Rząd Ukrainy oraz wspierająca go organizacja otrzymała już darowizny w postaci kryptowalut o łącznej wartości 57,7 miliona dolarów.

Na wsparcie armii walczącej z rosyjskim agresorem wykonano już ponad 115 tysięcy transakcji w wirtualnych walutach. Największy jednorazowy przekaz zrealizował działający na ich rynku angielski przedsiębiorca Gavin Wood, który wsparł Ukrainę kryptowalutami o wartości 5,8 miliona dolarów. We wsparcie w tej formie zaangażował się też Julian Assange, założyciel serwisu WikiLeaks.

Wcześniej ukraińskie władze w swoich social mediach podały adresy wirtualnych portfeli, na które można realizować przelewy w Bitcoinach, Ethereum i Tether:

Oprócz bezpośrednich dotacji dla rządu, duży udział w wsparciu ukraińskiego wojska ma też organizacja Come Back Alive, która prowadzi własne zbiórki. Kilka milionów dolarów pozyskano dzięki sprzedaży ukraińskiej flagi w formie cyfrowego, niewymienialnego tokena (NFT).

Chcąc skorzystać z tej formy wsparcia Ukrainy należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie przekazywanych środków. W sieci pojawili się już oszuści podszywający się pod faktyczne zbiórki na rzecz walczącej z Rosją armii.

cnet.com, elliptic.co

Poprzedni artykułRosyjskie banki przechodzą na chińskie karty płatnicze
Następny artykułPrawo w permanentnym kryzysie