fbpx
poniedziałek, 25 września, 2023
Strona głównaKrajKonfederacja pozywa „Gazetę Wyborczą”

Konfederacja pozywa „Gazetę Wyborczą”

Politycy Konfederacji złożyli pozew wyborczy przeciwko „Gazecie Wyborczej”. Powództwo dotyczy kłamstw i manipulacji w mediach na temat programu reformy systemu ochrony zdrowia zaproponowanego przez formację.

Mecenas Michał Wawer, skarbnik Konfederacji, podkreślił, że jego zdaniem od momentu wzrostu poparcia dla Konfederacji obserwujemy falę dezinformacji i manipulacji ze strony mediów oraz jej przeciwników politycznych. W szczególności skupiają się one na programie dwutorowego finansowania ochrony zdrowia, który zakłada możliwość wyboru przez pacjentów pomiędzy Narodowym Funduszem Zdrowia a prywatnymi ubezpieczycielami, opierając się na modelu działającym w innych krajach, takich jak np. Niemcy.

Dezinformacje i kłamstwa

Podczas konferencji prasowej liderzy Konfederacji poinformowali o złożeniu pozwu w trybie wyborczym przeciwko „Gazecie Wyborczej” w związku z artykułem, który zawierał dezinformacje i kłamstwa na temat programu Konfederacji. Poseł Krzysztof Bosak, współprzewodniczący partii, podkreślił, że Konfederacja będzie bronić swojego prawa do uczciwej debaty publicznej i nie pozwoli na dalszą dezinformację i manipulację w mediach.

Liderzy Konfederacji podkreślili, że pozew ma na celu przywrócenie rzetelności i uczciwości w debacie publicznej, a także oczyszczenie jej z nieuzasadnionych oskarżeń i dezinformacji wymierzonych w jedyną antysystemową siłę, jaką jest Konfederacja. Zarówno Wawer, jak i Bosak stwierdzili, że partia jest gotowa do otwartej dyskusji na temat swoich propozycji, ale zaapelowali o uczciwe i rzetelne podejście mediów i przeciwników politycznych.

Pierwszy krok

Konferencja zakończyła się zapewnieniem, że złożenie pozwu przeciwko „Gazecie Wyborczej” to pierwszy krok w kampanii mającej na celu stawienie czoła kłamstwom i dezinformacji na temat tej formacji politycznej. Liderzy partii podkreślili, że są gotowi bronić swojego programu i wartości przed sądem oraz w dalszej debacie publicznej.

Źródło: Biuro prasowe Konfederacji

 

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Producenci jabłek borykają się z problemami

Polscy producenci jabłek stoją przed szeregiem wyzwań: od rosnących kosztów produkcji po zmiany regulacyjne w samej Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska zadba o interes Polski w sporze z Ukrainą

Światowa Organizacja Handlu potwierdziła, że wpłynęła do niej oficjalna skarga z Kijowa na Polskę, Węgry i Słowację, które wprowadziły embargo na import ukraińskiego złoża.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska turystyka zatrudnia wielu cudzoziemców

Aż jedna czwarta polskich firmz branży turystycznej zatrudnia cudzoziemców, a zdecydowana większość z nich to obywatele Ukrainy.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

UE chce przejmować kolejne obszary władzy!

Parlament Europejski chce, aby kolejne obszary, które tradycyjnie należą do wyłącznych kompetencji państwa, przechodziły spod władzy krajów członkowskich na rzecz brukselskiej centrali.
< 1 MIN CZYTANIA

WHO chce ograniczyć suwerenność państw

W Światowej Organizacji Zdrowia trwają prace nad Międzynarodowymi Przepisami Zdrowotnymi, które – jeśli zostaną uchwalone – doprowadzą do ograniczenia suwerenności państw na rzecz WHO.
2 MIN CZYTANIA

Jak rząd Izerę budował…

W wyniku kontroli Najwyższa Izba Kontroli ustaliła, że założenia projektu samochodu elektrycznego Izera i jego cele strategiczne nie były realizowane terminowo oraz że wystąpiły nieprawidłowości wiążące się z zaangażowaniem przez Skarb Państwa kwoty 250 mln zł.
2 MIN CZYTANIA