fbpx
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesPieniądze dla przedsiębiorczych kobiet

Pieniądze dla przedsiębiorczych kobiet

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowy program wsparcia dla Polek.

Z okazji Dnia Kobiet szef rządu zapowiedział wdrożenie nowego programu, którego celem jest zwiększenie przedsiębiorczości Polek. Według premiera Morawieckiego każdego roku na działalność gospodarczą zakładaną przez kobiety rząd przeznaczy jeden miliard złotych.

Premier nie zdradził szczegółów nowego programu, ale zapowiedział, że zostaną one przedstawione wkrótce. Podstawowym celem ma być wsparcie Polek w rozkręcaniu własnego biznesu.

– Polska jest kobietą. Jak patrzę na nasze dzisiejsze liderki, menadżerki, kobiety przedsiębiorcze, które potrafią wziąć w trudnym czasie sprawy we własne ręce, to taka myśl jako pierwsza przychodzi mi do głowy (…). Kiedy myślę czasami o tym, jakim jednym słowem mógłbym określić charakterystykę kobiet dzisiejszych czasów, to przychodzi mi do głowy słowo: zaradność – powiedział premier.

Premier Morawiecki przypomniał, że dzięki wytrwałości i determinacji Polek dzisiaj w Polsce jest najwyższy w Unii Europejskiej współczynnik kobiet na stanowiskach menadżerskich, który wynosi 43,7 proc. Szef rządu podkreślił, że taki wynik udało się osiągnąć bez narzucanych przez rząd parytetów i unijnych dyrektyw.

Poza zapowiedzią nowego programu wsparcia premier Morawiecki dodał, że rząd ma zamiar dodatkowo inwestować w system ochrony zdrowia, aby „polskie kobiety mogły czuć się tak zaopiekowane, jeśli nie lepiej, niż w wielu krajach Europy Zachodniej”.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA