fbpx
sobota, 2 marca, 2024
Strona głównaKrajRząd przedłuża socjal dla Ukraińców!

Rząd przedłuża socjal dla Ukraińców!

Politycy Konfederacji wyrazili stanowczy sprzeciw wobec decyzji rządu Donalda Tuska dotyczącej przedłużenia świadczeń socjalnych dla Ukraińców.

Bez żadnych konsultacji projekt ustawy przedłużającej wszystkie przywileje socjalne dla Ukraińców o cztery miesiące został wrzucony do porządku obrad Sejmu.

Zrównano Ukraińców z Polakami

W tych patologicznych przejawach, gdzie nie są dochowane żadne standardy, gdzie nie ma dbałości o obywateli, dziś został wrzucony bez żadnych konsultacji, znienacka, do porządku obrad projekt ustawy przedłużającej wszystkie przywileje dla ludzi z ukraińskimi paszportami. Przypomnijmy – Państwo Polskie nie rozróżnia tego, kto jest imigrantem, a kto jest uchodźcą, kto zasługuje na pomoc i w jakim zakresie. Po prostu zrównają wszystkich ludzi z paszportami ukraińskimi w prawach z polskimi obywatelami

– powiedział Krzysztof Bosak, wicemarszałek Sejmu.

Jakie koszty?

Poseł Bartłomiej Pejo mówił o kosztach pomocy socjalnej dla Ukraińców:

Ta patologia do tej pory kosztowała nas szacunkowo 100 mld zł. 100 mld zł, które zapoczątkował w swoim rozdawnictwie rząd PiS. Rząd, który szczyci się tym, że jest rządem patriotycznym. Gdzie jest ten patriotyzm? Gdzie jest ten patriotyzm dla mieszkańców? Polski rząd nie ma swoich pieniędzy i rząd nie rozdaje swoich pieniędzy, tylko pieniądze swoich obywateli

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polityka klimatyczna nas zniszczy

Politycy Konfederacji wyrazili stanowczy sprzeciw wobec polityki klimatycznej Unii Europejskiej, która stanowi zagrożenie dla suwerenności i dobrobytu Polski.
< 1 MIN CZYTANIA

Polskę czeka ożywienie na rynku pracy?

W 2024 roku pracodawcy w Polsce mają zamiar mocno podnosić wynagrodzenia oraz otwierać nowe rekrutacje. To efekt ożywienia polskiej gospodarki.
2 MIN CZYTANIA

Hybryda czy biuro – jak pracują Polacy?

Większość pracowników biurowych w Polsce spędza w biurze do dwóch dni tygodniowo, mimo że woleliby robić to rzadziej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polityka klimatyczna nas zniszczy

Politycy Konfederacji wyrazili stanowczy sprzeciw wobec polityki klimatycznej Unii Europejskiej, która stanowi zagrożenie dla suwerenności i dobrobytu Polski.
< 1 MIN CZYTANIA

Ponad 1,5 bln złotych na niepotrzebne remonty

Wymuszone przez Unię Europejską niepotrzebne remonty domów do 2050 r. będą kosztowały Polaków niewyobrażalnie gigantyczną kwotę ponad 1,5 bln zł.
2 MIN CZYTANIA

Walka z klimatem daje destrukcyjne efekty

Z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika, że w ciągu dwóch lat przemysł energochłonny w Unii Europejskiej spowolnił nawet o ponad 30 proc.
< 1 MIN CZYTANIA