fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaKryształyKryształy 2021Kryształy Polskiej Gospodarki – SELENA FM SA – laureat w kategorii ODPOWIEDZIALNY...

Kryształy Polskiej Gospodarki – SELENA FM SA – laureat w kategorii ODPOWIEDZIALNY BIZNES

Ten globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej zakończył 2021 rok z najlepszym wynikiem w historii działalności. Mimo niestabilnej sytuacji surowcowej oraz zaburzeń w łańcuchach dostaw, spółka umocniła swoją silną pozycję rynkową, co oczywiście jest niezwykle istotne i za co należą się słowa uznania.

Kapituła naszego Konkursu postanowiła jednak wyróżnić SELENĘ w kategorii ODPOWIEDZIALNY BIZNES. Za to, że koncentruje coraz więcej uwagi na działaniach prośrodowiskowych oraz wspierających zrównoważony rozwój w 3 aspektach:

  • bezpieczeństwo – ludzi, którzy będą mieszkać lub pracować w danych budynkach;
  • środowisko naturalne – w zakresie bezpośredniego kontaktu pracowników i mieszkańców, ale również szerzej w kontekście wpływu na środowisku – np. procesu produkcyjnego materiałów lub procesu budowy;
  • efektywność budowy – rozumiana jako szybkość procesu powstawania.

Grupa SELENA wdrożyła niedawno nową linię do produkcji biopolimerów. Spółka od początku działalności stawia na rozwój i opracowywanie innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa, które są łatwe w użyciu, przyspieszają prace wykonawców i przede wszystkim mają pozytywny wpływ na środowisko. W 2019 r. uruchomiła własne centrum badawczo-rozwojowe w Dzierżoniowie, które dziś jest liderem globalnie zintegrowanych prac B+R prowadzonych przez Grupę. Rozpoczęcie produkcji biopolimerów przez SELENĘ to ważny krok w kierunku tworzenia produktów ekologicznych i zrównoważonych środowiskowo. Wprowadzanie nowatorskich rozwiązań na tym rynku stanowi jeden z priorytetów strategii biznesowej Grupy, ale też – jak podkreślają jej przedstawiciele – naturalny wybór rozwiązań proekologicznych, zeroemisyjnych i prokonsumenckich.

Warto przy okazji dodać, że SELENA jest też jednym z fundatorów Fundacji Inteligentny Start, która wspiera rozwój zawodowy młodych Polaków i wzmacnia potencjał polskich przedsiębiorstw.

INNE Z TEJ KATEGORII

Kryształy Polskiej Gospodarki – TAURON POLSKA ENERGIA – laureat w kategorii NAGRODA REDAKCJI

Tego laureata Wydawca oraz Redakcja „Forum Polskiej Gospodarki” postanowili wyróżnić za innowacyjne podejście do energetyki rozproszonej oraz udział i koordynację w tworzeniu klastrów energii.
< 1 MIN CZYTANIA

Kryształ Polskiej Gospodarki – BARTOSZ GRAŚ – laureat w kategorii NAGRODA REDAKCJI

Blockchain to przyszłość, jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo. Tak ważne w czasach rewolucji technologicznej i zagrożenia konfliktem zbrojnym, czego jesteśmy świadkami.
< 1 MIN CZYTANIA

Kryształ Polskiej Gospodarki – MARCIN CHLUDZIŃSKI – laureat w kategorii OSOBOWOŚĆ ROKU

Inwestycyjna odwaga, dążenie do budowania innowacyjnej polskie gospodarki oraz ogromna rozpoznawalność marki na światowych rynkach. To argumenty przemawiające za laureatem w tej kategorii.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Pułapki podatkowe w nowej ustawie o fundacjach rodzinnych [KOMENTARZ]

Ustawa o fundacji rodzinnej wejdzie w życie 22 maja br. Jednak już dokonano jej nowelizacji. Zmiany zasad opodatkowania w większości są korzystne. Ale jedna z koncepcji może poważnie skomplikować prowadzenie fundacji. Publikujemy komenatrz ekspercki na ten temat, którego autorem jest doradca podatkowy Ewa Flor.
7 MIN CZYTANIA

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.