fbpx
sobota, 2 marca, 2024
Strona głównaKrajKonfederacja chce likwidacji zamrażarki sejmowej

Konfederacja chce likwidacji zamrażarki sejmowej

Poseł Michał Wawer z Konfederacji ogłosił inicjatywę partii dotyczącą likwidacji tzw. zamrażarki sejmowej. W obliczu obietnic nowej większości rządzącej Konfederacja – jak sama twierdzi – podjęła działania mające na celu przywrócenie demokratycznego porządku w polskim parlamencie.

W swoim wystąpieniu poseł Michał Wawer zwrócił uwagę na niezgodność między obietnicami a praktyką obserwowaną w Sejmie.

Kluczowe pół roku

Projekt likwidacji zamrażarki sejmowej wprowadza zasadę, że każdy projekt ustawy czy uchwały musi być rozpatrzony w ciągu maksymalnie 6 miesięcy od momentu złożenia. Jest to inicjatywa mająca na celu zwiększenie transparentności i efektywności procesu legislacyjnego w Sejmie.

Posłowie Konfederacji zauważyli, że pomimo entuzjastycznego przyjęcia przez Polaków komunikatu marszałka Sejmu Szymona Hołowni o likwidacji zamrażarki, brak konkretnych kroków w tej sprawie jest powodem do niepokoju. Ryszard Wilk, poseł na Sejm z ramienia Konfederacji podkreślił trudności, jakie niesie gospodarce, obywatelom i przedsiębiorcom utrzymanie zamrażarki sejmowej.

Ulżenie przedsiębiorcom

Konfederacja zaapelowała do marszałka Hołowni o szybkie odmrożenie projektów ustaw, zwłaszcza dwóch inicjowanych przez tę partię – o kwocie wolnej od podatku oraz o dobrowolnym ZUS-ie. Konieczność ponoszenia miesięcznych kosztów przez przedsiębiorców, związana z oczekiwaniem na rozpatrzenie projektów, staje się dodatkowym obciążeniem dla polskiego społeczeństwa.

Konfederacja uważa, że jej inicjatywa przyczyni się do przywrócenia sprawności i przejrzystości w pracach polskiego parlamentu oraz ulży obywatelom w trudnych czasach.

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polityka klimatyczna nas zniszczy

Politycy Konfederacji wyrazili stanowczy sprzeciw wobec polityki klimatycznej Unii Europejskiej, która stanowi zagrożenie dla suwerenności i dobrobytu Polski.
< 1 MIN CZYTANIA

Polskę czeka ożywienie na rynku pracy?

W 2024 roku pracodawcy w Polsce mają zamiar mocno podnosić wynagrodzenia oraz otwierać nowe rekrutacje. To efekt ożywienia polskiej gospodarki.
2 MIN CZYTANIA

Hybryda czy biuro – jak pracują Polacy?

Większość pracowników biurowych w Polsce spędza w biurze do dwóch dni tygodniowo, mimo że woleliby robić to rzadziej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polityka klimatyczna nas zniszczy

Politycy Konfederacji wyrazili stanowczy sprzeciw wobec polityki klimatycznej Unii Europejskiej, która stanowi zagrożenie dla suwerenności i dobrobytu Polski.
< 1 MIN CZYTANIA

Ponad 1,5 bln złotych na niepotrzebne remonty

Wymuszone przez Unię Europejską niepotrzebne remonty domów do 2050 r. będą kosztowały Polaków niewyobrażalnie gigantyczną kwotę ponad 1,5 bln zł.
2 MIN CZYTANIA

Walka z klimatem daje destrukcyjne efekty

Z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika, że w ciągu dwóch lat przemysł energochłonny w Unii Europejskiej spowolnił nawet o ponad 30 proc.
< 1 MIN CZYTANIA