fbpx
czwartek, 21 września, 2023
Strona głównaKrajKonwencja Konfederacji: Tak chcemy żyć!

Konwencja Konfederacji: Tak chcemy żyć!

"Tak chcemy żyć!" – brzmiało hasło programowe Konfederacji, które zostało zaprezentowane przez liderów ugrupowania na sobotniej konwencji w warszawskiej hali EXPO. Politycy przedstawili również swój program wyborczy pt.: „Konstytucja Wolności”.

Podczas konwencji politycy Konfederacji zaprezentowali „Czwórkę Konfederacji”, na którą składają się punkty:
1. Proste i niskie podatki;
2. Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców;
3. Mieszkanie i domy tańsze o 30 proc.;
4. Gotówka chroniona Konstytucją.

Nowe prawo podatkowe

Dr Sławomir Mentzen, prezes wchodzącej w skład Konfederacji Nowej Nadziei, podczas swojego wystąpienia mówił głównie o reformie podatkowej oraz o postulacie radykalnego zmniejszenia wpływu polityków na codzienne życie Polaków.

Polskie prawo podatkowe to jest trup, którego nie da się w żaden sposób pudrować. Trzeba to wyrzucić i zaproponować zupełnie nowe, proste prawo podatkowe. Tam już nie ma co plastrów nakładać, nie ma czego modyfikować. Trzeba to wyrzucić do śmieci i zaproponować zupełnie nowe ustawy. I my te nowe ustawy proponujemy

– powiedział prezes Mentzen.

Zaznaczył, że koszt obniżki podatków zaproponowany przez Konfederację sprawi, że w kieszeniach podatników zostanie około 47 mld zł.

Bosak za nierównościami

Z kolei poseł Krzysztof Bosak, współprzewodniczący Konfederacji, w swoim przemówieniu skrytykował centralizm i fiskalizm oraz słusznie stwierdził, że nierówności pełnią ważną rolę w gospodarce.

Powinno być tak, że ten, który ciężko i dobrze pracuje, będzie miał więcej. Tylko w ten sposób możemy zbudować poważne państwo dobrobytu. Dumną, bogatą i wolną Polskę, a nie etatystyczną

– mówił poseł Bosak.

Braun przeciwko ukrainizacji

Natomiast poseł Grzegorz Braun mówił, że „nie będą naszych dzieci wychowywać i tolerancji uczyć dewianci. I nie będzie nam eurokołchozowa rada komisarzy tłumaczyła, jak mamy się rządzić we własnym państwie”.
Nie zabrakło haseł: „Stop segregacji sanitarnej. Precz z WHO. Stop ukrainizacji Polski. Stop banderyzacji polskiej racji stanu”.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polskie szkoły mają poważny problem

W polskich szkołach zaczyna brakować nauczycieli, a co gorsza nie widać perspektyw na poprawę tego stanu rzeczy.
2 MIN CZYTANIA

Patodeweloperka odejdzie do lamusa?

Komisja Europejska wyraziła zgodę, aby Polska przyjęła rozporządzenie, które ma zakończyć w naszym kraju tak zwaną patodeweloperkę.
2 MIN CZYTANIA

Polacy bardzo boją się wzrostu opłat

Polacy zdecydowanie najbardziej się obawiają, że najbliższej jesieni przygniecie ich wysokość bieżących opłat i rachunków.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Eurokraci chcą ograniczyć prawo jazdy kategorii B

Pod niezużywającym się pretekstem ekologicznym posłowie do Parlamentu Europejskiego debatowali nad tym, by prawo jazdy kategorii B umożliwiało prowadzenie samochodów o wadze tylko do 1,8 tony.
2 MIN CZYTANIA

Małe firmy są wykańczane

Nie jest to dobry czas dla drobnej przedsiębiorczości. Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce mają coraz gorszą sytuację. Wiele z nich znajduje się w fazie „pełzającej likwidacji”.
2 MIN CZYTANIA

Wzrośnie opłata mocowa

Jak poinformował Urząd Regulacji Energetyki, w przyszłym roku podwyższone zostaną stawki tzw. opłaty mocowej, która jest elementem rachunków za energię elektryczną.
2 MIN CZYTANIA