fbpx
czwartek, 1 czerwca, 2023
Strona głównaArtykuł partnerski

Artykuł partnerski

Technologiczne wyzwania przyszłości

Przedstawiciele Banku Pekao S.A. oraz eksperci z dziedziny cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji zastanawiali się podczas Impact’23 w Poznaniu, jak unikać zagrożeń płynących z dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii.
5 MIN CZYTANIA

Polska droga do zeroemisyjności

Kosztami transformacji energetycznej nie możemy obciążyć odbiorców, bo to doprowadziłoby do ubóstwa energetycznego Polski – mówił w Poznaniu podczas Impact’23 prezes zarządu Enea S.A. Paweł Majewski.
4 MIN CZYTANIA

Jak skutecznie wykorzystać nowoczesną technologię

W jaki sposób technologia może wspierać trzeci z filarów piątej rewolucji przemysłowej? Czy uda się przewidywać ewentualne kryzysy i zapobiegać zagrożeniom związanym z technologicznymi przemianami? A może nawet wykorzystać je w służbie rozwoju cywilizacyjnego?
4 MIN CZYTANIA

Zapotrzebowanie na miedź wciąż rośnie

Świat i Europa stawiają na szeroko zakrojoną transformację energetyczną. Aby można było sprostać temu zapotrzebowaniu, wydobycie miedzi musi być utrzymywane na wysokim i stale rosnącym poziomie. To ogromna szansa na jeszcze szybszy rozwój zarówno dla KGHM Polska Miedź S.A., jak i całej polskiej gospodarki.
4 MIN CZYTANIA

- REKLAMA -

Poznański Czerwiec, czyli prawda wyszła na ulicę

28 czerwca 1956 r. w Poznaniu doszło do pierwszego w powojennej Polsce strajku generalnego robotników, który przerodził się w krwawe zamieszki przeciwko narzuconej przez ZSRR komunistycznej władzy i jej porządkom. Był to pierwszy „polski czerwiec”, nazwany potem powstaniem poznańskim. W SPECJALNYM DODATKU przypominamy wydarzenia z czerwca 1956 r., kiedy „prawda wyszła na ulicę”.Partnerem Dodatku jest ENEA S.A.

Jak to się stało, że polska lekkoatletyka młotem stoi? Odpowiada Paweł Fajdek [WIDEO]

Paweł Fajdek – monopolista w zdobywaniu tytułu mistrza świata w rzucie młotem, jeden z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów w historii, opowiada nam o recepcie na złoto, wyższości igrzysk olimpijskich nad mistrzostwami świata, sposobie na radzenie sobie z sukcesem, postrzeganiu lekkoatletyki przez polskich kibiców i wsparciu, jakie królowej sportu od lat udziela PKN ORLEN.Z naszym najlepszym młociarzem spotkaliśmy się na Impact'23 w Poznaniu.Materiał powstał we współpracy z PKN ORLEN

Digitalizacja szansą dla polskiej gospodarki. Wywiad z Błażejem Szczeckim [WIDEO]

Co jest ważne przy efektywnym prowadzeniu cyfrowej transformacji? Jak sprawić, by proces ten zakończył się sukcesem? W jaki sposób wspomóc digitalizację w polskich firmach i dlaczego jest ona tak ważna w kontekście polskiego PKB? O zagdnieniach z tym związanych rozmawiamy z wiceprezesem Banku Pekao S.A. Błażejem Szczeckim.Transformacja cyfrowa to z jednej strony ogromne wyzwanie, ale z drugiej wielka szansa dla całej polskiej gospodarki na poprawę konkurencyjności i wkroczenie na ścieżkę dynamicznego rozwoju i tory innowacyjności. Tym bardziej warto przeprowadzić...

- REKLAMA -