fbpx
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaKrajGRUPA WB wspiera II Bieg Invictus

GRUPA WB wspiera II Bieg Invictus

Od 2 do 15 listopada każdy chętny może wystartować w II Biegu Invictus. To charytatywna impreza mająca na celu zbiórkę środków dla rodzin żołnierzy poległych w misjach poza granicami Polski. Bieg zorganizowany jest przez Fundację Invictus Veteranus. Po raz kolejny tę szlachetną ideę wspiera GRUPA WB, która jest sponsorem głównym imprezy.

Od wielu lat GRUPA WB angażuje się w pomoc społeczności weteranów i ich rodzinom. To tematyka bliska wielu jej pracownikom. Część zatrudnionych, podczas swojej służby w Siłach Zbrojnych RP, brała udział w misjach poza granicami kraju. Kilkunastu pracowników, jako serwisanci, wspierało wojsko i ramię w ramię z żołnierzami narażali się na niebezpieczeństwa konfliktu. Grupa czuje się wyróżniona mogąc wspomagać takie inicjatywy, jak II Bieg Invictus.

GRUPA WB współpracowała już z Fundacją przy organizacji pierwszej edycji Biegu Invictus w 2019 roku, a niedawno wsparła ją finansowo przy wykonaniu tablicy upamiętniającej saperów z 6. Brygady Powietrznodesantowej, którzy polegli podczas akcji unieszkodliwiania znalezionych między Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską pocisków artyleryjskich z czasu II wojny światowej.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczna edycja Biegu Invictus przyjmie odmienną formę niż dotychczas. Bieg będzie miał formę wirtualną. Uczestnik sam wybierze miejsce, długość trasy i czas, w którym przystąpi do wyzwania. W II Biegu Invictus mogą wziąć udział osoby w każdym wieku; również dzieci.

Uczestnicy wydarzenia mają pokonać marszem lub biegiem dowolny dystans, nie mniejszy jednak niż 1000 metrów. Następnie, jako dowód na wykonanie podjętego zadania, powinni przesłać zdjęcie lub zrzut ekranu z urządzenia odmierzającego pokonaną drogę. Nagrodą za ukończenie biegu jest Pakiet Invictus, czyli pamiątkowa koszulka i medal.

Zapisy do udziału w II Biegu Invictus: https://weteran.org/ii-bieg-invictus/

Strona Fundacji Invictus Veteranus: https://weteran.org/

Film zachęcający do uczestnictwa w biegu:

GRUPA WB jest zatrudniającym 1200 osób polskim producentem nowoczesnych (będących w pełni polską własnością intelektualną) rozwiązań technicznych, którego udziałowcem jest Polski Fundusz Rozwoju. Przedsiębiorstwo działa globalnie na rynku systemów łączności, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego, transportu, energetyki, elektromobilności i obronności.

INNE Z TEJ KATEGORII

Bruksela odkręca kurek z miliardami euro dla Polski

Przebywająca z wizytą w Polsce szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała odblokowanie unijnych środków dla Polski z Funduszu Odbudowy i Polityki Spójności.
< 1 MIN CZYTANIA

Szara strefa alkoholi w Polsce rośnie

W związku z inflacją i rosnącymi cenami konsumenci w Polsce coraz częściej korzystają z szarej strefy, jeśli chodzi o zakup napojów alkoholowych. Państwo na tym straci.
2 MIN CZYTANIA

Rząd Tuska wygasi program lokalnych inwestycji?

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych najprawdopodobniej nie będzie kontynuowany. Szkoda, bo stracą na tym samorządy lokalne oraz firmy, które wykonywały zlecone przez nie prace.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Rząd musi zmienić system podatkowy, aby przedsiębiorcy wrócili do inwestycji

Firmy działające w Polsce powinny mieć jak najlepsze warunki do działania – tak, jak np. firmy na Słowacji, w Estonii czy w Irlandii. Nie da się tego zrobić bez zmiany jednego z najgorszych w ramach państw OECD systemu podatkowego, który zajmuje dzisiaj 36 pozycję na 37 państw – uważa Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha.
2 MIN CZYTANIA

[RAPORT OTWARCIA] Organizacje z branży cyfrowej z propozycjami cyfryzacji państwa

Minister Cyfryzacji powinien objąć rolę nadzorującego proces cyfryzacji wszystkich ministerstw, instytucji centralnych oraz samorządowych – to jeden z postulatów ekspertów koalicji dziesięciu organizacji działających w branży cyfrowej. Ich zdaniem sprzyjać temu będzie sprawowanie przez ministra funkcji wicepremiera.
3 MIN CZYTANIA

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.