fbpx
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaTransportPiraci drogowi zapłacą wyższe OC

Piraci drogowi zapłacą wyższe OC

Już w czerwcu towarzystwa ubezpieczeniowe dostaną wgląd do informacji o liczbie punktów karnych zgromadzonych przez kierowców.

Tym samym ubezpieczyciele będą mogli wykorzystać posiadaną wiedzę przy kalkulacji wysokości składek za polisy OC. Kierowcy mający więcej punktów zapłacą większe kwoty składek ubezpieczeniowych. Jest to kolejny – po podwyżce mandatów sprzed kilku miesięcy – krok w walce z jeżdżącymi niebezpiecznie osobami.

Każde z towarzystw będzie wdrażać tu swoje zasady wykorzystania posiadanych informacji o punktach karnych. Można jednak przypuszczać, że z największymi wzrostami składek będą musieli się liczyć kierowcy mający na swoim koncie takie przewinienia, jak jazda po alkoholu, znaczne przekroczenia prędkości czy wyprzedzanie na pasach.

Ubezpieczyciele mają wgląd w kartoteki kierowców w takich krajach jak Wielka Brytania czy USA.

PAP

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Czas na XXI wiek w kolejowym bezpieczeństwie

W Polsce około 40 proc. linii kolejowych ma zostać wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS). Jest on potocznie nazywany sygnalizacją kabinową i gwarantuje między innymi to, że pociąg nie przejedzie „czerwonego światła”.
8 MIN CZYTANIA

Ile oszczędzasz, dojeżdżając do pracy autem? Samochód wciąż jest konkurencyjny

Auta są passé? Takie można odnieść wrażenie, obserwując przyjmowane polityki, jak np. planowany podatek samochodowy, zakaz sprzedaży aut spalinowych, czy strefy czystego transportu. Z drugiej strony liczba nowo rejestrowanych aut w Polsce rośnie. Warsaw Enterprise Institute przeanalizował korzyści, które z posiadania aut odnoszą obywatele, a które umykają urzędnikom.
3 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA