fbpx
niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaKrajAllegro ułatwi polskim sprzedawcom dotarcie do czeskich klientów

Allegro ułatwi polskim sprzedawcom dotarcie do czeskich klientów

Allegro udostępniło sprzedawcom korzystającym z jego usług możliwość łatwego dotarcia ze swoimi produktami do klientów z Republiki Czeskiej.

Od 10 maja firmy udostępniające swoje produkty na polskim Allegro mogą w prosty sposób skierować swoją ofertę do klientów w Czechach. Będą tam obowiązywać popularne w rodzimej wersji programy ułatwiające wysyłkę jak Wysyłam z Allegro czy Smart!. Wstępnie chęć rozszerzenia swojej oferty na ten kraj wyraziło trzy czwarte wszystkich obecnych na Allegro merchantów.

Czeski rynek e-commerce jest o tyle specyficzny, że bardzo popularną formą realizacji zamówień są płatności przy odbiorze. 40 procent Czechów uważa ją za preferowaną, podczas gdy w Polsce jest to zaledwie 6 procent. Polacy zdecydowanie wolą szybkie przelewy przy samym zamówieniu, w tym te realizowane BLIKiem.

Na Allegro jest obecnie zarejestrowanych 14 milionów aktywnie kupujących klientów, którzy w ubiegłym roku wydali za pośrednictwem tego serwisu prawie 50 miliardów złotych. Mogą oni wybierać produkty z ofert udostępnionych przez 135 tysięcy sprzedawców. Zamówienia są dostarczane do sieci 60 tysięcy punktów odbioru, z czego 2,5 tysiąca to automaty paczkowe One Box.

Allegro.pl
Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Nowy stadion za 130 milionów wypełniany w 22 procentach

Tak marnuje się pieniądze podatników. Wybudowany za olbrzymią sumę piłkarski stadion wypełniany jest przez kibiców w zaledwie 22 proc. A bywało jeszcze gorzej.
2 MIN CZYTANIA

Dlaczego Polki nie decydują się na macierzyństwo?

Brak stabilności finansowej jest główną przyczyną, dla której Polki niechętnie decydują się na zajście w ciążę lub w ogóle rezygnują z macierzyństwa.
2 MIN CZYTANIA

Czy praktyki i staże zawsze powinny być płatne?

Jedna z młodzieżowych przybudówek partyjnych przygotowała projekt ustawy, który zakłada objęcie praktyk i staży przepisami o minimalnym wynagrodzeniu.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Rosja masowo kradnie i wywozi zboże z Ukrainy

Od rozpoczęcia inwazji w lutym ubiegłego roku, Rosja ukradła i wywiozła z terytorium Ukrainy 4 miliony ton zboża. Ukraina monitoruje, do jakich odbiorców jej zboże trafia.
< 1 MIN CZYTANIA

Niemcy będą zarabiać na naprawie ukraińskich czołgów

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall założył spółkę na Ukrainie, która będzie miała za zadanie naprawę już służących w tamtejszym wojsku czołgów oraz budowę nowych.
< 1 MIN CZYTANIA

Władywostok będzie chińskim oknem na świat

Rosja i Chiny zawarły porozumienie, na mocy którego Państwo Środka uzyska możliwość wysyłania towarów z portu we Władywostoku.
< 1 MIN CZYTANIA