fbpx
środa, 21 lutego, 2024
Strona głównaTransportLOT w ścisłej czołówce najlepszych linii lotniczych świata!

LOT w ścisłej czołówce najlepszych linii lotniczych świata!

Polskie Linie Lotnicze LOT znalazły się na samym szczycie zestawienia najlepszych firm świadczących usługi przewozów powietrznych z całego świata.

Ranking najlepszych linii lotniczych świata przygotowała firma AirHelp, która pomaga pasażerom ubiegać się o odszkodowania w sporach prowadzonych z przewoźnikami. 

LOT na podium

Pierwsze miejsce zajęły Qatar Airways, drugie niemieckie Eurowings, a trzecie – polski LOT. 

Tym samym narodowy przewoźnik wyprzedził takie firmy jak American Airlines, Emirates, Air France czy Lufthansę (która zajęła dopiero 57. miejsce). Ostatnie, 83. miejsce w zestawieniu, zajęły tunezyjskie linie Tunisair. 

W rankingu wzięto pod uwagę trzy wskaźniki: punktualność lotów, opinie pasażerów oraz podejście do wniosków o odszkodowanie wpływających od klientów. 

15 minut można się spóźnić

Punktualność była obliczana na podstawie danych o lotach odbytych między 1 stycznia a 30 września tego roku. Za „terminowy” lot zostały uznane takie, których opóźnienie nie przekroczyło 15 minut. 

Opinia pasażerów została oceniona na podstawie ponad 15 tysięcy ankiet zebranych przez AirHelp. Klienci linii wypowiadali się w nich na temat swojego zadowolenia z obsługi pokładowej, komfortu lotu, czystości, jakości posiłków i dostępnych rozrywek. 

Przy badaniu podejścia do wniosków o odszkodowanie wzięto pod uwagę przyjazność procesu składania skarg przez pasażerów, czas oczekiwania na ich rozpatrzenie oraz możliwość uzyskania sprawiedliwej rekompensaty za poniesioną szkodę. 

airhelp.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polskie firmy coraz częściej kupują auta używane

W 2024 roku co czwarte polskie przedsiębiorstwo chce kupić samochód, ale zmalał odsetek firm, które chcą swoją flotę uzupełnić autami całkowicie nowymi.
2 MIN CZYTANIA

Polacy są coraz mniej zainteresowani elektrykami

Coraz mniej Polaków deklaruje chęć nabycia pojazdów z silnikiem elektrycznym, a jednocześnie rośnie zainteresowanie samochodami na ropę i benzynę.
< 1 MIN CZYTANIA

Krakowska SCT odłożona do lamusa?

Działacze oddolnego Ruchu Społecznego „Nie oddamy miasta” domagają się, by stworzona w Krakowie strefa czystego transportu (SCT) została jak najszybciej zlikwidowana. Powołują się nie tylko na wyrok WSA w tej sprawie, ale wytaczają coraz to nowsze argumenty mające przemawiać za tym, że to nie samochody są przyczyną krakowskiego smogu, zaś same takie strefy to pomyłka.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Wojna z Hamasem pogrąża gospodarkę Izraela

Obniżona ocena wiarygodności kredytowej, mniejszy wzrost gospodarczy i załamanie rynku turystycznego to tylko niektóre z efektów trwającej od października wojny Izraela z Hamasem.
< 1 MIN CZYTANIA

Polacy są coraz mniej zainteresowani elektrykami

Coraz mniej Polaków deklaruje chęć nabycia pojazdów z silnikiem elektrycznym, a jednocześnie rośnie zainteresowanie samochodami na ropę i benzynę.
< 1 MIN CZYTANIA

Wzrost inflacji jest najniższy od trzech lat

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o inflacji w styczniu, której wzrost był w tym miesiącu najniższy od marca 2021 roku.
< 1 MIN CZYTANIA