Jak poinformował portal wnp.pl, zarząd WB Electronics zawarł umowę z podmiotem wchodzącym w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej na dostawę systemów teleinformatycznych. Umowa będzie realizowana do października 2024 roku, a jej wartość netto wynosi ok. 45,5 mln zł.

WB Electronics to lider zmian technologicznych w polskiej armii i przemyśle obronnym. Działając w obszarze specjalistycznej elektroniki i informatyki wojskowej, wprowadził Siły Zbrojne RP w XXI wiek, wyznaczając obowiązujące standardy w obszarach kluczowych dla bezpieczeństwa narodowego.

Firma jest liderem w największej prywatnej grupie kapitałowej polskiego przemysłu obronnego – Grupie WB. Produktem, który przyniósł jej międzynarodową rozpoznawalność, jest opracowany w 2001 r. system łączności wewnętrznej FONET. System zintegrował kluczowe elementy komunikacji wewnątrz pojazdowej, czyli komputery i radiostacje, posiadając jednocześnie funkcję telefonu wewnętrznego. Dziś jest powszechnie wykorzystywany nie tylko w wojsku polskim, został sprzedany również do kilkunastu innych państw. W 2009 r. licencja na FONET została sprzedana do USA firmie Harris, a system wkrótce stał się standardowym wyposażeniem tamtejszych sił zbrojnych.

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to z kolei grupa kapitałowa z udziałem Skarbu Państwa skupiająca kilkadziesiąt zakładów przemysłowych, obiektów serwisowych i ośrodków badawczych kluczowych dla polskiego przemysłu obronnego. PGZ jest producentem systemów i rozwiązań używanych przez Siły Zbrojne RP oraz formacje sojusznicze.

Źródło: wnp.pl

Poprzedni artykułPrzekop Mierzei Wiślanej – sól w rosyjskim oku
Następny artykułDron może być dobrym sposobem na biznes