fbpx
piątek, 1 marca, 2024
Strona głównaEkologiaRząd zmienia strategię zarządzania lasami

Rząd zmienia strategię zarządzania lasami

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przedstawiło nowego dyrektora Lasów Państwowych i zapowiedziało nową filozofię myślenia o lasach, drzewach, przyrodzie i o środowisku.

Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała zmianę myślenia władz o zarządzaniu lasami. W trakcie konferencji prasowej przedstawiła również nowego dyrektora generalnego Lasów Państwowych, którym został Witold Koss.

Szefowa resortu chce, aby nowa filozofia myślenia o polskich lasach nie opierała się tylko i wyłącznie na ekonomii i zyskach. Poza tym minister Hennig-Kloska zamierza sprawić, by do Lasów Państwowych wróciła transparentność ich funkcjonowania jako instytucji publicznej.

Chcemy przywrócić lasom funkcję społeczną, środowiskową, przyrodniczą. Funkcję, która towarzyszy lasom od zarania dziejów i która powinna niezmiennie z nami pozostać. To nasze dziedzictwo i nasz skarb. Musimy dbać o lasy, aby przekazać je następnym pokoleniom

– powiedziała minister Paulina Hennig-KLoska.

Kim jest Witold Koss?

Nowy dyrektor generalny Lasów Państwowych Witold Koss podczas swojej wypowiedzi podkreślił, że lasy to skarb narodowy Polski, który wymaga szczególnej troski zarówno ze strony leśników, jak i całego społeczeństwa. Dyrektor chce, aby jego praca opierała się na współpracy, otwartości, transparentności i dialogu.

Resort klimatu wyjaśnił, że Witold Koss jest absolwentem Technikum Leśnego w Tucholi, a w 1987 r. ukończył studia na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Poznaniu. Po ich ukończeniu pracował w Nadleśnictwie Dębno. W latach 1996-1999 pełnił funkcję dyrektora zakładu przemysłu drzewnego. W 1999 r. został inżynierem nadzoru, a później zastępcą nadleśniczego Nadleśnictwa Bogdaniec. W latach 2009-2015 był dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Po odwołaniu, w 2015 r., był nadleśniczym Nadleśnictwa Skwierzyna, a następnie inżynierem nadzoru w Nadleśnictwie Dębno.

Źródło: MKiŚ
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Najważniejsze wyzwania regulacyjne dla rolnictwa [DEBATA]

W tle protestów rolniczych przeciwko polityce KE i importowi ukraińskiego zboża odbyła się debata na temat wyzwań regulacyjnych dla rolnictwa, zorganizowana przez BASF Polska. Zdominowały ją jednak kwestie działań Komisji w reakcji na protesty rolników przelewające się przez całą Europę. Udział w dyskusji wzięli eksperci rynku rolnego i przedstawiciele organizacji rolniczych.
3 MIN CZYTANIA

Na wojnie z elektrośmieciami. UE chce zwiększyć recykling urządzeń elektrycznych

Smartfony, tablety, pralki – w 2021 r. wygenerowano w UE 4,9 mln ton odpadów elektrycznych i elektronicznych. Unia uzgodniła prawo, dzięki któremu naprawy sprzętów będą bardziej opłacalne niż ich wyrzucanie. Minie jednak jeszcze trochę czasu, zanim wejdzie ono w życie.
4 MIN CZYTANIA

Śmieci z Unii Europejskiej zalewają Turcję

Każdego roku z Unii Europejskiej są wywożone dziesiątki milionów ton śmieci, z tego największa część to odpady metalowe i żelazne.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Hybryda czy biuro – jak pracują Polacy?

Większość pracowników biurowych w Polsce spędza w biurze do dwóch dni tygodniowo, mimo że woleliby robić to rzadziej.
2 MIN CZYTANIA

Czterodniowy tydzień pracy niemożliwy do wprowadzenia?

Polskie firmy nie są przekonane, co do 4-dniowego tygodnia pracy i nie do końca sądzą, że taki model jest możliwy do wprowadzenia.
2 MIN CZYTANIA

Rośnie optymizm finansowy Polaków

Choć w ostatnich miesiącach ceny w Polsce poszły w górę, to jednak coraz większy odsetek Polaków z optymizmem patrzy w przyszłość, jeśli chodzi o finanse osobiste.
2 MIN CZYTANIA