fbpx
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaKrajZa co Konfederacja została usunięta z Facebooka?

Za co Konfederacja została usunięta z Facebooka?

Konfederacja przedstawiła konkretne przykłady, które spowodowały usunięcie jej profilu przez Facebooka. Trzy główne posty pokazują – zdaniem polityków ugrupowania – jak absurdalna była to decyzja. Ostrzeżenia za mowę nienawiści i rzekome podawanie fałszywych treści kompletnie nie odpowiada rzeczywistości.

– Będziemy dochodzić sprawiedliwości – zapowiadają konfederaci.

Politycy Konfederacji stanowczo zaprzeczają informacjom, które rozpowszechnia Facebook, że partia nie reagowała na ostrzeżenia i nie odpowiadała na próby kontaktu. Informują, że na koniec listopada złożyli odwołanie do Facebooka, w którym podali argumenty potwierdzające prawdziwość przekazywanych treści. Nie otrzymali na nie odpowiedzi.

Ponadto zaprzeczają, by ktokolwiek z administracji portalu się z nimi kontaktował.

– Administracja FB w dniu usunięcia naszego profilu rozpuściła po wszystkich mediach kłamliwy komunikat. My się w tej sprawie spotkamy w sądzie. Będziemy dochodzić sprawiedliwości – powiedział Michał Wawer z Konfederacji.

Za jakie wpisy Facebook usunął profil Konfederacji?

Tomasz Grabarczyk, dyrektor biura prasowego Konfederacji, przedstawił trzy główne wpisy, za które ugrupowanie miało zostać usunięte z portalu Facebook. Chodzi o: 1) komentarz posła Roberta Winnickiego do słów szefa MSZ Izraela na temat odpowiedzialności Polaków za Holokaust, 2) wypowiedź prof. Piotra Kuny w programie u Bogdana Rymanowskiego na temat polityki rządu w walce z Covid-19 oraz 3) zdjęcie sklepu w Rumunii, które Facebook bez powodu potraktował jako częściowy fałsz. Zdjęcie to w sieci podawane jest jako sytuacja z Niemiec, a tylko Konfederacja akurat dobrze napisała, że pochodzi z Rumunii.

Tymczasem posłowie Konfederacji założyli oficjalny profil Koła Poselskiego na Facebooku, bo odczuwają potrzebę komunikacji z wyborcami, a Facebook jest do tego najlepszym kanałem. Profil całkowicie niezależny i niezwiązany z partią Konfederacja Wolność i Niepodległość. Po kilku godzinach i zebraniu 35 tys. polubień został przez Facebooka usunięty.

– Tym razem nie bawili się w kłamliwe oświadczenia (…) – usuwamy was, bo mamy taki kaprys i co nam zrobicie? To nie jest rynek, bo rynek to ci, którzy masowo chcą obserwować, co mamy do powiedzenia. To bezprawie, bezczelność i łamanie umowy zawartej w formie regulaminu. To bezpośrednia ingerencja w proces wyborczy w Polsce, a wszystkie ślady prowadzą do PiSu i Ministerstwa Cyfryzacji. Teraz już mamy wszystko jasne, jak kawa na ławę. Mamy poparcie ludzi i jesteśmy niebezpieczni dla establishmentu, który dogadał się z korporacją oficjalnie już w 2016 r. i walczy z nami łamiąc zasady. Potwierdza to również mail (…) do premiera, który wyciekł z ich „profesjonalnych” skrzynek elektronicznych – napisał Paweł Wyrzykowski z Konfederacji.

Zobacz także: Facebook usunął profil Konfederacji!

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Polacy należą do europejskich pracusiów

Od lat systematycznie rośnie w Unii Europejskiej odsetek pracujących osób w wieku produkcyjnym. Polska zajmuje w tym aspekcie jedno z czołowych miejsc w UE.
2 MIN CZYTANIA

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA