fbpx
środa, 4 października, 2023
Strona głównaInnowacjeWB Electronics z wielomilionowym kontraktem z Polską Grupą Zbrojeniową

WB Electronics z wielomilionowym kontraktem z Polską Grupą Zbrojeniową

Jak poinformował portal wnp.pl, zarząd WB Electronics zawarł umowę z podmiotem wchodzącym w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej na dostawę systemów teleinformatycznych. Umowa będzie realizowana do października 2024 roku, a jej wartość netto wynosi ok. 45,5 mln zł.

WB Electronics to lider zmian technologicznych w polskiej armii i przemyśle obronnym. Działając w obszarze specjalistycznej elektroniki i informatyki wojskowej, wprowadził Siły Zbrojne RP w XXI wiek, wyznaczając obowiązujące standardy w obszarach kluczowych dla bezpieczeństwa narodowego.

Firma jest liderem w największej prywatnej grupie kapitałowej polskiego przemysłu obronnego – Grupie WB. Produktem, który przyniósł jej międzynarodową rozpoznawalność, jest opracowany w 2001 r. system łączności wewnętrznej FONET. System zintegrował kluczowe elementy komunikacji wewnątrz pojazdowej, czyli komputery i radiostacje, posiadając jednocześnie funkcję telefonu wewnętrznego. Dziś jest powszechnie wykorzystywany nie tylko w wojsku polskim, został sprzedany również do kilkunastu innych państw. W 2009 r. licencja na FONET została sprzedana do USA firmie Harris, a system wkrótce stał się standardowym wyposażeniem tamtejszych sił zbrojnych.

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to z kolei grupa kapitałowa z udziałem Skarbu Państwa skupiająca kilkadziesiąt zakładów przemysłowych, obiektów serwisowych i ośrodków badawczych kluczowych dla polskiego przemysłu obronnego. PGZ jest producentem systemów i rozwiązań używanych przez Siły Zbrojne RP oraz formacje sojusznicze.

Źródło: wnp.pl

INNE Z TEJ KATEGORII

Rewolucja na miarę wynalezienia komputerów [WYWIAD]

Na naszych oczach zmienia się postrzeganie świata i współczesnych rozwiązań technologicznych. W mojej ocenie za dwa lata nie będziemy mieli już aplikacji w telefonie. Będziemy komunikować się głosowo i tekstowo poprzez czat oparty na generatywnej AI. Nauczony naszych preferencji, będzie on w stanie odpowiadać na nasze pytania, reagować na nastroje, usprawniać sposób, w jaki pracujemy – mówi nam Bartosz Tomczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej Honey Payment.
8 MIN CZYTANIA

Idziemy w stronę technologii 7G [WYWIAD]

O tym, czy pracujące w Polsce ośrodki badawcze potrafią skutecznie przyciągać światowej sławy naukowców, o ich sukcesach badawczych i przydatności wynalazków w przemyśle rozmawiamy z prof. dr hab. Wojciechem Knapem, międzynarodowej sławy fizykiem oraz szefem Międzynarodowej Agendy Badawczej Centrum Badań i Zastosowań Terahercowych CENTERA, powstałej przy Instytucie Wysokich Ciśnień Unipress PAN.
5 MIN CZYTANIA

Rynek nieruchomości przed nowymi wyzwaniami

Przed przedsiębiorcami działającymi na rynku mieszkaniowym stoi perspektywa wdrażania nowych instrumentów opartych na sztucznej inteligencji. Tylko umiejętnie wykorzystane AI będzie sprzyjać pozytywnym zmianom na tym rynku.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

ORLEN wspiera polskich rolników i dba o środowisko

Bazując na surowcach od polskich rolników, Grupa ORLEN będzie rozwijać produkcję biopaliw, na co przeznaczy do 2030 r. 15 mld zł. Działania te pozytywnie wpłyną na rozwój krajowego rolnictwa. W ramach rozwijania tego sektora w Jedliczu powstanie instalacja wytwarzająca bioetanol drugiej generacji, czyli powstający z produktów niespożywczych. W Kętrzynie z kolei – największa w Polsce tłocznia rzepaku.
4 MIN CZYTANIA

Skuteczny sposób na rosyjski szantaż gazowy

Polska stała się prawdziwym liderem. Zapoczątkowała trend, za którym inne kraje europejskie powinny podążać. To historia, która powinna być głośno opowiedziana całemu światu – mówił podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu prof. Jeffrey Sonnenfeld, podkreślając, że suwerenność energetyczna i zerwanie zależności gazowej od Rosji jest sukcesem Polaków i podstawą rozwoju gospodarczego Europy Środkowo-Wschodniej.
4 MIN CZYTANIA

Zapraszamy na Green Gas Poland 2023 – V Forum Biogazu i Biometanu

1 grudnia w VARSOVIA APARTAMENTY KASPRZAKA – RESTAURACJA FIRST FLOOR odbędzie się cykliczne branżowe wydarzenie Green Gas Poland 2023 – V Forum Biogazu i Biometanu. Impreza rokrocznie przyciąga uwagę przedsiębiorców oraz pasjonatów energii odnawialnej. „Forum Polskiej Gospodarki” objęło patronatem medialnym to wydarzenie.
3 MIN CZYTANIA