fbpx
piątek, 26 lipca, 2024
Strona głównaKryształyKryształy 2021Dla kogo Kryształy Polskiej Gospodarki?

Dla kogo Kryształy Polskiej Gospodarki?

23 maja podczas uroczystej gali poznamy Laureatów I edycji konkursu Kryształy Polskiej Gospodarki 2021 organizowanego przez redakcję „Forum Polskiej Gospodarki”.

Konkurs składa się z dwóch części. Pierwsza polega na objęciu patronatem rozwojowym przez Sponsora wydarzenia wybranego startupu, dając tym samym realne wsparcie jego inicjatywom gospodarczym. W efekcie wsparcie to – jak wierzymy – stworzy mierzalną więź biznesową, która powinna przełożyć się na konkretny owoc konkursu.

Organiczne wsparcie

Relacja biznesowa Patron <=> startup może stać się kanwą do zmiany postrzegania tego rodzaju konkursów, które poza usytuowaniem nagrody na półce i wzmiance w resume firmy nic nie wnoszą. Według nas połączenie biznesowe Patron ó startup ma mieć na celu konkretne korzyści biznesowo-rozwojowe, stanowi zatem atrakcyjną formułę dla wszystkich uczestników konkursu. Taka inicjatywa daje szansę znalezienia się w satelicie spółek o znaczeniu krajowym i międzynarodowym, które w ramach odpowiedzialnego rozwoju w swojej agendzie zawarły wspieranie rodzimego biznesu, który dopiero kiełkuje, na każdym z etapów jego rozwoju.

Zakładamy, że podczas kolejnej edycji konkursu przedstawimy realizację tej współpracy i wykażemy rzeczywiste korzyści z nawiązania relacji biznesowych Patrona ze startupem. Liczymy też, że możliwość bieżącego relacjonowania przez nasze wydawnictwo tej współpracy będzie kanwą do budowania pozytywnego wizerunku naszej inicjatywy oraz skutecznego narzędzia do tworzenia relacji pomiędzy przedsiębiorcami i motywującego obie strony do dynamizowania współpracy.

W drugiej części konkursu Kapituła przyzna nagrody w pięciu pozostałych kategoriach. Zwycięzcę ostatniej kategorii wytypuje organizator konkursu, czyli wydawca „Forum Polskiej Gospodarki”.

KATEGORIE KONKURSOWE

  • „PATRONAT ROZWOJOWY” – nagroda dla wytypowanego przez Sponsora startupu na rozpoczęcie współpracy.
  • „LOKALNY PRZEDSIĘBIORCA” – nagroda dla inicjatorów najbardziej znaczącej regionalnej inicjatywy gospodarczej służącej rozwojowi danego regionu.
  • „WSPARCIE MŚP” – nagroda dla polskiego koncernu za udzielanie wsparcia małym i średnim przedsiębiorcom.
  • „ODPOWIEDZIALNY BIZNES” – nagroda dla przedsiębiorstwa najbardziej zaangażowanego w działalność charytatywną, prospołeczną czy ekologiczną.
  • „OSOBOWOŚĆ ROKU” – nagroda dla wybitnej osoby publicznej ze świata biznesu, mediów, polityki, czy nauki za wkład na rzecz rozwoju i promocji polskiej gospodarki.
  • „EKSPORTER” – nagroda dla przedsiębiorstwa odnoszącego znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych.
  • „NAGRODA REDAKCJI FPG” – przyznana przez Wydawcę, organizatora Konkursu.

Ważne wartości

Kogo chcemy nagrodzić i za co? Szacunek dla polskiej tradycji, w oparciu o sprawdzone i trwałe zasady moralne w życiu publicznym. Promowanie uczciwych rozwiązań wolnorynkowych oraz genu przedsiębiorczości. Wspieranie w rozwoju polskich mikro-, małych i średnich firm, powstawania innowacyjnych rozwiązań, a także dbałość o promocję regionalnych inicjatyw gospodarczych. Propagowanie wolności gospodarczej, własności prywatnej i uczciwej, niczym nieskrępowanej konkurencji polskich przedsiębiorstw w stosunku do zagranicznych podmiotów. To wartości, którymi kierujemy się jako redakcja „Forum Polskiej Gospodarki”. I wszyscy, którzy swoją działalność gospodarczą opierają na podobnych zasadach i przyczyniają się do tego, by te zasady na trwałe obowiązywały w naszym kraju, są nam bardzo bliscy. Sukces biznesowy w połączeniu z tymi wartościami to klucz, którym kierować się będzie kapituła podczas wyboru laureatów.

Konkurs z dedykacją

Skąd pomysł na przeprowadzenie takiego akurat konkursu? W pewnym sensie „zmusiły” nas do tego niejako czasy, w jakich przyszło nam ostatnio żyć. Z jednej strony pandemia COVID-19, która siała spustoszenie w gospodarce światowej, nie omijając również polskie firmy i naszych rodzimych przedsiębiorców. Z drugiej strony inwazja Rosji na Ukrainę, której negatywne efekty gospodarcze dopiero zaczęliśmy odczuwać. W tym jakże trudnym czasie dla całego biznesu szczególnie warto zauważyć i uhonorować tych, którzy się nie poddają, którzy robią wszystko, by nadal rozwijać swoje firmy, tworzyć nowe miejsca pracy, dbać o te dotychczasowe, kreować nową ekonomiczną rzeczywistość, wspierać innych przedsiębiorców i prowadzić polską gospodarkę na tory nowoczesności i innowacyjności. Krótko mówiąc, tych, którzy mają odwagę, zapał, ambicję i nieprzebrane pokłady kreatywności.

Jest takich firm i takich przedsiębiorców w Polsce naprawdę wiele. To im właśnie chcemy zadedykować I edycję konkursu Kryształy Polskiej Gospodarki 2021. Wierzymy, że dzięki ich działalności Polska szybko wróci na ścieżkę dynamicznego rozwoju gospodarczego, a rządzący żadnymi szkodliwymi regulacjami ani utrudnieniami w przepisach prawno-podatkowych nie będą im w tym przeszkadzać. O tę proprzedsiębiorczość również należy apelować do władzy, a tego typu konkurs jest ku temu doskonałą okazją.

Wyjątkowa statuetka

I na koniec jeszcze kilka zdań o wyjątkowych statuetkach, jakimi zostaną uhonorowani laureaci. Przygotowana przez artystę plastyka statuetka wykonana została w całości z naturalnych materiałów, takich jak kryształ górski, kwarc truskawkowy i drewno. Zastosowane w statuetce materie pełne są ciekawej i nietypowej symboliki. Sama forma kryształów górskich symbolizuje szlachetną wspinaczkę górską oraz zdobywanie szczytów, struktura kryształu zaś obrazuje harmonię i usystematyzowanie – jakże ważne w prowadzeniu biznesu. Inkrustowany kamień półszlachetny, kwarc truskawkowy, jest symbolem dostatku i elegancji. Natomiast drewniana podstawa statuetki z naturalnego i przyjaznego środowisku surowca zawarta jest w mocnej i stabilnej formie, co z kolei symbolizuje trwałą i niezachwianą pozycję gospodarczą Polski na arenie międzynarodowej.

KAPITUŁA KONKURSU

  • Jacek Sasin – wicepremier, minister aktywów państwowych
  • Waldemar Buda – minister rozwoju i technologii
  • Adam Abramowicz – rzecznik małych i średnich przedsiębiorców
  • Andrzej Sadowski – prezydent Centrum im. Adama Smitha
  • Zbigniew Krysiak – przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana
  • Grzegorz Tomaszewski – prezes zarządu Forum Polskiej Gospodarki Sp. z o.o.
  • Piotr Hofman – wiceprezes zarządu Forum Polskiej Gospodarki Sp. z o.o.

więcej na https://fpg24.pl/krysztaly-konkurs/

Krzysztof Budka
Krzysztof Budka
Redaktor naczelny magazynu „Forum Polskiej Gospodarki" oraz serwisu FPG24.PL. Absolwent Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziennikarz z ponad 20-letnim stażem. Pracę w tym zawodzie rozpoczął podczas studiów pod koniec lat 90. jako reporter w telewizji Puls przy programie „Raport Specjalny". Pisał do działu politycznego w dzienniku „Życie", a następnie na ponad dekadę związał się z „Przeglądem Sportowym", gdzie był m.in. wydawcą, szefem działu Piłka Nożna oraz kierownikiem magazynu „Tygodnik Przeglądu Sportowego: Tempo". Współtworzył serwis internetowy FUTBOLFEJS.PL., a także prowadził audycję Liberator w Radiu Dla Ciebie. Zwycięzca Wielkiego Testu Piłkarskiego Biało-Czerwoni w TVP1 w 2012 roku.

INNE Z TEJ KATEGORII

Kryształy Polskiej Gospodarki – TAURON POLSKA ENERGIA – laureat w kategorii NAGRODA REDAKCJI

Tego laureata Wydawca oraz Redakcja „Forum Polskiej Gospodarki” postanowili wyróżnić za innowacyjne podejście do energetyki rozproszonej oraz udział i koordynację w tworzeniu klastrów energii.
< 1 MIN CZYTANIA

Kryształ Polskiej Gospodarki – BARTOSZ GRAŚ – laureat w kategorii NAGRODA REDAKCJI

Blockchain to przyszłość, jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo. Tak ważne w czasach rewolucji technologicznej i zagrożenia konfliktem zbrojnym, czego jesteśmy świadkami.
< 1 MIN CZYTANIA

Kryształ Polskiej Gospodarki – MARCIN CHLUDZIŃSKI – laureat w kategorii OSOBOWOŚĆ ROKU

Inwestycyjna odwaga, dążenie do budowania innowacyjnej polskie gospodarki oraz ogromna rozpoznawalność marki na światowych rynkach. To argumenty przemawiające za laureatem w tej kategorii.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

W tym roku Dzień Wolności Podatkowej przypada jeszcze później niż w roku ubiegłym!

Już po raz trzydziesty pierwszy Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień Wolności Podatkowej. W tym roku przypada on w piątek 28 czerwca, dopiero w 180 dzień roku! Na opłacenie wszystkich danin, czyli podatków, niezależnie od tego, jak się nazywają, w tym opłat i składek, które są przymusowe, pracujemy 179 (sto siedemdziesiąt dziewięć) z 366 dni, czyli o 8 dni dłużej niż w roku 2023.
5 MIN CZYTANIA

Dwa filary kompleksowej polityki mieszkaniowej [WYWIAD]

Skuteczna polityka mieszkaniowa powinna łączyć w sobie dwa bardzo ważne elementy: uczciwy i atrakcyjny kredyt hipoteczny oraz projekt budowy mieszkań na wynajem. W jaki sposób? Wyjaśniają to nasi eksperci – Krzysztof Czerkas i Krzysztof Oppenheim.
11 MIN CZYTANIA