Konfederacja Lewiatan grzmi, że podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę zmiany podatkowe będące częścią Polskiego Ładu to nic innego, jak największa w historii podwyżka podatków dla przedsiębiorców.

Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Poza tym organizacja reprezentująca interesy przedsiębiorców przypomina o bardzo krótkim vacatio legis przyjętych zmian, które wynosi zaledwie sześć tygodni. Przez to firmy będą miały mało czasu na przygotowanie do nowej rzeczywistości systemów, procedur i pracowników. Konfederacja Lewiatan podkreśla, że Polski Ład to „kolejny przykład ustawy uchwalonej w ekspresowym tempie, bez szacunku i uwagi dla zastrzeżeń i postulatów przedsiębiorców” i być może już wkrótce będzie konieczna nowelizacja ustawy, poprawiająca jej wadliwe przepisy.

– Od nowego roku pogorszą się warunki funkcjonowania firm, zwiększą się koszty prowadzenia działalności gospodarczej, wprowadzone zostaną nowe obowiązki związane z rozliczeniem podatkowym oraz zapłatą składek na ubezpieczenie zdrowotne – powiedział Przemysław Pruszyński, doradca podatkowy i ekspert Konfederacji Lewiatan.
– Przedsiębiorców czeka wiele problemów związanych z prawidłowym wypełnieniem obowiązków podatkowych oraz konieczność poniesienia bardzo wysokich kosztów przygotowania się do nowych zasad rozliczeń – dodał w komunikacie organizacji.

Polski Ład nakręca pracę dla księgowych

Poprzedni artykułJaponia rozważa uwolnienie rezerw ropy w celu ograniczenia cen
Następny artykułNa Florydzie grzwyny dla pracodawców za wymóg szczepień