fbpx
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaKryształyKryształy 2021Kryształy Polskiej Gospodarki – SELENA FM SA – laureat w kategorii ODPOWIEDZIALNY...

Kryształy Polskiej Gospodarki – SELENA FM SA – laureat w kategorii ODPOWIEDZIALNY BIZNES

Ten globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej zakończył 2021 rok z najlepszym wynikiem w historii działalności. Mimo niestabilnej sytuacji surowcowej oraz zaburzeń w łańcuchach dostaw, spółka umocniła swoją silną pozycję rynkową, co oczywiście jest niezwykle istotne i za co należą się słowa uznania.

Kapituła naszego Konkursu postanowiła jednak wyróżnić SELENĘ w kategorii ODPOWIEDZIALNY BIZNES. Za to, że koncentruje coraz więcej uwagi na działaniach prośrodowiskowych oraz wspierających zrównoważony rozwój w 3 aspektach:

  • bezpieczeństwo – ludzi, którzy będą mieszkać lub pracować w danych budynkach;
  • środowisko naturalne – w zakresie bezpośredniego kontaktu pracowników i mieszkańców, ale również szerzej w kontekście wpływu na środowisku – np. procesu produkcyjnego materiałów lub procesu budowy;
  • efektywność budowy – rozumiana jako szybkość procesu powstawania.

Grupa SELENA wdrożyła niedawno nową linię do produkcji biopolimerów. Spółka od początku działalności stawia na rozwój i opracowywanie innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa, które są łatwe w użyciu, przyspieszają prace wykonawców i przede wszystkim mają pozytywny wpływ na środowisko. W 2019 r. uruchomiła własne centrum badawczo-rozwojowe w Dzierżoniowie, które dziś jest liderem globalnie zintegrowanych prac B+R prowadzonych przez Grupę. Rozpoczęcie produkcji biopolimerów przez SELENĘ to ważny krok w kierunku tworzenia produktów ekologicznych i zrównoważonych środowiskowo. Wprowadzanie nowatorskich rozwiązań na tym rynku stanowi jeden z priorytetów strategii biznesowej Grupy, ale też – jak podkreślają jej przedstawiciele – naturalny wybór rozwiązań proekologicznych, zeroemisyjnych i prokonsumenckich.

Warto przy okazji dodać, że SELENA jest też jednym z fundatorów Fundacji Inteligentny Start, która wspiera rozwój zawodowy młodych Polaków i wzmacnia potencjał polskich przedsiębiorstw.

INNE Z TEJ KATEGORII

Kryształy Polskiej Gospodarki – TAURON POLSKA ENERGIA – laureat w kategorii NAGRODA REDAKCJI

Tego laureata Wydawca oraz Redakcja „Forum Polskiej Gospodarki” postanowili wyróżnić za innowacyjne podejście do energetyki rozproszonej oraz udział i koordynację w tworzeniu klastrów energii.
< 1 MIN CZYTANIA

Kryształ Polskiej Gospodarki – BARTOSZ GRAŚ – laureat w kategorii NAGRODA REDAKCJI

Blockchain to przyszłość, jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo. Tak ważne w czasach rewolucji technologicznej i zagrożenia konfliktem zbrojnym, czego jesteśmy świadkami.
< 1 MIN CZYTANIA

Kryształ Polskiej Gospodarki – MARCIN CHLUDZIŃSKI – laureat w kategorii OSOBOWOŚĆ ROKU

Inwestycyjna odwaga, dążenie do budowania innowacyjnej polskie gospodarki oraz ogromna rozpoznawalność marki na światowych rynkach. To argumenty przemawiające za laureatem w tej kategorii.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA