fbpx
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaKrajAllegro ułatwi polskim sprzedawcom dotarcie do czeskich klientów

Allegro ułatwi polskim sprzedawcom dotarcie do czeskich klientów

Allegro udostępniło sprzedawcom korzystającym z jego usług możliwość łatwego dotarcia ze swoimi produktami do klientów z Republiki Czeskiej.

Od 10 maja firmy udostępniające swoje produkty na polskim Allegro mogą w prosty sposób skierować swoją ofertę do klientów w Czechach. Będą tam obowiązywać popularne w rodzimej wersji programy ułatwiające wysyłkę jak Wysyłam z Allegro czy Smart!. Wstępnie chęć rozszerzenia swojej oferty na ten kraj wyraziło trzy czwarte wszystkich obecnych na Allegro merchantów.

Czeski rynek e-commerce jest o tyle specyficzny, że bardzo popularną formą realizacji zamówień są płatności przy odbiorze. 40 procent Czechów uważa ją za preferowaną, podczas gdy w Polsce jest to zaledwie 6 procent. Polacy zdecydowanie wolą szybkie przelewy przy samym zamówieniu, w tym te realizowane BLIKiem.

Na Allegro jest obecnie zarejestrowanych 14 milionów aktywnie kupujących klientów, którzy w ubiegłym roku wydali za pośrednictwem tego serwisu prawie 50 miliardów złotych. Mogą oni wybierać produkty z ofert udostępnionych przez 135 tysięcy sprzedawców. Zamówienia są dostarczane do sieci 60 tysięcy punktów odbioru, z czego 2,5 tysiąca to automaty paczkowe One Box.

Allegro.pl
Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA