fbpx
środa, 19 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesPomoc dla polskich firm w ekspansji

Pomoc dla polskich firm w ekspansji

Polska Agencja Inwestycji i Handlu otworzy Polskie Biura Handlowe, które mają pomóc polskim przedsiębiorcom w ekspansji zagranicznej.

PAIH poinformowała o rozpoczęciu budowy sieci Polskich Biur Handlowych, które mają być narzędziem dotarcia do przedsiębiorców. W sumie planowane jest otwarcie dwunastu tego typu placówek.

Polskie firmy niech idą w świat

Prezes PAIH Paweł Kurtasz wyjaśnił, że celem Polskich Biur Handlowych ma być dotarcie do średnich firm, które radzą sobie w Polsce, ale mają problem z wejściem na rynki zagraniczne. Stworzenie sieci biur ma sprawić, że wsparcie dla przedsiębiorców będzie usystematyzowane, a także pomoże zbadać ich zasoby oraz sprawdzić, gdzie dane produkty lub usługi mogą się sprzedać. Efektem takiej analizy ma być przedstawienie przedsiębiorcom prostego planu eksportowego.

Wśród głównych zadań biur handlowych wymieniono promocję PAIH jako instytucji wsparcia eksportu, a także umocnienie relacji z organizacjami zewnętrznymi. Poza tym biura mają edukować małych i średnich przedsiębiorców oraz dostarczać im informacji na temat rynków zagranicznych. Biura handlowe mają być swego rodzaju lokalnymi doradcami, którzy pomogą firmom przybliżyć się do klientów i rozszerzyć działalność. Same biura mają pełnić rolę sieci wsparcia dla biznesu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Pierwsze trzy Polskie Biura Handlowe powstaną jeszcze w czerwcu 2023 roku na południu Polski. Wiadomo, że na początku otwarte zostaną biura w województwach: dolnośląskim (Wrocław), opolskim (Opole) i śląskim (Katowice). Do końca bieżącego roku w innych regionach kraju powstanie jeszcze dziewięć takich biur.

Źródło: IAR
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA