Ten globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej zakończył 2021 rok z najlepszym wynikiem w historii działalności. Mimo niestabilnej sytuacji surowcowej oraz zaburzeń w łańcuchach dostaw, spółka umocniła swoją silną pozycję rynkową, co oczywiście jest niezwykle istotne i za co należą się słowa uznania.

Materiały redakcyjne

Kapituła naszego Konkursu postanowiła jednak wyróżnić SELENĘ w kategorii ODPOWIEDZIALNY BIZNES. Za to, że koncentruje coraz więcej uwagi na działaniach prośrodowiskowych oraz wspierających zrównoważony rozwój w 3 aspektach:

  • bezpieczeństwo – ludzi, którzy będą mieszkać lub pracować w danych budynkach;
  • środowisko naturalne – w zakresie bezpośredniego kontaktu pracowników i mieszkańców, ale również szerzej w kontekście wpływu na środowisku – np. procesu produkcyjnego materiałów lub procesu budowy;
  • efektywność budowy – rozumiana jako szybkość procesu powstawania.

Grupa SELENA wdrożyła niedawno nową linię do produkcji biopolimerów. Spółka od początku działalności stawia na rozwój i opracowywanie innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa, które są łatwe w użyciu, przyspieszają prace wykonawców i przede wszystkim mają pozytywny wpływ na środowisko. W 2019 r. uruchomiła własne centrum badawczo-rozwojowe w Dzierżoniowie, które dziś jest liderem globalnie zintegrowanych prac B+R prowadzonych przez Grupę. Rozpoczęcie produkcji biopolimerów przez SELENĘ to ważny krok w kierunku tworzenia produktów ekologicznych i zrównoważonych środowiskowo. Wprowadzanie nowatorskich rozwiązań na tym rynku stanowi jeden z priorytetów strategii biznesowej Grupy, ale też – jak podkreślają jej przedstawiciele – naturalny wybór rozwiązań proekologicznych, zeroemisyjnych i prokonsumenckich.

Warto przy okazji dodać, że SELENA jest też jednym z fundatorów Fundacji Inteligentny Start, która wspiera rozwój zawodowy młodych Polaków i wzmacnia potencjał polskich przedsiębiorstw.

Poprzedni artykułKonkurs na najlepsze start-upy rozstrzygnięty!
Następny artykułGaz wydzielany przez krowy będzie opodatkowany!