fbpx
sobota, 2 marca, 2024
Strona głównaKrajOto najlepsza szkoła biznesowa w Polsce

Oto najlepsza szkoła biznesowa w Polsce

Akademia Leona Koźmińskiego z dobrym wynikiem znalazła się na prestiżowej liście 90 najlepszych biznesowych szkół w Europie.

Magazyn „Financial Times” opublikował listę 90 najlepszych szkół biznesowych w Europie, wśród których znalazła się polska uczelnia. W prestiżowym zestawieniu Akademia Leona Koźmińskiego zajęła 40. pozycję.

Portal Puls HR tłumaczy, że „Financial Times” przygotowując listę analizuje programy MBA (Master of Business Administration), EMBA (Executive Master of Business Administration) i MiM (Master in Management), przywiązując wagę do rozwoju kariery i płac. Swoje znaczenie ma też podejście szkoły do kwestii klimatycznych.

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się szkoła HEC Paris z Francji, która wyprzedziła brytyjską London Business School oraz hiszpańską IESE Business School. Najwięcej swoich uczelni na liście ma Francja, bo znalazły się na niej aż 23 placówki. Z Wielkiej Brytanii na liście można doliczyć się 15 szkół, a z Niemiec – 8. Po pięć szkół w zestawieniu mają Hiszpania i Portugalia.

Akademia Leona Koźmińskiego poprawiła wynik

Warto zaznaczyć, że tegoroczny wynik Akademii Leona Koźmińskiego jest o 12 pozycji lepszy niż w 2022 roku. Puls HR wylicza, że ta prywatna uczelnia posiada wiele międzynarodowych akredytacji, wśród których znajduje się tzw. „Triple Crown” (EQUIS, AMBA i AACSB), dzięki którym dyplom uzyskany w toku kształcenia jest rozpoznawany praktycznie na całym świecie. Uczelnia jest także pierwszym polskim uniwersytetem, który określił swoje cele zrównoważonego rozwoju.

Źródło: Puls HR
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polityka klimatyczna nas zniszczy

Politycy Konfederacji wyrazili stanowczy sprzeciw wobec polityki klimatycznej Unii Europejskiej, która stanowi zagrożenie dla suwerenności i dobrobytu Polski.
< 1 MIN CZYTANIA

Polskę czeka ożywienie na rynku pracy?

W 2024 roku pracodawcy w Polsce mają zamiar mocno podnosić wynagrodzenia oraz otwierać nowe rekrutacje. To efekt ożywienia polskiej gospodarki.
2 MIN CZYTANIA

Hybryda czy biuro – jak pracują Polacy?

Większość pracowników biurowych w Polsce spędza w biurze do dwóch dni tygodniowo, mimo że woleliby robić to rzadziej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Ile będzie kosztowało obniżenie VAT dla branży beauty?

Ponad 2 miliardy złotych w ciągu dziesięciu lat będzie kosztowało budżet państwa obniżenie stawki VAT dla branży beauty.
2 MIN CZYTANIA

Producenci cydru chcą zerowej akcyzy

Polska branża winiarska apeluje do rządu o obniżenie akcyzy na produkcję cydru, co m.in. poprawiłoby sytuację sadowników i pozwoliło obronić polski rynek jabłek.
2 MIN CZYTANIA

Polskę czeka ożywienie na rynku pracy?

W 2024 roku pracodawcy w Polsce mają zamiar mocno podnosić wynagrodzenia oraz otwierać nowe rekrutacje. To efekt ożywienia polskiej gospodarki.
2 MIN CZYTANIA