fbpx
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaKrajKorwin-Mikke tworzy nową partię. Michalkiewicz wraca do polityki!

Korwin-Mikke tworzy nową partię. Michalkiewicz wraca do polityki!

Były poseł i europoseł Janusz Korwin-Mikke ogłosił na konferencji prasowej, że wraz z redaktorem Stanisławem Michalkiewiczem i byłym europosłem Robertem Iwaszkiewiczem zamierzają zarejestrować partię polityczną.

W ten sposób Janusz Korwin-Mikke, który stwierdził, że za PO będzie jeszcze gorzej niż za PiS, chce się przeciwstawiać chorym pomysłom lewicowym i żyć w normalnym świecie.

Świat budowany przez tych maniaków z Brukseli to nie jest świat normalny

– powiedział Korwin-Mikke.

Nazwa partii już jest ustalona, ale nie została ujawniona, aby ktoś inny wcześniej nie zarejestrował partii pod taką samą nazwą.

Michalkiewicz wraca do polityki!

W nowym projekcie uczestniczy przyjaciel Korwin-Mikkego redaktor Stanisław Michalkiewicz, który po rezygnacji z członkostwa w UPR zarzekał się, że nie wstąpi do nowej partii. Zmianę swojego zdania uzasadniał w następujący sposób. Otóż do zmiany decyzji skłoniła go konferencja prasowa, jaka się odbyła w Parlamencie Europejskim po głosowaniu w sprawie nowelizacji traktatu lizbońskiego. Tam wystąpili europosłowie Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller i Marek Belka.

Nie tylko wyrazili entuzjazm do tej inicjatywy nowelizacji traktatu lizbońskiego, ale ofuknęli i skrytykowali wszystkich, którzy entuzjazmu nie wykazują. Zrozumiałem, że ci ludzie mimo upływu ponad 30 lat od transformacji ustrojowej i rozpadu Związku Radzieckiego nie mogą bez niego wytrzymać. I kiedy się zorientowali, że Związek Radziecki zmienił położenie, to chcą nas znowu do tego Związku Radzieckiego wciągnąć

– stwierdził red. Michalkiewicz i przypomniał, że od lat 70. walczył z takimi ludźmi i z ZSRR, więc uznał, że teraz nie może pozostać bierny, kiedy ci ludzie znowu dokazują.

Zdaniem Michalkiewicza, jeśli nowelizacja traktatu lizbońskiego się powiedzie, to któregoś dnia obudzimy się w Generalnym Gubernatorstwie.

Źródło: Konferencja prasowa

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

Niemal połowa polskich dzieci między 15. a 18. rokiem życia pracuje [RAPORT]

Warsaw Enterprise Institute postanowił z okazji Dnia Dziecka zbadać, jak w praktyce wyglądają doświadczenia Polaków z pracą w wieku nastoletnim. Czy to powszechne zjawisko, czy może marginalne?
3 MIN CZYTANIA

Wiślana Procesja Eucharystyczna w Czerwińsku nad Wisłą

Długi weekend związany ze Świętem Bożego Ciała sprzyja poznawaniu mało znanych zakątków naszego kraju. Z pewnością warto odwiedzić Czerwińsk nad Wisłą, gdzie odbywa się jedyna w Polsce Wiślana Procesja Eucharystyczna. Przy okazji można poznać wiele tajemnic związanych z pięknym czerwińskim klasztorem położonym nad brzegiem Wisły.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA