fbpx
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaKrajOto najlepsza szkoła biznesowa w Polsce

Oto najlepsza szkoła biznesowa w Polsce

Akademia Leona Koźmińskiego z dobrym wynikiem znalazła się na prestiżowej liście 90 najlepszych biznesowych szkół w Europie.

Magazyn „Financial Times” opublikował listę 90 najlepszych szkół biznesowych w Europie, wśród których znalazła się polska uczelnia. W prestiżowym zestawieniu Akademia Leona Koźmińskiego zajęła 40. pozycję.

Portal Puls HR tłumaczy, że „Financial Times” przygotowując listę analizuje programy MBA (Master of Business Administration), EMBA (Executive Master of Business Administration) i MiM (Master in Management), przywiązując wagę do rozwoju kariery i płac. Swoje znaczenie ma też podejście szkoły do kwestii klimatycznych.

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się szkoła HEC Paris z Francji, która wyprzedziła brytyjską London Business School oraz hiszpańską IESE Business School. Najwięcej swoich uczelni na liście ma Francja, bo znalazły się na niej aż 23 placówki. Z Wielkiej Brytanii na liście można doliczyć się 15 szkół, a z Niemiec – 8. Po pięć szkół w zestawieniu mają Hiszpania i Portugalia.

Akademia Leona Koźmińskiego poprawiła wynik

Warto zaznaczyć, że tegoroczny wynik Akademii Leona Koźmińskiego jest o 12 pozycji lepszy niż w 2022 roku. Puls HR wylicza, że ta prywatna uczelnia posiada wiele międzynarodowych akredytacji, wśród których znajduje się tzw. „Triple Crown” (EQUIS, AMBA i AACSB), dzięki którym dyplom uzyskany w toku kształcenia jest rozpoznawany praktycznie na całym świecie. Uczelnia jest także pierwszym polskim uniwersytetem, który określił swoje cele zrównoważonego rozwoju.

Źródło: Puls HR
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA