fbpx
czwartek, 9 maja, 2024
Strona głównaKryształyKryształy 2021Kryształy Polskiej Gospodarki rozdane! Zobacz, do kogo trafiły wyjątkowe statuetki

Kryształy Polskiej Gospodarki rozdane! Zobacz, do kogo trafiły wyjątkowe statuetki

Poznaliśmy zwycięzców I edycji konkursu KRYSZTAŁY POLSKIEJ GOSPODARKI 2021. Podczas uroczystej gali zorganizowanej przez wydawcę i redakcję „Forum Polskiej Gospodarki” uhonorowano wyjątkowych dla polskiej gospodarki laureatów.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza polegała na objęciu patronatem rozwojowym przez Sponsora wydarzenia wybranego startupu, nadając tym samym realne wsparcie jego inicjatywom gospodarczym.

Relacja biznesowa Patron – startup ma stać się kanwą do zmiany postrzegania tego rodzaju konkursów, które poza usytuowaniem nagrody na półce i wzmiance w resume firmy nic nie wnoszą. Według nas połączenie biznesowe tych dwóch podmiotów ma przynieść konkretne korzyści biznesowo-rozwojowe. Uznaliśmy, że stanowić będzie atrakcyjną formułę dla wszystkich uczestników konkursu. Taka inicjatywa dała szansę znalezienia się w satelicie spółek o znaczeniu krajowym i międzynarodowym, które w ramach odpowiedzialnego rozwoju w swojej agendzie zawarły wspieranie rodzimego biznesu, który dopiero kiełkuje, na każdym z etapów jego rozwoju – tłumaczy ideę konkursu Grzegorz Tomaszewski, prezes Forum Polskiej Gospodarki Sp. z o.o.

Grzegorz Szulik – prezes Provemy (z lewej) i Robert Kamiński – prezes Dine2Door.

Patronat Rozwojowy trafił do startupu Dine2Door, a statuetkę odebrał jego prezes Robert Kamiński. Dine2Door integruje ofertę firm cateringowych i ich diet pudełkowych na jednej, łatwej w obsłudze platformie w postaci intuicyjnej i nowoczesnej aplikacji. – Nie chcemy wyłącznie dostarczać diety, będąc jedynie porównywarko-wyszukiwarką. Chcemy, by przysłużyła się ona do wykreowania na szerszą skalę nowego, zdrowego stylu życia Polaków. Mamy nadzieję wpłynąć na zmianę zwyczajów kulinarnych naszych rodaków. Skłonić ich, by odżywiali się regularnie, zdrowo i świadomie, a cateringi pudełkowe doskonale się do tego nadają. Chodzi o to, by były one wykorzystywane jako część poważnego planu na zdrowe życie. Promować będziemy więc takie życie, w którym także sport  i aktywność  fizyczna, obok samej diety, mają swoje istotne znaczenie – przyznaje laureat.

W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy słowa gratulacji do uczestników i organizatorów skierował jego doradca – Zdzisław Sokal.

Sponsorem startupu została polska firma fintechowa Provema. – Rozwój naszego kraju oparty jest o projekty, które kiedyś były innowacyjne i zmieniały oblicze rynku. Znajdują się na tej sali przedsiębiorcy, którzy reprezentują dziś solidne marki, jednak kiedyś byli startupami, w których ktoś uwierzył i zainwestował. A oni dzięki determinacji i uporowi stali się dużymi, znanymi przedsiębiorcami. Produkt, aby odniósł sukces, musi być podobno dziesięć razy lepszy od konkurencji. Nie dwa nie trzy razy, ale właśnie dziesięć. To daje przewagę i fosę nie do pokonania dla konkurencji. Nie tak łatwo w dzisiejszym świecie znaleźć produkt, dzięki któremu taką przewagę da się osiągnąć. Dziś powinien on być światowy, powinien móc się szybko skalować i na siebie zarabiać. Dine2Door spełnia wszystkie te założenia. Produkt jest innowacyjny, rynek bardzo szybko rośnie, wypracowane przewagi konkurencyjne są trudne do pokonania. Teraz trzeba wlać w ten startup dużą ilość gotówki, dołożyć motywację i determinację, żeby firma stała się za jakiś czas flagowym produktem naszego kraju i była rozpoznawalną marką na rynkach międzynarodowych – mówił podczas laudacji prezes Provemy Grzegorz Szulik.

Zwycięzca w kategorii OSOBOWOŚĆ ROKU – Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź SA łączył się podczas gali z Davos, gdzie przebywa na Forum Ekonomicznym.

W drugiej części Kapituła Konkursu (w jej skład weszli: Jacek Sasin – wicepremier, minister aktywów państwowych; Waldemar Buda – minister rozwoju i technologii; Adam Abramowicz – rzecznik małych i średnich przedsiębiorców; Andrzej Sadowski – prezydent Centrum im. Adama Smitha; Zbigniew Krysiak – przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana; Grzegorz Tomaszewski – prezes zarządu Forum Polskiej Gospodarki Sp. z o.o.; Piotr Hofman – wiceprezes zarządu Forum Polskiej Gospodarki Sp. z o.o.) przyznała nagrody w pięciu pozostałych kategoriach:

  • „LOKALNY PRZEDSIĘBIORCA” – nagroda dla inicjatorów najbardziej znaczącej regionalnej inicjatywy gospodarczej służącej rozwojowi danego regionu.
    Laureat: Iglotex SA.
  • „WSPARCIE MŚP” – nagroda dla polskiego koncernu za udzielanie wsparcia małym i średnim przedsiębiorcom.
    Laureat: Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA.
  • „ODPOWIEDZIALNY BIZNES” – nagroda dla przedsiębiorstwa najbardziej zaangażowanego w działalność charytatywną, prospołeczną czy ekologiczną.
    Laureat: SELENA FM SA.
  • „OSOBOWOŚĆ ROKU” – nagroda dla wybitnej osoby publicznej ze świata biznesu, mediów, polityki, czy nauki za wkład na rzecz rozwoju i promocji polskiej gospodarki.
    Laureat: Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź SA.
  • „EKSPORTER” – nagroda dla przedsiębiorstwa odnoszącego znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych.
    Laureat: WB Electronics SA.
Piotr Hofman podczas uroczystej laudacji. Wiceprezes Forum Polskiej Gospodarki Sp z o.o wręczył statuetkę mec. Bartoszowi Grasiowi.

W imieniu redakcji dwie dodatkowe nagrody wręczyli: wiceprezes wydawnictwa Piotr Hofman oraz red. nacz. „Forum Polskiej Gospodarki” Krzysztof Budka. Statuetki trafiły do mec. Bartosza Grasia – współzałożyciela Izby Blockchain i Nowych Technologii oraz firmy TAURON Polska Energia.

Specjalny list z gratulacjami dla laureatów i organizatorów przysłał premier Mateusz Morawiecki, podkreślając w nim, że konkurs jest świętem osób, które swoją codzienną aktywnością przyczyniają się do budowania potencjału i konkurencyjności naszego kraju. „Polscy przedsiębiorcy stanowią przecież podstawę naszej gospodarki. Są rzeczywistymi twórcami dobrobytu państwa i jego obywateli. To właśnie zaangażowanie i poświęcenie tej grupy w najwyższym stopniu decyduje o sile materialnej i zawodowej społeczeństwa. Dlatego składam serdeczne gratulacje laureatom uhonorowanym w konkursowych kategoriach (…) Pragnę także podziękować organizatorom Konkursu – redakcji „Forum Polskiej Gospodarki” – za jego zainicjowanie i realizację (…)„.

Pamiątkowe zdjęcie laureatów I edycji Konkursu KRYSZTAŁY POLSKIEJ GOSPODARKI.

Warto dodać jeszcze kilka zdań o wyjątkowych statuetkach, jakimi zostali uhonorowani laureaci. Przygotowane przez artystę plastyka statuetki wykonane zostały w całości z naturalnych materiałów, takich jak kryształ górski, kwarc truskawkowy i drewno. Forma kryształów górskich symbolizuje szlachetną wspinaczkę górską oraz zdobywanie szczytów, struktura kryształu zaś obrazuje harmonię i usystematyzowanie – jakże ważne w prowadzeniu biznesu. Inkrustowany kamień półszlachetny, kwarc truskawkowy, jest symbolem dostatku i elegancji. Natomiast drewniana podstawa statuetki z naturalnego i przyjaznego środowisku surowca zawarta jest w mocnej i stabilnej formie, co z kolei symbolizuje trwałą i niezachwianą pozycję gospodarczą Polski na arenie międzynarodowej.

Konkurs okazał się strzałem w dziesiątkę. Dlatego już dziś zapowiadamy jego kontynuację i zaczynamy pracę nad drugą edycją. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału, bacznej obserwacji polskiej sceny gospodarczej i zgłaszania kandydatur do nominacji.

Prezes Forum Polskiej Gospodarki Sp. z o.o. Grzegorz Tomaszewski podczas rozmowy z reporterem TVP INFO.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Partnerom i Patronom za pomoc i wsparcie przy organizacji Gali I edycji Konkursu KRYSZTAŁY POLSKIEJ GOSPODARKI.

Krzysztof Budka
Krzysztof Budka
Redaktor naczelny magazynu „Forum Polskiej Gospodarki" oraz serwisu FPG24.PL. Absolwent Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziennikarz z ponad 20-letnim stażem. Pracę w tym zawodzie rozpoczął podczas studiów pod koniec lat 90. jako reporter w telewizji Puls przy programie „Raport Specjalny". Pisał do działu politycznego w dzienniku „Życie", a następnie na ponad dekadę związał się z „Przeglądem Sportowym", gdzie był m.in. wydawcą, szefem działu Piłka Nożna oraz kierownikiem magazynu „Tygodnik Przeglądu Sportowego: Tempo". Współtworzył serwis internetowy FUTBOLFEJS.PL., a także prowadził audycję Liberator w Radiu Dla Ciebie. Zwycięzca Wielkiego Testu Piłkarskiego Biało-Czerwoni w TVP1 w 2012 roku.

INNE Z TEJ KATEGORII

Kryształy Polskiej Gospodarki – TAURON POLSKA ENERGIA – laureat w kategorii NAGRODA REDAKCJI

Tego laureata Wydawca oraz Redakcja „Forum Polskiej Gospodarki” postanowili wyróżnić za innowacyjne podejście do energetyki rozproszonej oraz udział i koordynację w tworzeniu klastrów energii.
< 1 MIN CZYTANIA

Kryształ Polskiej Gospodarki – BARTOSZ GRAŚ – laureat w kategorii NAGRODA REDAKCJI

Blockchain to przyszłość, jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo. Tak ważne w czasach rewolucji technologicznej i zagrożenia konfliktem zbrojnym, czego jesteśmy świadkami.
< 1 MIN CZYTANIA

Kryształ Polskiej Gospodarki – MARCIN CHLUDZIŃSKI – laureat w kategorii OSOBOWOŚĆ ROKU

Inwestycyjna odwaga, dążenie do budowania innowacyjnej polskie gospodarki oraz ogromna rozpoznawalność marki na światowych rynkach. To argumenty przemawiające za laureatem w tej kategorii.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Dwa filary kompleksowej polityki mieszkaniowej [WYWIAD]

Skuteczna polityka mieszkaniowa powinna łączyć w sobie dwa bardzo ważne elementy: uczciwy i atrakcyjny kredyt hipoteczny oraz projekt budowy mieszkań na wynajem. W jaki sposób? Wyjaśniają to nasi eksperci – Krzysztof Czerkas i Krzysztof Oppenheim.
11 MIN CZYTANIA

Sektor MŚP musi mówić jednym głosem

Trwa proces budowy dużego środowiska polskich przedsiębiorców z sektora MŚP – pełnych zrozumienia swojej ogromnej wartości, tożsamości i swoich praw. Środowiska, które już niedługo będzie mogło mówić jednym głosem, którego żadna władza nie będzie mogła zlekceważyć – mówi nam Adam Abramowicz. Rozmawiamy u progu końca jego sześcioletniej kadencji w roli rzecznika MŚP.
9 MIN CZYTANIA

Polskie prawo pracy trzeba napisać od nowa [WYWIAD]

Prawo karne dotyczy 1 proc. obywateli, prawo cywilne – 10 proc., natomiast prawo pracy i ubezpieczeń społecznych dotyczy nas wszystkich. Dlatego o tę gałąź prawa powinno się szczególnie dbać. A mamy przestarzały, nieczytelny i nieprzejrzysty Kodeks pracy – mówi nam mec. Waldemar Gujski, jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych prawników zajmujących się prawem pracy.
11 MIN CZYTANIA