fbpx
wtorek, 25 czerwca, 2024
Strona głównaKrajKonwencja Konfederacji: Tak chcemy żyć!

Konwencja Konfederacji: Tak chcemy żyć!

"Tak chcemy żyć!" – brzmiało hasło programowe Konfederacji, które zostało zaprezentowane przez liderów ugrupowania na sobotniej konwencji w warszawskiej hali EXPO. Politycy przedstawili również swój program wyborczy pt.: „Konstytucja Wolności”.

Podczas konwencji politycy Konfederacji zaprezentowali „Czwórkę Konfederacji”, na którą składają się punkty:
1. Proste i niskie podatki;
2. Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców;
3. Mieszkanie i domy tańsze o 30 proc.;
4. Gotówka chroniona Konstytucją.

Nowe prawo podatkowe

Dr Sławomir Mentzen, prezes wchodzącej w skład Konfederacji Nowej Nadziei, podczas swojego wystąpienia mówił głównie o reformie podatkowej oraz o postulacie radykalnego zmniejszenia wpływu polityków na codzienne życie Polaków.

Polskie prawo podatkowe to jest trup, którego nie da się w żaden sposób pudrować. Trzeba to wyrzucić i zaproponować zupełnie nowe, proste prawo podatkowe. Tam już nie ma co plastrów nakładać, nie ma czego modyfikować. Trzeba to wyrzucić do śmieci i zaproponować zupełnie nowe ustawy. I my te nowe ustawy proponujemy

– powiedział prezes Mentzen.

Zaznaczył, że koszt obniżki podatków zaproponowany przez Konfederację sprawi, że w kieszeniach podatników zostanie około 47 mld zł.

Bosak za nierównościami

Z kolei poseł Krzysztof Bosak, współprzewodniczący Konfederacji, w swoim przemówieniu skrytykował centralizm i fiskalizm oraz słusznie stwierdził, że nierówności pełnią ważną rolę w gospodarce.

Powinno być tak, że ten, który ciężko i dobrze pracuje, będzie miał więcej. Tylko w ten sposób możemy zbudować poważne państwo dobrobytu. Dumną, bogatą i wolną Polskę, a nie etatystyczną

– mówił poseł Bosak.

Braun przeciwko ukrainizacji

Natomiast poseł Grzegorz Braun mówił, że „nie będą naszych dzieci wychowywać i tolerancji uczyć dewianci. I nie będzie nam eurokołchozowa rada komisarzy tłumaczyła, jak mamy się rządzić we własnym państwie”.
Nie zabrakło haseł: „Stop segregacji sanitarnej. Precz z WHO. Stop ukrainizacji Polski. Stop banderyzacji polskiej racji stanu”.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA