Od 2 do 15 listopada każdy chętny może wystartować w II Biegu Invictus. To charytatywna impreza mająca na celu zbiórkę środków dla rodzin żołnierzy poległych w misjach poza granicami Polski. Bieg zorganizowany jest przez Fundację Invictus Veteranus. Po raz kolejny tę szlachetną ideę wspiera GRUPA WB, która jest sponsorem głównym imprezy.

Od wielu lat GRUPA WB angażuje się w pomoc społeczności weteranów i ich rodzinom. To tematyka bliska wielu jej pracownikom. Część zatrudnionych, podczas swojej służby w Siłach Zbrojnych RP, brała udział w misjach poza granicami kraju. Kilkunastu pracowników, jako serwisanci, wspierało wojsko i ramię w ramię z żołnierzami narażali się na niebezpieczeństwa konfliktu. Grupa czuje się wyróżniona mogąc wspomagać takie inicjatywy, jak II Bieg Invictus.

GRUPA WB współpracowała już z Fundacją przy organizacji pierwszej edycji Biegu Invictus w 2019 roku, a niedawno wsparła ją finansowo przy wykonaniu tablicy upamiętniającej saperów z 6. Brygady Powietrznodesantowej, którzy polegli podczas akcji unieszkodliwiania znalezionych między Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską pocisków artyleryjskich z czasu II wojny światowej.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczna edycja Biegu Invictus przyjmie odmienną formę niż dotychczas. Bieg będzie miał formę wirtualną. Uczestnik sam wybierze miejsce, długość trasy i czas, w którym przystąpi do wyzwania. W II Biegu Invictus mogą wziąć udział osoby w każdym wieku; również dzieci.

Uczestnicy wydarzenia mają pokonać marszem lub biegiem dowolny dystans, nie mniejszy jednak niż 1000 metrów. Następnie, jako dowód na wykonanie podjętego zadania, powinni przesłać zdjęcie lub zrzut ekranu z urządzenia odmierzającego pokonaną drogę. Nagrodą za ukończenie biegu jest Pakiet Invictus, czyli pamiątkowa koszulka i medal.

Zapisy do udziału w II Biegu Invictus: https://weteran.org/ii-bieg-invictus/

Strona Fundacji Invictus Veteranus: https://weteran.org/

Film zachęcający do uczestnictwa w biegu:

GRUPA WB jest zatrudniającym 1200 osób polskim producentem nowoczesnych (będących w pełni polską własnością intelektualną) rozwiązań technicznych, którego udziałowcem jest Polski Fundusz Rozwoju. Przedsiębiorstwo działa globalnie na rynku systemów łączności, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego, transportu, energetyki, elektromobilności i obronności.

Poprzedni artykułO jaką rewolucję chodzi?
Następny artykułAlarm! Słabnie sektor odzieżowy, motoryzacyjny oraz rolnictwo