Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiedział, że dzisiaj – w związku z niesłabnącą czwartą falą koronawirusa – rozpoczną się wzmożone kontrole Państwowej Inspekcji Sanitarnej w podmiotach gospodarczych.

Pexels.com

Wojciech Andrusiewicz wyjaśnił, że w środę rano Główny Inspektor Sanitarny miał odprawę z wojewódzkimi inspektoratami sanitarnymi, podczas której polecił wzmożone inspekcje na terenie całego kraju.
– To nie są kontrole dotyczące indywidualnych osób, bo tym zajmuje się policja, czy przestrzegamy obowiązku noszenia maseczek, zachowania dystansu. To są kontrole podmiotów gospodarczych, to są kontrole sklepów, hoteli, lokali gastronomicznych – podkreślił rzecznik resortu zdrowia.

Kontrole sanepidu idą w parze z nowymi obostrzeniami sanitarnymi, które zaczęły obowiązywać w środę. Mowa tutaj o obniżeniu z 75 proc. do 50 proc. obłożenia w kościołach, lokalach gastronomicznych, hotelach i obiektach sportowych oraz kulturalnych. Siłownie i obiekty handlowe są natomiast objęte limitem jednej osoby na 15 metrów kwadratowych.

Poprzedni artykułCo z naszymi oszczędnościami?
Następny artykułRADMOR rozwinie nowe europejskie waveformy