fbpx
wtorek, 19 marca, 2024
Strona głównaArchiwumZapraszamy na VIII Europejski Kongres Samorządów – Nowa solidarność dla nowej epoki

Zapraszamy na VIII Europejski Kongres Samorządów – Nowa solidarność dla nowej epoki

Zapraszamy na VIII Europejski Kongres Samorządów, który odbędzie się w dniach 6–7 marca w Mikołajkach w Hotelu Gołębiewskim. Hasłem tegorocznej edycji jest: Nowa solidarność dla nowej epoki. Europejski Kongres Samorządów (EKS) jest tworzony przez Instytut Studiów Wschodnich, który jest także organizatorem Forum Ekonomicznego w Karpaczu. EKS to inicjatywa dedykowana do rozwijania wątków samorządowych. To miejsce wymiany poglądów i pogłębiania współpracy, którego gośćmi są liderzy polskich i europejskich samorządów, ale także polityki centralnej i międzynarodowej, biznesu, nauki, kultury, mediów i organizacji pozarządowych.

Pandemia i wojna w Ukrainie w tragiczny sposób zakończyły starą epokę. Nowa epoka wymaga pogłębienia współpracy, zrozumienia i budowania solidarności ponad podziałami. Aby państwo było silne i skuteczne niezbędnym są sprawne samorządy. To właśnie one najlepiej sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych, biorąc na siebie ciężar niespodziewanych wydarzeń takich jak uchodźcy czy pandemia. To one muszą zareagować pierwsze i to one rozumieją potrzeby lokalnych mieszkańców, na nie także spada ciężar zarządzania oraz wprowadzania reform społecznych. Nie ma ani jednej sfery życia społecznego i gospodarczego, w którą samorząd nie byłby w pewnym stopniu zaangażowany. Spośród wielu ról jakie spełniają samorządy należy uwypuklić także konieczność budowania porozumienia lokalnego, regionalnego, państwowego oraz międzynarodowego. To właśnie samorządy niejednokrotnie inicjują projekty, które przeradzają się następnie w rozwiniętą współpracę międzynarodową. O konieczności budowania nowego, sprawnego i solidarnego samorządu w nowej epoce o tym będziemy rozmawiać podczas VIII Europejskiego Kongresu Samorządów.

Na program Kongresu składać się będzie składać się z 12 ścieżek tematycznych obejmujących ponad 120 wydarzeń w tym: sesji plenarnych, bloków programowych, paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów, prezentacji raportów, ale także wydarzeń kulturalnych. Tematy Kongresu są podzielone pomiędzy ścieżki tematyczne m.in.: Biznes i Zarządzanie, Finanse, Forum Kultury Regionów, Gospodarka, Ochrona Środowiska, Przyjazny Samorząd, Salon Przemysłu Turystycznego, Samorząd Przyszłości, Społeczeństwo, Współpraca Międzyregionalna, Wydarzenia Specjalne, Zdrowie, Zrównoważony Rozwój. Debaty Kongresu poruszą między innymi problemy współczesnej urbanistyki, mechanizmów rozwoju miast i regionów, finansowania inwestycji, ochrony środowiska, polityki zdrowotnej oraz działań samorządów w nowej rzeczywistości.

Gośćmi wydarzenia jest ponad 2000 osób wśród nich liderzy polskich i europejskich samorządów, przedstawiciele polityki centralnej i międzynarodowej, elit regionalnych, lokalnych, biznesu, nauki, kultury, mediów i organizacji pozarządowych. Misją Kongresu jest budowanie platformy porozumienia różnych środowisk, uwrażliwianie odbiorców na tematy społeczne, ekonomiczne, budowanie konsensu, czerpanie ze wzajemnych doświadczeń i wyznaczanie trendów rozwoju europejskiej samorządności oraz współpracy samorządów z pozostałymi sektorami życia społecznego.

Uczestnictwo w EKS-ie to jednak nie tylko dyskusje merytoryczne. To także nawiązywanie nowych kontaktów, spędzanie czasu w inspirującym gronie, a także odpoczynek w malowniczo położonym Hotelu Gołębiewskim, czy też poznanie uroków Warmii i Mazur.

Europejski Kongres Samorządów odbędzie się w dn. 6–7 marca w Mikołajkach w Hotelu Gołębiewskim.

Więcej informacji na temat Kongresu znajdziecie Państwo na stronie: https://www.forum-ekonomiczne.pl/event/viii-europejski-kongres-samorzadow/

Zapraszamy do rejestracji pod linkiem: https://economicforum.pl/rejestracja-eks/index.php/form/fe?open=Eks&_lang=pl=

Materiał opublikowany w ramach Patronatu Medialnego „Forum Polskiej Gospodarki”

INNE Z TEJ KATEGORII

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

Złota era Bartosza Zmarzlika

Trudno w to uwierzyć... Polska – kraj, w którym żużel jest niesamowicie popularną dyscypliną sportu, do 2019 r. miała w swoich szeregach tylko dwóch Indywidualnych Mistrzów Świata. Na szczęście potem nadeszła era Bartosza Zmarzlika. I niech trwa jak najdłużej.

INNE TEGO AUTORA

Filharmonia Podkarpacka. Obcowanie z muzyką przynosi radość

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie realizuje właśnie swój 69. sezon artystyczny. W najbliższych tygodniach zabrzmi tu muzyka m.in. Vivaldiego, Mozarta, Chopina, Dworzaka, Karłowicza, Ravela,Gershwina czy Berlioza.
2 MIN CZYTANIA

Najważniejsze wyzwania regulacyjne dla rolnictwa [DEBATA]

W tle protestów rolniczych przeciwko polityce KE i importowi ukraińskiego zboża odbyła się debata na temat wyzwań regulacyjnych dla rolnictwa, zorganizowana przez BASF Polska. Zdominowały ją jednak kwestie działań Komisji w reakcji na protesty rolników przelewające się przez całą Europę. Udział w dyskusji wzięli eksperci rynku rolnego i przedstawiciele organizacji rolniczych.
3 MIN CZYTANIA

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.
< 1 MIN CZYTANIA