fbpx
piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaKrajKonfederacja pozywa „Gazetę Wyborczą”

Konfederacja pozywa „Gazetę Wyborczą”

Politycy Konfederacji złożyli pozew wyborczy przeciwko „Gazecie Wyborczej”. Powództwo dotyczy kłamstw i manipulacji w mediach na temat programu reformy systemu ochrony zdrowia zaproponowanego przez formację.

Mecenas Michał Wawer, skarbnik Konfederacji, podkreślił, że jego zdaniem od momentu wzrostu poparcia dla Konfederacji obserwujemy falę dezinformacji i manipulacji ze strony mediów oraz jej przeciwników politycznych. W szczególności skupiają się one na programie dwutorowego finansowania ochrony zdrowia, który zakłada możliwość wyboru przez pacjentów pomiędzy Narodowym Funduszem Zdrowia a prywatnymi ubezpieczycielami, opierając się na modelu działającym w innych krajach, takich jak np. Niemcy.

Dezinformacje i kłamstwa

Podczas konferencji prasowej liderzy Konfederacji poinformowali o złożeniu pozwu w trybie wyborczym przeciwko „Gazecie Wyborczej” w związku z artykułem, który zawierał dezinformacje i kłamstwa na temat programu Konfederacji. Poseł Krzysztof Bosak, współprzewodniczący partii, podkreślił, że Konfederacja będzie bronić swojego prawa do uczciwej debaty publicznej i nie pozwoli na dalszą dezinformację i manipulację w mediach.

Liderzy Konfederacji podkreślili, że pozew ma na celu przywrócenie rzetelności i uczciwości w debacie publicznej, a także oczyszczenie jej z nieuzasadnionych oskarżeń i dezinformacji wymierzonych w jedyną antysystemową siłę, jaką jest Konfederacja. Zarówno Wawer, jak i Bosak stwierdzili, że partia jest gotowa do otwartej dyskusji na temat swoich propozycji, ale zaapelowali o uczciwe i rzetelne podejście mediów i przeciwników politycznych.

Pierwszy krok

Konferencja zakończyła się zapewnieniem, że złożenie pozwu przeciwko „Gazecie Wyborczej” to pierwszy krok w kampanii mającej na celu stawienie czoła kłamstwom i dezinformacji na temat tej formacji politycznej. Liderzy partii podkreślili, że są gotowi bronić swojego programu i wartości przed sądem oraz w dalszej debacie publicznej.

Źródło: Biuro prasowe Konfederacji

 

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

Niemal połowa polskich dzieci między 15. a 18. rokiem życia pracuje [RAPORT]

Warsaw Enterprise Institute postanowił z okazji Dnia Dziecka zbadać, jak w praktyce wyglądają doświadczenia Polaków z pracą w wieku nastoletnim. Czy to powszechne zjawisko, czy może marginalne?
3 MIN CZYTANIA

Wiślana Procesja Eucharystyczna w Czerwińsku nad Wisłą

Długi weekend związany ze Świętem Bożego Ciała sprzyja poznawaniu mało znanych zakątków naszego kraju. Z pewnością warto odwiedzić Czerwińsk nad Wisłą, gdzie odbywa się jedyna w Polsce Wiślana Procesja Eucharystyczna. Przy okazji można poznać wiele tajemnic związanych z pięknym czerwińskim klasztorem położonym nad brzegiem Wisły.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA