Mimo rosnącej inflacji ceny ubezpieczeń OC dla kierowców w Polsce spadają – podaje „Dziennik Bałtycki”.

Pixabay.com

Według doniesień „Dziennika Bałtyckiego” w styczniu średnie ceny polis komunikacyjnych w 15 miastach wojewódzkich były niższe niż rok temu. Według danych CUK Ubezpieczenia średnia cena ubezpieczenia OC w Polsce wynosi 540 zł (najwyższa była we Wrocławiu, a najniższa w Gorzowie Wielkopolskim).

Jeśli chodzi o zmiany cen, to polisy najbardziej potaniały w Krakowie i Zielonej Górze – odpowiednio o 8,6 proc. i 8,3 proc. Najniższy spadek polis odnotowano w Warszawie, bo tylko o 0,3 proc. Z kolei ceny ubezpieczeń wzrosły w Rzeszowie (o 11,3 proc.), Olsztynie (2,5 proc.) i Opolu (1,4 proc.).

Zdaniem redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego” Artura Kiełbasińskiego powodem spadku cen polis ubezpieczeniowych jest zmiana stylu jazdy Polaków, którzy w ostatnich latach jeżdżą bezpieczniej, co przełożyło się na mniej wypadków i niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Dziennikarz wskazuje, że realny spadek cen OC był znacznie wyższy, bo trzeba pamiętać o inflacji.

Dane CUK Ubezpieczenia pokazują, że ceny ubezpieczeń w Polsce spadają już od 2017 r., a w ciągu ostatnich 5 lat obniżyły się one aż o 25 proc.

IAR

Poprzedni artykułChiny wspierają finansowo rodziny z dziećmi
Następny artykułCzy Naddniestrze wbije nóż w plecy Ukrainie?