fbpx
poniedziałek, 25 września, 2023
Strona głównaŚwiatTwitter odchodzi w zapomnienie. Teraz będzie się nazywał… X

Twitter odchodzi w zapomnienie. Teraz będzie się nazywał… X

Elon Musk zmienia nazwę i logo Twittera! Niebieskiego ptaszka, który od początku istnienia platformy (przez 17 lat) był jej symbolem, zastąpiła stylizowana litera X – ulubiony symbol miliardera.

Elon Musk zapowiada, że nowa nazwa Twittera jest zapowiedzią przekształcenia tego serwisu w uniwersalną aplikację posiadającą znacznie większe możliwości niż jedynie  komunikacja między użytkownikami.

Chińczycy wzorem dla Muska

Amerykański miliarder nie ukrywa, że chce się tu wzorować na chińskim WeChat. Ta niezwykle popularna w Państwie Środka aplikacja nie jest tylko serwisem społecznościowym. Jej funkcje zapewniają możliwość integracji różnego rodzaju aktywności użytkowników w sieci – od komunikowania się, dzielenia treściami audio i video, po regulowanie płatności, korzystanie z usług publicznych czy robienie zakupów online.

Musk ma obsesję na punkcie… X

Jednocześnie Musk zmienił nazwę serwisu na X.com. Obecnie funkcjonuje ona jeszcze zarówno pod starym (twitter.com) jak i nowym adresem, ale po zalogowaniu się jest widoczne już nowe logo.

Właściciel firmy ma sentyment do symbolu X. W 1999 roku założył pod nim internetowy bank, który potem przekształcił się w znanego operatora płatności Pay Pala. Rok później Musk opuścił firmę, ale w 2017 roku odkupił od niej domenę x.com.

CNN, Reuter

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polska z najmniejszą wolnością gospodarczą w całej Unii Europejskiej

Polska zajęła 59. miejsce w zestawieniu Instytutu Frasera, który klasyfikuje państwa biorąc pod uwagę panującą w nich wolność gospodarczą.
2 MIN CZYTANIA

UE chce przejmować kolejne obszary władzy!

Parlament Europejski chce, aby kolejne obszary, które tradycyjnie należą do wyłącznych kompetencji państwa, przechodziły spod władzy krajów członkowskich na rzecz brukselskiej centrali.
< 1 MIN CZYTANIA

Etiopia może zakręcić kurek z wodą w Nilu dla Sudanu i Egiptu

Etiopia zakończyła napełnianie zbiornika wodnego przy Tamie Wielkiego Odrodzenia, która ma być kołem zamachowym gospodarki tego kraju, ale może też stanowić zagrożenie dla państw sąsiednich.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Pociągi PKP Intercity przyspieszą i zabiorą więcej pasażerów

Do 2030 roku PKP Intercity zamierza przeprowadzić gruntowną modernizację swojego taboru, aby zapewnić pasażerom bardziej komfortowe i szybsze połączenia.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska z najmniejszą wolnością gospodarczą w całej Unii Europejskiej

Polska zajęła 59. miejsce w zestawieniu Instytutu Frasera, który klasyfikuje państwa biorąc pod uwagę panującą w nich wolność gospodarczą.
2 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska zadba o interes Polski w sporze z Ukrainą

Światowa Organizacja Handlu potwierdziła, że wpłynęła do niej oficjalna skarga z Kijowa na Polskę, Węgry i Słowację, które wprowadziły embargo na import ukraińskiego złoża.
< 1 MIN CZYTANIA