Redakcja „Forum Polskiej Gospodarki” zaprasza na FORUM INWESTYCJI – stacjonarne wydarzenie, które odbędzie się 16 listopada (wtorek) od godz. 14.00 w Centrum PAP przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie. W ramach tego wydarzenia odbędą się trzy debaty poświęcone inwestycjom, nowoczesnej gospodarce oraz bezpieczeństwu energetycznemu. Zapraszamy wszystkich chętnych – wstęp wolny.

feng konsultacje społeczne ws. zielonego kursu - grafika wpisu-

Dlaczego FORUM INWESTYCJI? Najbliższe lata przyniosą szereg wyzwań. Jednym z kluczowych zagadnień, z którymi trzeba będzie się zmierzyć, jest kwestia podniesienia innowacyjności naszej gospodarki. Służyć temu powinien m.in. odpowiedni klimat do inwestycji, czyli głównie system prawno-podatkowy.

Co oznacza przyspieszenie inwestycji? To bardzo ważna informacja szczególnie w kontekście najbliższych lat, w których cała światowa gospodarka będzie się odbudowywać po kryzysie związanym z pandemią. Polska na europejskim tle wciąż wykazuje całkiem zdrowy wzrost gospodarczy oparty o kilka solidnych gałęzi. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby nasze rodzime firmy, w których akumulowany jest narodowy kapitał, zwiększały swoje możliwości, dostarczając na rynek produkty najwyższej jakości. W ten sposób możemy osiągnąć wzrost płac i wejść na ścieżkę jeszcze większego wzrostu gospodarczego, opartego o inwestycje w najnowsze technologie, w tym również w technologie związane z OZE. To może i powinna być także siła naszego eksportu. Dużą rolę do odegrania może mieć tutaj również Nowe Prawo Zamówień Publicznych, stąd w gronie uczetsników nie zabraknie prezesa Urzędu Zamówień Publicznych Huberta Nowaka.

Sprawa odpowiedniego klimatu dla inwestycji, w kontekście ekonomicznych skutków pandemii COVID-19 oraz planów rozwojowych i tzw. transformacji energetycznej, nabiera szczególnego znaczenia. Stąd redakcja „Forum Polskiej Gospodarki” w ramach cyklu „Gospodarka – inwestycje – innowacje. Wyzwania dla Polski na najbliższą dekadę” organizuje FORUM INWESTYCJI. Do udziału w debatach zaprosiliśmy przedstawicieli rządu, parlamentarzystów, biznesmenów i ekspertów, by w jak najszerszym gronie interesariuszy omówić wszystkie najważniejsze kwestie związane z inwestycjami i podniesieniem innowacyjności polskiej gospodarki. Liczymy, że wydarzenie to będzie owocnym wkładem intelektualnym i przełoży się na pożyteczne praktyczne rozwiązania.

Plan wydarzenia:

  • Debata 1 (od godz. 14.00):
    Inwestycje w OZE w kontekście bezpieczeństwa energetycznego
  • Debata 2 (od godz. 15.30):
    Inwestycje w nowe technologie szansą na rozwój całej polskiej gospodarki
  • Debata 3 (od godz. 17.00):
    ESG – moda czy konieczność?
Poprzedni artykułKonflikt między Chinami a Tajwanem przybiera na sile
Następny artykułAmerykańska odpowiedź na Nowy Jedwabny Szlak