fbpx
środa, 21 lutego, 2024
Strona głównaKrajRolnicy zapowiedzieli strajk generalny

Rolnicy zapowiedzieli strajk generalny

Związkowcy z rolniczej „Solidarności” jednogłośnie zadecydowali o ogłoszeniu strajku generalnego na terenie całej Polski.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” 31 stycznia jednogłośnie podjął uchwałę o ogłoszeniu strajku generalnego rolników na terenie całego kraju. Zgodnie z planem strajk ma się rozpocząć 9 lutego.

Podczas posiedzenia Prezydium Związku zdecydowano, że strajk rozpocznie się o godzinie 10 blokadą wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą oraz blokadami dróg i autostrad w poszczególnych województwach. Czasowe blokady dróg będą trwały aż do 10 marca.

Rolnicy wskazują, że powodem strajku jest stanowisko Brukseli w kwestii Zielonego Ładu, bierność władz Polski w tej sprawie oraz zapowiedź respektowania decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu artykułów rolnych i spożywczych z Ukrainy.

Nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie. Rząd Polski musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. O to będziemy walczyć aż do skutku. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Zdrowa polska żywność, którą produkuje polski rolnik to podstawa do wyżywienia i zdrowia obywateli RP

– oświadczył NSZZ  Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

W związku z zapowiedzianym strajkiem związkowcy poprosili też obywateli o wyrozumiałość, argumentując swoje działania walką o wspólne dobro i uchronienie przed upadkiem i bankructwem polskich gospodarstw rolnych.

Źródło: NSZZ RI „Solidarność”
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Konfederacja żąda embarga na produkty rolne z Ukrainy

Podczas konferencji prasowej Konfederacji wicemarszałek Sejmu i poseł Konfederacji Krzysztof Bosak przedstawił rozporządzenie mające na celu rozwiązanie kryzysu w branży rolnej, który trwa od dłuższego czasu.
2 MIN CZYTANIA

Organizacje wolnościowe oferują pomoc wolnościowym samorządowcom

Organizacje pozarządowe o profilu wolnościowym, ze Stowarzyszeniem Libertariańskim na czele, zaoferowały wsparcie politykom samorządowym w zakresie układania programów.
2 MIN CZYTANIA

Rolnicy domagają się całkowitego wycofania z Zielonego Ładu

Polscy rolnicy chcą, aby rząd wycofał się z Zielonego Ładu, a żeby pokazać swoją siłę, solidarność i determinację zorganizują „gwiaździsty marsz” na Warszawę.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy znaleźli się w energetycznej pułapce inwestycyjnej

Polacy, którzy dzisiaj inwestują w montaż kotłów gazowych, już za kilka lat będą musieli pogodzić się z wysokimi podwyżkami cen za gaz. To między innymi skutek unijnej polityki klimatycznej.
2 MIN CZYTANIA

Polskie firmy coraz częściej kupują auta używane

W 2024 roku co czwarte polskie przedsiębiorstwo chce kupić samochód, ale zmalał odsetek firm, które chcą swoją flotę uzupełnić autami całkowicie nowymi.
2 MIN CZYTANIA

Rolnicy domagają się całkowitego wycofania z Zielonego Ładu

Polscy rolnicy chcą, aby rząd wycofał się z Zielonego Ładu, a żeby pokazać swoją siłę, solidarność i determinację zorganizują „gwiaździsty marsz” na Warszawę.
2 MIN CZYTANIA