fbpx
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaKrajZUS zapowiada podwyżkę wynagrodzeń

ZUS zapowiada podwyżkę wynagrodzeń

Rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski poinformował, że wkrótce władze urzędu usiądą do rozmów ze związkowcami w celu uzgodnienia wysokości podwyżek wynagrodzeń dla urzędników.

W trakcie tych samych rozmów ustalone zostaną też zasady podziału środków na podwyżki. Zgodnie z planem wzrost wynagrodzeń ma zostać zrealizowany w połowie lipca, ale z wyrównaniem od 1 stycznia 2022 r. Termin podwyżek może ulec zmianie, jeśli rozmowy z organizacjami związkowymi się przedłużą.

Nie wiadomo jeszcze na jakie podwyżki mogą liczyć pracownicy ZUS. Dotychczas mówiono o średnio 300 zł na osobę, jednak teraz Zakład nie wyklucza „znaczącego” podwyższenia tej kwoty. Decyzja ta jest podyktowana nowymi obowiązkami pracowników ZUS wiążącymi się z obsługą rządowych programów socjalnych oraz wsparciem dla uchodźców z Ukrainy.

– Dodatkowo pozyskane środki, które zostaną przeznaczone na wzrost wynagrodzeń, są wyrazem docenienia zaangażowania pracowników ZUS w realizację nowych zadań nałożonych w ostatnim czasie – powiedział Paweł Żebrowski.

Przypomnijmy, że na 27 czerwca związkowcy ZUS zaplanowali strajk generalny, którego bezpośrednią przyczyną jest co prawda zwolnienie dyscyplinarne liderki Związkowej Alternatywy ZUS, ale innym z istotnych z powodów są również wynagrodzenia pracowników urzędu, które są w ich opinii nieodpowiednie względem zakresu ich obowiązków.

Związkowcy tracą cierpliwość i zapowiadają strajk. Źle im w… ZUS-ie

PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

Niemal połowa polskich dzieci między 15. a 18. rokiem życia pracuje [RAPORT]

Warsaw Enterprise Institute postanowił z okazji Dnia Dziecka zbadać, jak w praktyce wyglądają doświadczenia Polaków z pracą w wieku nastoletnim. Czy to powszechne zjawisko, czy może marginalne?
3 MIN CZYTANIA

Wiślana Procesja Eucharystyczna w Czerwińsku nad Wisłą

Długi weekend związany ze Świętem Bożego Ciała sprzyja poznawaniu mało znanych zakątków naszego kraju. Z pewnością warto odwiedzić Czerwińsk nad Wisłą, gdzie odbywa się jedyna w Polsce Wiślana Procesja Eucharystyczna. Przy okazji można poznać wiele tajemnic związanych z pięknym czerwińskim klasztorem położonym nad brzegiem Wisły.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA