fbpx
czwartek, 1 czerwca, 2023
Strona głównaŚwiatSeul z poważnymi ambicjami, by stać się nową finansową stolicą Azji

Seul z poważnymi ambicjami, by stać się nową finansową stolicą Azji

Od wielu lat palmę pierwszeństwa w tej dziedzinie dzierżył Hongkong, jednak obecnie to stolica Korei Południowej wiedzie prym w rozwoju technologii. Seul ma poważne ambicje, aby stać się nową stolicą finansową Azji.

Jak informuje serwis obserwatorgospodarczy.pl, w ciągu najbliższych pięciu lat władze Seulu planują wydać 241,8 mld wonów (204,4 mln dolarów) na dotacje do zatrudnienia i wsparcie wynajmu, aby przyciągnąć firmy z zagranicy. Oh Se-hoon, burmistrz Seulu, obiecuje, że do 2030 roku miasto będzie jednym z pięciu największych ośrodków biznesowych na świecie. Aby to osiągnąć, władze Korei planują potroić bezpośrednie inwestycje zagraniczne do 30 miliardów dolarów i przyciągnąć do miasta co najmniej 100 zagranicznych instytucji finansowych. Rynek koreański, pod względem technologii, znacznie wyprzedza USA czy Australię. Na wykresie zaznaczono nakłady na badania i rozwój w przypadku państw OECD i wybranych gospodarek. Jak widać, Korea od lat sukcesywnie zwiększa wydatki, aby wieść prym technologiczny na świecie.

Seul już w 2000 roku miał ambicje, aby stać się najważniejszym biznesowym miastem Azji. Przeszkodą była jednak pozycja Hongkongu, który od dziesięcioleci traktowany jest przez biznesmenów jako centrum finansowe Azji. Obecnie jednak zmaga się z problemami związanymi głównie z polityką. Chiny kontynentalne narzucają regulacje epidemiczne, co sprawia, że firmy coraz częściej wybierają na swoją siedzibę Singapur.

więcej na obserwatorgospodarczy.pl

INNE Z TEJ KATEGORII

Unia Europejska buduje flotę samolotów strażackich

Przed tegorocznym sezonem pożarów lasów Komisja Europejska podjęła decyzję o budowie – w ciągu najbliższych kilku lat – własnej floty samolotów przeciwpożarowych. Miałaby ona być finansowana z unijnego budżetu.
2 MIN CZYTANIA

Uniokraci chcieliby wiedzieć o nas wszystko

Redakcja Wired (portalu o nowoczesnych technologiach) weszła w posiadanie dokumentu Rady Europejskiej – sondy skierowanej do państw członkowskich UE, czy chciałyby petryfikować prawo do odtajnienia prywatnych wiadomości w sieci. Celem ma być jakoby walka z pedofilią.
3 MIN CZYTANIA

Chiny rozwijają stację kosmiczną. Na pokładzie pierwszy cywilny astronauta

Chiny wysłały w kosmos trzech astronautów (tajkonautów) na swoją działającą już w pełni stację. W skład załogi po raz pierwszy wszedł cywilny astronauta – Gui Haichao, ekspert w dziedzinie ładunków.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Technologiczne wyzwania przyszłości

Przedstawiciele Banku Pekao S.A. oraz eksperci z dziedziny cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji zastanawiali się podczas Impact’23 w Poznaniu, jak unikać zagrożeń płynących z dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii.
5 MIN CZYTANIA

Polska droga do zeroemisyjności

Kosztami transformacji energetycznej nie możemy obciążyć odbiorców, bo to doprowadziłoby do ubóstwa energetycznego Polski – mówił w Poznaniu podczas Impact’23 prezes zarządu Enea S.A. Paweł Majewski.
4 MIN CZYTANIA

Jak skutecznie wykorzystać nowoczesną technologię

W jaki sposób technologia może wspierać trzeci z filarów piątej rewolucji przemysłowej? Czy uda się przewidywać ewentualne kryzysy i zapobiegać zagrożeniom związanym z technologicznymi przemianami? A może nawet wykorzystać je w służbie rozwoju cywilizacyjnego?
4 MIN CZYTANIA