikom zdrową równowagę pomiędzy rozwojem zawodowym, a realizowaniem siebie w życiu prywatnym”. Statuetkę w tej kategorii wręczył Andrzej Górczyński, członek zarządu Województwa Łódzkiego.

„Debiut roku” to z kolei wyróżnienie dla młodej firmy, która wprowadza na rynek nowoczesne, innowacyjne produkty/technologie i istnieje nie dłużej niż od stycznia 2018 roku. W tym roku statuetkę z rąk Roberta Baryły, członka zarządu Województwa Łódzkiego, otrzymała firma Arcybox Sp. z o.o. – producent wyjątkowej zabawki dla dzieci, która rozbudza pomysłowość i inspiruje do tworzenia dziecięcych arcydzieł z prostych rzeczy.

Nagrodę w kategorii „Projekt przyszłości” wręczył wicemarszałek Piotr Adamczyk. Otrzymała ją firma Izodom 2000 Polska Sp. z o.o. ze Zduńskiej Woli – producent kształtek styropianowych dla budownictwa. To nagroda dla firmy, która wykorzystując unijne dotacje, wdrożyła innowacyjne rozwiązania, technologie, produkt, usługi, które zmieniają otaczającą nas rzeczywistość, stają się wizytówką województwa łódzkiego i świadczą o ogromnym potencjale regionalnej przedsiębiorczości.

Przedsiębiorca, który w latach 2018–2021 z sukcesem eksportował swój produkt na rynki zagraniczne i konsekwentnie rozszerzał działalność eksportową, otrzymał nagrodę w kategorii „Eksportowy produkt roku”. Ten zaszczytny tytuł przypadł firmie Jagoda JPS Magdalena Placek, Basel Saraya s.c. ze Skierniewic, producentowi maszyn ogrodniczych, rolniczych i sadowniczych. Statuetkę w tej kategorii wręczył wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

Nagrodę „Lider innowacji” otrzymują firmy, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju regionu poprzez swoją innowacyjną działalność. W tym roku laureatem została łódzka Neonica Polska Sp. z o.o., produkująca innowacyjne i zaawansowane technologicznie rozwiązania oświetleniowe. Przedstawiciel zwycięzcy w tej kategorii odebrał statuetkę z rąk przewodniczącej Sejmiku Iwony Koperskiej.

Szczególnym wyróżnieniem wręczanym podczas wielkiej Gali jest nagroda „Biznes na PLUS”, przyznawana przez Zarząd Województwa Łódzkiego za całokształt działalności lub wyjątkowe osiągnięcia. W tym roku otrzymał ją Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy, ośrodek badań naukowych i prac rozwojowych oraz działalności wdrożeniowej, upowszechnieniowej, normalizacyjnej i unifikacyjnej w obszarze sadownictwa, warzywnictwa, roślin ozdobnych i pszczelnictwa.

Nagroda specjalna

Z kolei laureatem nagrody specjalnej został Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi – największy i najnowocześniejszy ośrodek wsparcia dla kobiet w ciąży i matek z małoletnimi dziećmi. Siostrze Magdalenie Agnieszce Krawczyk, dyrektor placówki, wyróżnienie w postaci statuetki wręczył Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki.

– Jestem dumny z tego, że mogliśmy docenić tak wspaniałe osoby i firmy. Gratuluję zwycięzcom i nominowanym, dziękuję za wasz wkład w rozwój województwa łódzkiego – podsumował wręczanie nagród marszałek Grzegorz Schreiber.

Galę zakończył koncert Anny Wyszkoni.

Materiał przygotowany w ramach współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego

INNE Z TEJ KATEGORII

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

Złota era Bartosza Zmarzlika

Trudno w to uwierzyć... Polska – kraj, w którym żużel jest niesamowicie popularną dyscypliną sportu, do 2019 r. miała w swoich szeregach tylko dwóch Indywidualnych Mistrzów Świata. Na szczęście potem nadeszła era Bartosza Zmarzlika. I niech trwa jak najdłużej.

INNE TEGO AUTORA

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.
2 MIN CZYTANIA

Filharmonia Podkarpacka. Obcowanie z muzyką przynosi radość

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie realizuje właśnie swój 69. sezon artystyczny. W najbliższych tygodniach zabrzmi tu muzyka m.in. Vivaldiego, Mozarta, Chopina, Dworzaka, Karłowicza, Ravela,Gershwina czy Berlioza.
2 MIN CZYTANIA

Najważniejsze wyzwania regulacyjne dla rolnictwa [DEBATA]

W tle protestów rolniczych przeciwko polityce KE i importowi ukraińskiego zboża odbyła się debata na temat wyzwań regulacyjnych dla rolnictwa, zorganizowana przez BASF Polska. Zdominowały ją jednak kwestie działań Komisji w reakcji na protesty rolników przelewające się przez całą Europę. Udział w dyskusji wzięli eksperci rynku rolnego i przedstawiciele organizacji rolniczych.
3 MIN CZYTANIA