fbpx
poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaKrajPolacy coraz bardziej boją się utraty pracy

Polacy coraz bardziej boją się utraty pracy

Mimo niskiego poziomu bezrobocia coraz więcej Polaków obawia się, że straci pracę.

W styczniu 2022 r. 27,7 pracujących w Polsce osób miało obawy wynikające z możliwości utraty pracy. Pod koniec roku utraty pracy bało się już 42 proc. zatrudnionych. Przez cały 2022 r. bezrobocie utrzymywało się na poziomie niewiele przekraczającym 5 proc. Badania na ten temat przeprowadziła agencja pracy Gi Group.

Coraz mniejsze mamy też nadzieje na podwyżki. Na początku 2022 r. oczekiwanie zmiany wysokości wynagrodzenia wyrażało 54,5 proc. pracowników, a pod koniec zaledwie 35 proc.

19 proc. aktywnych zawodowo osób jest gotowych i zamierza podnieść swoje kwalifikacji, a 14 proc. zamierza zmienić pracę.

W całej Unii Europejskiej bezrobocie jest mierzone według innej metodologii, zgodnie z którą w naszym kraju sięga ono poziomu zaledwie 3 proc. i jest prawie najniższe z wszystkich państw członkowskich (wyprzedzają nas tylko Czechy).

Powyższe dane zostały opublikowane w raporcie „Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań”, przygotowanym na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

parp.gov.pl
Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Wojna dyskontów uderza w producentów jaj

Wojna cenowa między dwiema wiodącymi sieciami handlowymi w Polsce, które sprzedają jaja poniżej ceny zakupu, uderza w producentów.
2 MIN CZYTANIA

Polska posiada największe złoża srebra na świecie!

Polska jest czołowym światowym producentem wielu surowców, jednak szczególnie bogate są nasze złoża srebra.
< 1 MIN CZYTANIA

Bruksela odkręca kurek z miliardami euro dla Polski

Przebywająca z wizytą w Polsce szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała odblokowanie unijnych środków dla Polski z Funduszu Odbudowy i Polityki Spójności.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Ile kosztuje norweskich podatników utrzymanie Breivika w więzieniu?

Norwescy podatnicy już od 13 lat finansują komfortowe więzienie Andersa Breivika, który w 2011 roku zamordował 77 osób.
< 1 MIN CZYTANIA

Przychody Egiptu z Kanału Sueskiego spadły o połowę

Od kilku miesięcy statki płynące przez Morze Czerwone są narażone na ataki jemeńskich rebeliantów Huti, co prowadzi do wyboru przez nie innych tras podróży między Europą a Azją.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska posiada największe złoża srebra na świecie!

Polska jest czołowym światowym producentem wielu surowców, jednak szczególnie bogate są nasze złoża srebra.
< 1 MIN CZYTANIA