fbpx
niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaŚwiatTwitter odchodzi w zapomnienie. Teraz będzie się nazywał… X

Twitter odchodzi w zapomnienie. Teraz będzie się nazywał… X

Elon Musk zmienia nazwę i logo Twittera! Niebieskiego ptaszka, który od początku istnienia platformy (przez 17 lat) był jej symbolem, zastąpiła stylizowana litera X – ulubiony symbol miliardera.

Elon Musk zapowiada, że nowa nazwa Twittera jest zapowiedzią przekształcenia tego serwisu w uniwersalną aplikację posiadającą znacznie większe możliwości niż jedynie  komunikacja między użytkownikami.

Chińczycy wzorem dla Muska

Amerykański miliarder nie ukrywa, że chce się tu wzorować na chińskim WeChat. Ta niezwykle popularna w Państwie Środka aplikacja nie jest tylko serwisem społecznościowym. Jej funkcje zapewniają możliwość integracji różnego rodzaju aktywności użytkowników w sieci – od komunikowania się, dzielenia treściami audio i video, po regulowanie płatności, korzystanie z usług publicznych czy robienie zakupów online.

Musk ma obsesję na punkcie… X

Jednocześnie Musk zmienił nazwę serwisu na X.com. Obecnie funkcjonuje ona jeszcze zarówno pod starym (twitter.com) jak i nowym adresem, ale po zalogowaniu się jest widoczne już nowe logo.

Właściciel firmy ma sentyment do symbolu X. W 1999 roku założył pod nim internetowy bank, który potem przekształcił się w znanego operatora płatności Pay Pala. Rok później Musk opuścił firmę, ale w 2017 roku odkupił od niej domenę x.com.

CNN, Reuter

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA