fbpx
sobota, 18 stycznia, 2025
Strona głównaForum inwestycjiZapraszamy na FORUM INWESTYCJI

Zapraszamy na FORUM INWESTYCJI

Redakcja „Forum Polskiej Gospodarki” zaprasza na FORUM INWESTYCJI – stacjonarne wydarzenie, które odbędzie się 16 listopada (wtorek) od godz. 14.00 w Centrum PAP przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie. W ramach tego wydarzenia odbędą się trzy debaty poświęcone inwestycjom, nowoczesnej gospodarce oraz bezpieczeństwu energetycznemu. Zapraszamy wszystkich chętnych - wstęp wolny.

Dlaczego FORUM INWESTYCJI? Najbliższe lata przyniosą szereg wyzwań. Jednym z kluczowych zagadnień, z którymi trzeba będzie się zmierzyć, jest kwestia podniesienia innowacyjności naszej gospodarki. Służyć temu powinien m.in. odpowiedni klimat do inwestycji, czyli głównie system prawno-podatkowy.

Co oznacza przyspieszenie inwestycji? To bardzo ważna informacja szczególnie w kontekście najbliższych lat, w których cała światowa gospodarka będzie się odbudowywać po kryzysie związanym z pandemią. Polska na europejskim tle wciąż wykazuje całkiem zdrowy wzrost gospodarczy oparty o kilka solidnych gałęzi. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby nasze rodzime firmy, w których akumulowany jest narodowy kapitał, zwiększały swoje możliwości, dostarczając na rynek produkty najwyższej jakości. W ten sposób możemy osiągnąć wzrost płac i wejść na ścieżkę jeszcze większego wzrostu gospodarczego, opartego o inwestycje w najnowsze technologie, w tym również w technologie związane z OZE. To może i powinna być także siła naszego eksportu. Dużą rolę do odegrania może mieć tutaj również Nowe Prawo Zamówień Publicznych, stąd w gronie uczetsników nie zabraknie prezesa Urzędu Zamówień Publicznych Huberta Nowaka.

Sprawa odpowiedniego klimatu dla inwestycji, w kontekście ekonomicznych skutków pandemii COVID-19 oraz planów rozwojowych i tzw. transformacji energetycznej, nabiera szczególnego znaczenia. Stąd redakcja „Forum Polskiej Gospodarki” w ramach cyklu „Gospodarka – inwestycje – innowacje. Wyzwania dla Polski na najbliższą dekadę” organizuje FORUM INWESTYCJI. Do udziału w debatach zaprosiliśmy przedstawicieli rządu, parlamentarzystów, biznesmenów i ekspertów, by w jak najszerszym gronie interesariuszy omówić wszystkie najważniejsze kwestie związane z inwestycjami i podniesieniem innowacyjności polskiej gospodarki. Liczymy, że wydarzenie to będzie owocnym wkładem intelektualnym i przełoży się na pożyteczne praktyczne rozwiązania.

Plan wydarzenia:

  • Debata 1 (od godz. 14.00):
    Inwestycje w OZE w kontekście bezpieczeństwa energetycznego
  • Debata 2 (od godz. 15.30):
    Inwestycje w nowe technologie szansą na rozwój całej polskiej gospodarki
  • Debata 3 (od godz. 17.00):
    ESG – moda czy konieczność?
Krzysztof Budka
Krzysztof Budka
Redaktor naczelny magazynu „Forum Polskiej Gospodarki" oraz serwisu FPG24.PL. Absolwent Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziennikarz z ponad 20-letnim stażem. Pracę w tym zawodzie rozpoczął podczas studiów pod koniec lat 90. jako reporter w telewizji Puls przy programie „Raport Specjalny". Pisał do działu politycznego w dzienniku „Życie", a następnie na ponad dekadę związał się z „Przeglądem Sportowym", gdzie był m.in. wydawcą, szefem działu Piłka Nożna oraz kierownikiem magazynu „Tygodnik Przeglądu Sportowego: Tempo". Współtworzył serwis internetowy FUTBOLFEJS.PL., a także prowadził audycję Liberator w Radiu Dla Ciebie. Zwycięzca Wielkiego Testu Piłkarskiego Biało-Czerwoni w TVP1 w 2012 roku.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ryszard Hordyński: „W zielonej transformacji warto skorzystać ze wsparcia i doświadczeń Huaweia”

Wykorzystanie nowych technologii w zakresie wytwarzania, magazynowania i zarządzania energią może i powinno być opłacalne. O zaangażowaniu Huaweia w zieloną transformację rozmawiamy z Ryszardem Hordyńskim, dyrektorem strategii i komunikacji Huawei Polska.
8 MIN CZYTANIA

DEBATA WIDEO „ESG – moda czy konieczność?”

„ESG – moda czy konieczność?” – pod tym hasłem odbyła się ekspercka debata Instytutu ESG podczas Forum Inwestycji zorganizowanego przez „Forum Polskiej Gospodarki”. Z literami tego skrótu, za którymi kryją się słowa: „Environmental, Social, Corporate Governance”, będą musieli od 2024 r. się zapoznać wszyscy szefowie firm zatrudniających powyżej 250 osób. A od roku 2026 menedżerowie również mniejszych spółek. Firmy zostaną objęte obowiązkiem raportowania działań prowadzonych wobec środowiska i społeczeństwa.

DEBATA WIDEO „Inwestycje w nowe technologie szansą na rozwój całej polskiej gospodarki”

Wyzwania stojące przed polskimi firmami, konieczność zmian otoczenia prawno-regulacyjnego tak, by sprzyjać rozwojowi przedsiębiorczości oraz szczególne bariery i możliwości związane z rozwojem sektora OZE, stały się tematami pierwszej debaty podczas Forum Inwestycji – wydarzenia zorganizowanego przez redakcję „Forum Polskiej Gospodarki” w ramach cyklu „Gospodarka – inwestycje – innowacje. Wyzwania dla Polski na najbliższą dekadę”.

INNE TEGO AUTORA

Strefa komfortu, czyli śmiertelna pułapka dla przedsiębiorcy [WYWIAD]

„Ceną wolności jest wieczna czujność” – ten cytat pasuje idealnie do naszych czasów, które – jak dla mnie – są bardziej niż przerażające. Mimo faktu, że z pewnością nie należę do osób strachliwych – mówi nam Krzysztof Oppenheim. Z naszym ekspertem finansowym, wieloletnim przedsiębiorcą znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima” rozmawiamy o śmiertlenej pułapce, jaką nie tylko dla ludzi biznesu jest pozostawanie w „strefie komfortu”.
10 MIN CZYTANIA

Żądamy przywrócenia ryczałtowej składki zdrowotnej! – kampania byłego rzecznika MŚP

Wzywam wszystkich do jak najszybszego podpisania petycji, w której zwracamy się do premiera i polityków rządzącej koalicji o przywrócenie składki zdrowotnej sprzed Polskiego Ładu – mówi Adam Abramowicz. Były rzecznik małych i średnich przedsiębiorców wystartował z ogólnopolską kampanią przywrócenia ryczałtowej składki zdrowotnej.
2 MIN CZYTANIA

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA