Rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski poinformował o zawarciu porozumienia ze związkami zawodowymi w sprawie planowanych podwyżek płac.

Wszystko wskazuje na to, że spór zbiorowy związkowców z ZUS-em dobiegł końca, a pracownicy otrzymają podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2022 r. Do tej pory na porozumienie zgodziło się 10 organizacji związkowych, a jego podpisania odmówił jedynie Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa. Co ciekawe, jest to jeden z najmniejszych związków, który zrzesza mniej niż 0,5 proc. pracowników.

Sama Związkowa Alternatywa, na swoim Twitterze, zaprzecza blokowaniu wypłaty środków, zarzucając ZUS-owi rozpowszechnianie kłamliwych komunikatów. Jednocześnie przedstawiciele Związkowej Alternatywy zapowiedzieli prowadzenie negocjacji o wyższe podwyżki.

– Wszystkim nam zależy, aby dodatkowe pieniądze, o które zarząd zabiegał od wielu miesięcy, zostały wypłacone. Pracownicy nie ukrywali swojego rozgoryczenia postawą jednego ze związków – stwierdził natomiast Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS.

Według przedstawiciela ZUS-u osiągnięte porozumienie zapewni pracownikom „znaczące” podwyżki. Samo porozumienie ma być natomiast efektem „konstruktywnego dialogu” i „odpowiedzialności” zakładowych organizacji związkowych. Paweł Żebrowski podkreślił, że za podpisaniem porozumienia opowiedziało się aż 89 proc. ankietowanych pracowników ZUS.

PAP

Poprzedni artykułPrzedsiębiorco, broń się przed unicestwieniem! [Poradnik Oppenheima]
Następny artykułCo Polacy sądzą o cenach maksymalnych?