fbpx
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesPrezydent Duda uhonorował liderów biznesu

Prezydent Duda uhonorował liderów biznesu

Prezydent Andrzej Duda uhonorował przedsiębiorstwa, które najbardziej przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej i mogą być stawiane za wzór dla pozostałych firm w Polsce.

W Łańcucie odbyła się gala XXI Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, podczas której prezydent Andrzej Duda uhonorował liderów polskiego biznesu. Prezydent nagrodził polskie przedsiębiorstwa w różnych kategoriach.

W kategorii Lider MŚP uhonorowano przedsiębiorstwo Creotech Instruments SA, które zostało zgłoszone przez Polską Agencję Kosmiczną. Z kolei w kategorii Narodowy Sukces uhonorowano Cognor Holding SA zgłoszony przez Hutniczą Izbę Przemysłowo-Handlową. W kategorii Międzynarodowy Sukces nagrodę otrzymała firma Integer SA zgłoszona przez Polską Radę Biznesu, a najlepszą Firmą Rodzinną uznano PPH Gałuszka, Krębuszewska i Wspólnicy – przedsiębiorstwo zgłoszone przez Beskidzką Izbę Gospodarczą. Jeśli chodzi o firmę z kategorii Badania+Rozwój to najlepszy okazał się Interdyscyplinarny Zespół Projektu BioMiStem, który został zgłoszony przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

W trakcie gali prezydent Andrzej Duda, gratulując laureatom podkreślił niezwykłą rolę państwowotwórczą, jaką codziennie realizują przedsiębiorcy rozwijając swoje firmy, a tym samym pomyślność Rzeczypospolitej.

Nie mam żadnych wątpliwości, że rozwój Polski w dużym stopniu zawdzięczamy naszym przedsiębiorcom. Dziękuję, za ten wkład w Rzeczypospolitą i promowanie nas na zewnątrz. Dziękuję za odwagę i znakomite działanie

– powiedział prezydent Andrzej Duda.

W konkursie Prezydenta RP wręczono również Nagrodę Specjalną. W tym wypadku laureatem zostało województwo lubelskie, które zdecydowano się docenić za szczególne zaangażowanie w rozwijanie inicjatywy Trójmorza. Specjalną Nagrodę Gospodarczą odebrał marszałek Jarosław Stawiarski.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP przyznawana jest raz do roku. Stanowi ona cenne i prestiżowe wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych. Nagroda może być przyznawana również zespołom badawczym oraz jednostkom naukowym, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną.

Źródło: KPRP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA