fbpx
piątek, 26 lipca, 2024
Strona głównaKrajRząd przedłuża socjal dla Ukraińców!

Rząd przedłuża socjal dla Ukraińców!

Politycy Konfederacji wyrazili stanowczy sprzeciw wobec decyzji rządu Donalda Tuska dotyczącej przedłużenia świadczeń socjalnych dla Ukraińców.

Bez żadnych konsultacji projekt ustawy przedłużającej wszystkie przywileje socjalne dla Ukraińców o cztery miesiące został wrzucony do porządku obrad Sejmu.

Zrównano Ukraińców z Polakami

W tych patologicznych przejawach, gdzie nie są dochowane żadne standardy, gdzie nie ma dbałości o obywateli, dziś został wrzucony bez żadnych konsultacji, znienacka, do porządku obrad projekt ustawy przedłużającej wszystkie przywileje dla ludzi z ukraińskimi paszportami. Przypomnijmy – Państwo Polskie nie rozróżnia tego, kto jest imigrantem, a kto jest uchodźcą, kto zasługuje na pomoc i w jakim zakresie. Po prostu zrównają wszystkich ludzi z paszportami ukraińskimi w prawach z polskimi obywatelami

– powiedział Krzysztof Bosak, wicemarszałek Sejmu.

Jakie koszty?

Poseł Bartłomiej Pejo mówił o kosztach pomocy socjalnej dla Ukraińców:

Ta patologia do tej pory kosztowała nas szacunkowo 100 mld zł. 100 mld zł, które zapoczątkował w swoim rozdawnictwie rząd PiS. Rząd, który szczyci się tym, że jest rządem patriotycznym. Gdzie jest ten patriotyzm? Gdzie jest ten patriotyzm dla mieszkańców? Polski rząd nie ma swoich pieniędzy i rząd nie rozdaje swoich pieniędzy, tylko pieniądze swoich obywateli

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA