fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumZapraszam do naszej strefy oraz na nasz panel na KONGRESIE 590!

Zapraszam do naszej strefy oraz na nasz panel na KONGRESIE 590!

To dla nas z jednej strony zaszczyt, ale z drugiej wyznacznik tego, że rośniemy w siłę i jesteśmy coraz wyraźniej dostrzegani na mapie gospodarczych stowarzyszeń w Polsce. Zostaliśmy Partnerem jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju, z czego oczywiście jesteśmy dumni i co nas bardzo cieszy. Na Kongresie 590 Rada Gospodarcza SWS będzie miała własną strefę – w sektorze MŚP (II piętro), do której wszystkich, którzy czynnie uczestniczyć będą w tym roku w „Pięćset Dziewięćdziesiątce”, serdecznie zapraszamy.

Strefę tę organizujemy wspólnie z naszymi partnerami, czyli ze Stowarzyszeniem Regionalnych Browarów Polskich oraz Związkiem Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce „Browary Polskie”. Nie jest to przypadek, bo akurat branża piwowarska to świetny przykład na to, że po pierwsze – warto się zrzeszać, bo wtedy można więcej, a po drugie – małe i średnie browary kapitalnie się rozwijają, udowadniając, że sektor MŚP może być solidnym fundamentem każdej branży. Zresztą trudno nie zauważyć, że nic tak dobrze nie zrobiło piwu, jak małe i średnie regionalne browary. Dziś z tej gałęzi gospodarki możemy być wyjątkowo dumni, bo polskie piwo z powodzeniem podbija świat. Polskie browary nie ograniczają się do działania na rodzimym rynku – nasze piwo jest znane i cenione na całym świecie, a polskie firmy eksportują złoty trunek do kilkudziesięciu krajów. Mało kto zdaje sobie sprawę, że eksport piwa z Polski jest pięciokrotnie większy od importu, a butelki z piwem są jednym z najczęściej wysyłanych w świat produktów z kodem 590. Więcej o tym przeczytacie Państwo w aktualnym numerze „Forum Polskiej Gospodarki”.

Podczas Kongresu 590 poprowadzimy również panel dyskusyjny pt: "Otoczenie prawne i podatkowe – jak stymulować rozwój sektora MŚP na przykładzie branży piwowarskiej". To temat niezwykle ważny i cały czas aktualny. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie małe i średnie firmy są podmiotami najbardziej wrażliwymi na zmiany prawa i nowe rozwiązania podatkowe. A zapowiedzi tych zmian przybywa… Ewentualne dodatkowe ciężary związane z obsługą prawno-podatkową mogą przesądzić o opłacalności biznesu. Zresztą praktyka pokazuje, że złe prawo i niewłaściwe stosowanie obowiązujących regulacji może doprowadzić do bankructwa nawet prężnie działąjące przedsiębiorstwa. Nie dziwi więc, że wielu polskich przedsiębiorców właśnie otoczenie regulacyjne uważa za jedną z kluczowych barier dla rozwoju swojej działalności. Krótko mówiąc, spróbujemy wspólnie znaleźć odpowiedź na pytanie zadane przez organizatorów Kongresu: „Jak musi (powinno) zmieniać się państwo, by mógł rosnąć biznes?”.

W panelu wezmą udział:
Adam Abramowicz – Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców
Marek Niedużak – Wiceminister Przedsiębiorczości i Technologii
Bartłomiej Morzycki – Dyrektor Generalny Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce
Andrzej Olkowski – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich
Piotr Hofman – Prezes Zarządu Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa

Dyskusję poprowadzi Krzysztof Budka – redaktor naczelny "Forum Polskiej Gospodarki"

Raz jeszcze zapraszam do Jasionki, oczywiście do naszej strefy.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Dlaczego rząd w kwestii strategii mieszkaniowej wywiesił białą flagę?

Na rynek mieszkaniowy musimy patrzeć jak na jeden ze strategicznych obszarów gospodarczych państwa, takich jak komunikacja, energetyka czy zbrojeniówka. Bez mieszkań państwo nie będzie się w stanie rozwijać. Nadal będziemy mieć również poważne problemy natury demograficznej. Tymczasem można odnieść wrażenie, że rząd w kwestii strategii mieszkaniowej wywiesił białą flagę.
6 MIN CZYTANIA

Na czym polega rozsądna i skuteczna pomoc uchodźcom?

Jesteśmy świadkami największego od kilkudziesięciu lat kryzysu humanitarnego w naszej części świata. Na skutek inwazji Rosji na Ukrainę do Polski napłynęła kilkumilionowa rzesza uchodźców zza wschodniej granicy. Na tę potrzebę Polacy odpowiedzieli serdecznością i życzliwością. Wielkie serca naszych rodaków to wspaniały pokaz solidarności. Jednak dopiero teraz przed nami największe wyzwania: społeczne, polityczne i gospodarcze. Reakcja na nie stanowić będzie prawdziwy egzamin dla naszego państwa.
5 MIN CZYTANIA

List do przewodniczącej Komisji Europejskiej o natychmiastowe odblokowanie Polsce środków z KPO

Prezentujemy list prezesa Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, w którym apeluje on o niezwłoczne odblokowanie Polsce funduszy z Krajowego Planu Odbudowy.
< 1 MIN CZYTANIA