Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowy program wsparcia dla Polek.

Pixabay.com

Z okazji Dnia Kobiet szef rządu zapowiedział wdrożenie nowego programu, którego celem jest zwiększenie przedsiębiorczości Polek. Według premiera Morawieckiego każdego roku na działalność gospodarczą zakładaną przez kobiety rząd przeznaczy jeden miliard złotych.

Premier nie zdradził szczegółów nowego programu, ale zapowiedział, że zostaną one przedstawione wkrótce. Podstawowym celem ma być wsparcie Polek w rozkręcaniu własnego biznesu.

– Polska jest kobietą. Jak patrzę na nasze dzisiejsze liderki, menadżerki, kobiety przedsiębiorcze, które potrafią wziąć w trudnym czasie sprawy we własne ręce, to taka myśl jako pierwsza przychodzi mi do głowy (…). Kiedy myślę czasami o tym, jakim jednym słowem mógłbym określić charakterystykę kobiet dzisiejszych czasów, to przychodzi mi do głowy słowo: zaradność – powiedział premier.

Premier Morawiecki przypomniał, że dzięki wytrwałości i determinacji Polek dzisiaj w Polsce jest najwyższy w Unii Europejskiej współczynnik kobiet na stanowiskach menadżerskich, który wynosi 43,7 proc. Szef rządu podkreślił, że taki wynik udało się osiągnąć bez narzucanych przez rząd parytetów i unijnych dyrektyw.

Poza zapowiedzią nowego programu wsparcia premier Morawiecki dodał, że rząd ma zamiar dodatkowo inwestować w system ochrony zdrowia, aby „polskie kobiety mogły czuć się tak zaopiekowane, jeśli nie lepiej, niż w wielu krajach Europy Zachodniej”.

Poprzedni artykułOddzielenie gospodarcze USA i Chin może być szansą dla Polski, ale niesie też zagrożenia
Następny artykułProducenci żywności wciąż muszą walczyć o swoje