fbpx
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaFinanseKryptowaluty potężnym wsparciem dla ukraińskiego wojska

Kryptowaluty potężnym wsparciem dla ukraińskiego wojska

Rząd Ukrainy oraz wspierająca go organizacja otrzymała już darowizny w postaci kryptowalut o łącznej wartości 57,7 miliona dolarów.

Na wsparcie armii walczącej z rosyjskim agresorem wykonano już ponad 115 tysięcy transakcji w wirtualnych walutach. Największy jednorazowy przekaz zrealizował działający na ich rynku angielski przedsiębiorca Gavin Wood, który wsparł Ukrainę kryptowalutami o wartości 5,8 miliona dolarów. We wsparcie w tej formie zaangażował się też Julian Assange, założyciel serwisu WikiLeaks.

Wcześniej ukraińskie władze w swoich social mediach podały adresy wirtualnych portfeli, na które można realizować przelewy w Bitcoinach, Ethereum i Tether:

Oprócz bezpośrednich dotacji dla rządu, duży udział w wsparciu ukraińskiego wojska ma też organizacja Come Back Alive, która prowadzi własne zbiórki. Kilka milionów dolarów pozyskano dzięki sprzedaży ukraińskiej flagi w formie cyfrowego, niewymienialnego tokena (NFT).

Chcąc skorzystać z tej formy wsparcia Ukrainy należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie przekazywanych środków. W sieci pojawili się już oszuści podszywający się pod faktyczne zbiórki na rzecz walczącej z Rosją armii.

cnet.com, elliptic.co

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

UOKiK przygląda się praktykom banków w sprawie oszustw

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował praktyki kolejnych kilku banków dotyczące postępowania w przypadku nieautoryzowanych transakcji.
2 MIN CZYTANIA

Dofinansowanie z ZUS dla przedsiębiorców. Tylko miesiąc na składanie wniosków

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił konkurs dla przedsiębiorców, który pozwoli na dofinansowanie m.in. zakupu różnych maszyn i urządzeń poprawiających warunki bezpieczeństwa i higieny pracy osób zatrudnionych w firmie.
3 MIN CZYTANIA

Urban Land Institute: inwestorzy rynku nieruchomości nie uciekną od ESG

Zaskakujący raport mówiący o potrzebie uwzględniania w działalności już w tym roku tzw. komponentu ESG przedstawiły Urban Land Institute i firma doradcza Ferguson Partners.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Bruksela odkręca kurek z miliardami euro dla Polski

Przebywająca z wizytą w Polsce szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała odblokowanie unijnych środków dla Polski z Funduszu Odbudowy i Polityki Spójności.
< 1 MIN CZYTANIA

Jakim majątkiem dysponują najbogatsi monarchowie świata?

Obecnie monarchowie panują w kilkudziesięciu państwach na świecie, a niektórzy z nich oprócz dziedzicznych tytułów i przywilejów dysponują potężnymi majątkami.
2 MIN CZYTANIA

Rosja wydała już na wojnę tyle, ile Polska wyda w tym roku na… wszystko!

Rosja wydała już na działania zbrojne na Ukrainie ponad 200 miliardów dolarów, a koszty poniesione przez całą gospodarkę tego kraju będą wielokrotnie wyższe.
< 1 MIN CZYTANIA