Strona głównaArtykuł partnerski
Artykuł partnerski
Kongres 590 „Przestrzenie Wolności” to przestrzeń dla interesujących debat i dyskusji
Na rozpoczynającej się 21 czerwca 8. edycji Kongresu 590 nie zabraknie ciekawych gości i dyskusji. W ciągu dwóch dni na czterech scenach spotka się wielu wybitnych ekspertów, którzy koncentrować będą się na 10 obszarach tematycznych zorganizowanych w formie dwóch międzynarodowych forów gospodarczych i 60 paneli.
3 MIN CZYTANIATechnologiczne wyzwania przyszłości
Przedstawiciele Banku Pekao S.A. oraz eksperci z dziedziny cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji zastanawiali się podczas Impact’23 w Poznaniu, jak unikać zagrożeń płynących z dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii.
5 MIN CZYTANIAPolska droga do zeroemisyjności
Kosztami transformacji energetycznej nie możemy obciążyć odbiorców, bo to doprowadziłoby do ubóstwa energetycznego Polski – mówił w Poznaniu podczas Impact’23 prezes zarządu Enea S.A. Paweł Majewski.
4 MIN CZYTANIAJak skutecznie wykorzystać nowoczesną technologię
W jaki sposób technologia może wspierać trzeci z filarów piątej rewolucji przemysłowej? Czy uda się przewidywać ewentualne kryzysy i zapobiegać zagrożeniom związanym z technologicznymi przemianami? A może nawet wykorzystać je w służbie rozwoju cywilizacyjnego?
4 MIN CZYTANIA- REKLAMA -
Zapotrzebowanie na miedź wciąż rośnie
Zmiany klimatyczne, wojna za naszą wschodnią granicą i wiążący się z nią kryzys energetyczny wymagają zdecydowanych działań. Od zielonego zwrotu nie ma już odwrotu. Tak samo jak od budowania innowacyjnej, opartej o najnowocześniejsze technologie gospodarki. Ogromną rolę w tym procesie ma do odegrania miedź.
Kluczowy komponent
Miedź, dzięki swoim właściwościom, jest niezbędna i w zasadzie niezastępowalna w nowoczesnym przemyśle. Popyt na ten surowiec będzie wzrastać wraz z przyśpieszeniem zielonego zwrotu, miedź jest bowiem jednym z najważniejszych komponentów transformacji energetycznej. Jest tym,...
Poznański Czerwiec, czyli prawda wyszła na ulicę
28 czerwca 1956 r. w Poznaniu doszło do pierwszego w powojennej Polsce strajku generalnego robotników, który przerodził się w krwawe zamieszki przeciwko narzuconej przez ZSRR komunistycznej władzy i jej porządkom. Był to pierwszy „polski czerwiec”, nazwany potem powstaniem poznańskim. W SPECJALNYM DODATKU przypominamy wydarzenia z czerwca 1956 r., kiedy „prawda wyszła na ulicę”.Partnerem Dodatku jest ENEA S.A.
Jak to się stało, że polska lekkoatletyka młotem stoi? Odpowiada Paweł Fajdek [WIDEO]
Paweł Fajdek – monopolista w zdobywaniu tytułu mistrza świata w rzucie młotem, jeden z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów w historii, opowiada nam o recepcie na złoto, wyższości igrzysk olimpijskich nad mistrzostwami świata, sposobie na radzenie sobie z sukcesem, postrzeganiu lekkoatletyki przez polskich kibiców i wsparciu, jakie królowej sportu od lat udziela PKN ORLEN.Z naszym najlepszym młociarzem spotkaliśmy się na Impact'23 w Poznaniu.Materiał powstał we współpracy z PKN ORLEN
Digitalizacja szansą dla polskiej gospodarki. Wywiad z Błażejem Szczeckim [WIDEO]
Co jest ważne przy efektywnym prowadzeniu cyfrowej transformacji? Jak sprawić, by proces ten zakończył się sukcesem? W jaki sposób wspomóc digitalizację w polskich firmach i dlaczego jest ona tak ważna w kontekście polskiego PKB? O zagdnieniach z tym związanych rozmawiamy z wiceprezesem Banku Pekao S.A. Błażejem Szczeckim.Transformacja cyfrowa to z jednej strony ogromne wyzwanie, ale z drugiej wielka szansa dla całej polskiej gospodarki na poprawę konkurencyjności i wkroczenie na ścieżkę dynamicznego rozwoju i tory innowacyjności. Tym bardziej warto przeprowadzić...
- REKLAMA -