fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaTransportZłe wieści dla kierowców

Złe wieści dla kierowców

Ogólny popyt na produkty rafineryjne na świecie osiągnął rekord wszech czasów – poinformował portal e-petrol.pl.

To nie są dobre wieści dla kierowców, którzy będą musieli przygotować się na podwyżki paliw. Źle na ceny paliw wpływa także niepokój związany z napięciem między Rosją a Ukrainą.

– W najbliższych dniach do ceny benzyny Pb 95 wynoszącej już 5,26 złotego za litr będziemy musieli dołożyć kolejne 5 groszy – powiedział dla PAP analityk surowcowy portalu e-petrol.pl Jakub Bogucki.

E-petrol, powołując się na dane Energy Information Administration poinformował, że zapasy ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych „spadły w ciągu tygodnia o 4,8 mln baryłek do 4 lutego – do poziomu 410,4 mln baryłek, co jest najniższym wynikiem w przypadku zapasów komercyjnych od października 2018 r.”. Z kolei analitycy prognozowali w ankiecie agencji Reutera wzrost o 369 tys. baryłek.

Źródło: PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ile oszczędzasz, dojeżdżając do pracy autem? Samochód wciąż jest konkurencyjny

Auta są passé? Takie można odnieść wrażenie, obserwując przyjmowane polityki, jak np. planowany podatek samochodowy, zakaz sprzedaży aut spalinowych, czy strefy czystego transportu. Z drugiej strony liczba nowo rejestrowanych aut w Polsce rośnie. Warsaw Enterprise Institute przeanalizował korzyści, które z posiadania aut odnoszą obywatele, a które umykają urzędnikom.
3 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA

Chińczycy wybudują tunel pod… Zatoką Fińską?

Chińskie firmy są faworytami w wyścigu o realizację projektu budowy tunelu pod Zatoką Fińską, który ma połączyć stolice Finlandii i Estonii.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA